Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Nechceme odpovídat stejně

Petr Nečas

18.01.2006, Deníky Bohemia

Místopředseda ODS Petr Nečas se obává, že česká politika klesne před volbami ještě níž. Ale občanští demokraté na takový styl volebního boje, alespoň podle něj, nepřistoupí.

Také vnímáte, že v posledních měsících politická kultura hodně klesla?


Od nástupu Jiřího Paroubka česká politika neuvěřitelným způsobem zhrubla, lidé jako Paroubek nebo David Rath přispěli k nesmírné vulgarizaci české politiky.

Ale i předseda ODS Mirek Topolánek občas použije vulgární slovo. Dá už si pozor?


Rozdíl je v tom, že panu Topolánkovi občas něco podobného ujelo a byl za to okamžitě kritizován a sám si také tento nedostatek uvědomoval. Kdežto dnes se vulgarita a arogance stala běžnou normou při vystoupeních pánů Paroubka a Ratha. Oni tak mluví běžně. Jako před několika dny, kdy při jednání s hejtmany pan Paroubek řekl: Když já nejsem cimprlich a neudělá se mně špatně, když teda jdu na schůzku s nimi. A pan Rath prohlásil, že jestli hejtmani nepochopí, dostanou pěstí do nosu. To je něco neskutečného.

Může česká politika klesnout ještě hlouběji vzhledem k blížícím se sněmovním volbám?


Já myslím, že každý, kdo sleduje pány Paroubka a Ratha, nemůže mít pochybnosti, že klesneme ještě níž.

Říká se: Na hrubý pytel hrubá záplata. Nebudete odpovídat na výpady ČSSD stejně?


Jsem přesvědčen, že každý, kdo sleduje naše vystupování, u nás podobnou míru neskutečné arogance, jakou předvádí sociální demokracie, nevidí. A my se budeme snažit podobným vulgárním výrazům vyhnout. Na druhou stranu nemohu zaručit, že se občas někdo vyprovokovat nenechá. Ale budeme dělat všechno pro to, aby ODS na tento styl volebního boje nepřistoupila.Petr Nečas
Místopředseda vlády ČR, ministr práce a sociálních věcí
Osobní stránky
 
  Přístupy: 9922 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA