Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Evropský parlament nástrojem agentů íránského režimu?

Jan Zahradil

09.12.2009, zpravy.ods.cz


Na dnešním zasedání parlamentní delegace Evropského parlamentu pro Írán došlo k několika bezprecedentním jevům, které vzbuzují vážné podezření, že jednání této delegace mohou být propagandisticky využívána agenty stávajícího íránského režimu.

Na zasedání pod předsednictvím poslankyně Barbary Lochbihler (Strana Zelených) vystoupily osoby, jejichž pravou totožnost a pozadí nebylo možno ověřit. Jejich vystoupení měla natáčet blíže neidentifikovaná televizní stanice a teprve na intervenci europoslanců ze skupiny EKR bylo toto natáčení zastaveno. Hlavním řečníkem byla dle dostupných údajů držitelka oficiálního íránského pasu (!) Batool Soltani, která ostře kritizovala nejsilnější íránskou exilovou opoziční organizaci PMOI (People´s Mujahedin Organization of Iran) a její působení v uprchlickém táboře Ashraf v Iráku. Obvinila opozici především z rozpoutávání konfliktů v tomto táboře, který PMOI spravuje s pomocí amerických vojáků. Delegace Evropského parlamentu ovšem při opakovaných návštěvách v táboře došla k úplně jiným závěrům, což potvrzuje, že dnešní jednání v parlamentu mělo být íránským totalitním režimem zmanipulováno.

Zvláště v těchto dnech, kdy v Iránu sílí veřejné protesty proti tamějšímu nedemokratickému klerikálnímu režimu, je třeba poskytnout veškerou podporu a sluch vnitřním i vnějším íránským demokratickým opozičním silám, nikoliv umožnit režimem řízenou propagandu proti nim, navíc na půdě Evropského parlamentu.Jan Zahradil
Ing. Jan Zahradil
předseda europoslaneckého klubu ODS, vedoucí české národní delegace v EPP-ED
člen Výboru pro rozvoj a náhradník ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci
Místopředseda ODS, stínový ministr zahraničí
Osobní stránky
 
  Přístupy: 1080 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA