Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


První lednový týden v médiích

Martin Kupka

11.01.2010, zpravy.ods.cz

Nový rok začal v mediální rovině pěkně zprudka: Otázky Václava Moravce s duelem Topolánek - Paroubek, reakce na tento pořad, novoroční oběd předsedy ODS s prezidentem ČR. Teprve potom všechno politické zpravodajství zasypal sníh.

Už komentáře novoročního duelu Topolánek – Paroubek ukázaly, že to ani v roce 2010 nebude s médii jednoduché. Mladá fronta Dnes se například popasovala s pořadem vskutku originálně. Nechala promluvit tři různé osobnosti a na základě jejich soudu vytvořila skóre 1:2 a hned je dala do titulku. Není jasné, co přesně rozhodlo o volbě hodnotitelů. Pokud to byla nahodilost, je to vlastně o něco příznivější varianta, než že šlo o záměr. V každém případě nemá takový krok nic společného s odpovědným zachycováním reality, kde rozhodují podložené soudy a racionální argumenty. Je to také další ukázka sugestivního vytváření vlastních mediálních obrazů, které skutečnost vlastně ani tolik nepotřebují. Tohle zvláštní odtržení potvrzovalo i mnoho reakcí těch, kteří se na televizi opravdu dívali a zapochybovali, zda autoři článku sledovali stejný program.

Média také hodně citovala průzkumy veřejného mínění, které pro ODS nedopadly příznivě. Naopak pozitivní publicitu přinesla vyjádření Mirka Topolánka po novoročním obědě s Václavem Klausem. Opakovaně jasně zaznělo, že ODS bude stát proti další devastaci státního rozpočtu v režii levice a bude nejsilnějším pilířem všech politických sil, které teď mají stejný cíl. Zároveň Mirek Topolánek přislíbil, že ODS předloží do Sněmovny návrh ústavního zákona o rozpočtové kázni a zároveň oznámil, že se nyní formuje ekonomický tým složený z členů strany i nezávislých odborníků, který bude připravovat návrhy opatření pro cestu z krize a bude úzce spolupracovat i s budoucí případnou vládou ODS.

Už v prvním lednovém týdnu se rozběhly diskuse k Vizi 2020. V tomto týdnu jsou na programu hned čtyři další. Stejně jako ty předchozí, přinesou vystoupení nejrespektovanějších odborníků v daném oboru.Martin Kupka
Martin Kupka, vedoucí mediální sekce HK ODS
 
  Přístupy: 43738 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA