Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Argument „Cílem“

Zuzana Chlumská

Pro hnutí „Ne základnám“, pana starostu z Trokavce, mnohé jiné a nejnověji i Greenpeace je zřejmě nejdůležitěším „protiradarovým“ argumentem možnost, že se staneme cílem útoku íránských raket.

Máme to chápat jako sdělení, že Írán rakety má nebo v brzké době mít bude?

Dalším argumentem pak je, že Írán žádné takové rakety, které by byly schopné zasáhnout nejen naše území, nemá. Ba, že je ani mít nebude, nechce, ba sám Ahmadínežád na ně nikdy ani nepomyslel.

Protože, kdyby je měl, tak už by bezpochyby „Ne základnám“ stanovalo okolo a pan starosta se osobně dostavil se standartou „Ne jaderným hlavicím“. Členové Greenpeace by zajisté obsadili všechny stromy okolo íránského atomového sila a „zelená“ letadélka by poletovala nad Teheránem.

A snaží se nás přesvědčit, že pokud tak nečiní, je to proto, že k tomu není nejmenší důvod. Patrně tedy mají lepší zprávy, než vojenské tajné služby, než USA, než EU …. Jen se o ty zprávy nechtějí nějak podělit. Co bylo by jednoduššího, než říci byli jsme tam, viděli jsme a určitě víme, že je to tak jak říkáme. A Azerbejdžán by nemusel riskovat roztržku s Íránem, protože jim zadržuje ruskou dodávku pro íránská jaderná zařízení.

Ale pokud si ovšem dovolíme postavit radar, vzdedme se v Teheránu zřejmě hněv nad tou opovážlivostí a Írán bude usilovně pracovat na ničivé bombě právě pro ten radar, jenž nejen z pana starosty, ale i širokého okolí, učiní mastnej flek.

Ovšem pak zbývá otázka, jak to s možností vyrobit bombu vlastně je. Má Írán bombu na dosah nebo nemá? Nemá-li, pak je každá akce proti radaru věru zbytečná, neboť se nám nemůže nic stát a radar zůstane nečinnou atrapou. Pokud ovšem je Írán na nejlepší cestě bombu vyrobit, pak by členové všech protestujících skupin snad měli sbalit stany a jít protestovat do Íránu, co jim nohy stačí, než bude pozdě.

Věc má ovšem háček. V Íránu by se zajisté nikdo nezdržoval výzvami k opuštění vojenského prostoru. A jen těžko by si mohli dovolit nahlas říkat: „Upřímně řečeno otázky etiky, volby, místa, zda ve vojenském prostoru, nebo jinde, jsme neřešili.“ ( zde )

Naše chyba, že my jim to dovolíme…. (dělat z nás blbce).Zuzana Chlumská
 
  Přístupy: 11890 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA