Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Jó , kdyby….

Jana Dědečková

Pokud premiér Fischer v pátek nakrátko podlehl představě o klidných snídaních a večeřích v rodinném kruhu v Bruselu, tak už v sobotu si byl plně vědom své zodpovědnosti vůči občanům ČR a nominaci na post eurokomisaře důrazně odmítal. No, kdo by na okamžik nezaváhal a nevyměnil 85% oblíbenost přelétavé veřejnosti za lákavou představu dobře placeného klidu? Obzvláště, když náckové a různí extrémisté ohrožují vaše blízké natolik, že v panelákové sušárně musí být zbudováno ležení ochranky, která pravděpodobně značně narušuje anonymitu života na sídlišti. Na klidný rodinný život si tak pan Fischer bude muset ještě chvíli počkat. Pokud ho ovšem český lid nedonutí - pro velký úspěch vládnutí - zůstat v úřadu i po řádných volbách v roce 2010.

Mám radost, že český lid je s vládou pana Fischera spokojen a že spokojeností září i pan prezident. Do jisté míry je to sice vítězství nepolitické politiky Václava Havla a rehabilitace Tošovského vlády, nad jejíž oblibou u veřejnosti se Václav Klaus vždy velice ošklíbal, ale jak říká Miloš Zeman „ jen idiot nemění své názory.“ Spokojenost pana prezidenta je jistě tím nejlepším ideovým základem, tak proč se vzrušovat nějakým deficitem demokratických principů u nikým nevolené vlády.

Nejvhodnějším kandidátem na eurokomisaře je podle europoslance Březiny Ivan Pilip. Já bych řekla, že spíše než vhodným, je kandidátem naléhavě potřebným. Dle zpráv z médií z počátku září je totiž značně zadlužen a nachází se v insolvenčním řízení. Půl milionu každý měsíc, to už je pěkná náplast na rány utržené hnusným kapitalismem.

Pokud to ale Pilipovi nevyjde, ještě je stále dost možností, jak získat každoměsíční jistotu. Třeba se najde vhodné místečko na úřadu vlády, kde operuje především Vladimír Mlynář a chodbami bezprizorně bloudí Michal Prokop, z něhož byste ani v těžké hypnóze nevypáčili pracovní náplň. Apropó, docela by mě zajímalo, kde momentálně pracuje pan Chmelíček.:-))


„Pokud by poslanci v září rozpustili sněmovnu, Česká republika by už asi měla předčasné volby za sebou , řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Případná ústavní stížnost na změnu ústavy by podle jeho názoru před soudem neuspěla.“

Jó , kdyby….

Kdybych měl prsa
jak má paní Soňa
s chlapy bych trsal
tělo na tělo
večer co večer
chlastal bych koňak
a k ránu ječel
jak je veselo

Kdyby kdyby kdyby kdyby kdyby
mlži plži hlavonožci ryby

(J.Nohavica)
Jana Dědečková
Bývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů
 
  Přístupy: 92434 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA