Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Zakazovat kříž ve školách se může, ale zakazovat minarety ne?

Hynek Fajmon


V Evropě nedávno proběhl soud týkající se umísťování kříže ve školách. Sekulární rodiče se soudili se státem o to, zda má jejich dítě "trpět" ve škole tím, že musí hledět na kříž. Spor samozřejmě vyhráli za radostného jásotu levičáckých intelektuálů z celé Evropy, kteří v tom vidí blížící se osvobození Evropy od dědictví zatuchlého křesťanství. Krátce poté proběhlo ve Švýcarsku referendum o tom, zda se mají v této zemi stavět další minarety nebo nikoliv. Švýcaři rozhodli, že nemají. Evropští levicoví sekularisté z toho ale radost nemají. Naopak. Zuří a označují to za projev vrcholné netolerance a žádají o zásah OSN.

Tyto dva spory se týkají i nás a to více než si dosud připouštíme. U nás sice ve školám kříže umístěné nemáme a minarety se u nás zatím taky ještě nestaví, ale problémy tohoto druhu nás brzy dostihnou. Česká společnost je sice velmi sekulární, ale některé křesťanské svátky a hodnoty stále uctívá. Mateřské i základní školy pořádají například mikulášské besídky, kterých se účastní svatý Mikuláš, anděl a čerti. Takové akce přitom již v sousedním Rakousku s odkazem na sekulární charakter státu zakazují. Chceme, aby se to dělo i u nás? Nebude to dlouho trvat a levicoví multikulturalisté s tím vyrukují.

Naopak stavbu minaretů tito lidé vítají. A každého, kdo proti tomu protestuje označují za netolerantního xenofoba. Situace náboženské svobody v islámských státech tyto lidi ale nechává zcela chladné. Je všeobecně známo, že ve státech, které se označují za Západ je náboženská svoboda téměř úplná, zatímco v islámských státech je náboženská svoboda zcela neznámým pojmem. Zkuste si vzít na cestu do Saúdské Arábie výtisk Bible a dostanete se do vězení. To ale evropským levicovým multikulturalistům, zdá se, vůbec nevadí. Oni bojují o to, aby zničili a zatemnili veškeré ideové základy naší vlastní civilizace.

Švýcaři jsou známí tím, že jsou velmi demokratičtí a také velmi tolerantní. Jsou to lidé zpravidla silně ukotvení v protestantské nebo katolické víře. Rozhodování v této zemi je velmi blízké ideálu přímé demokracie, kde o podstatných věcech rozhodují všichni dospělí lidé. A právě z důvodu křesťanského milosrdenství tato země v minulosti poskytovala azyl mnoha pronásledovaným z Evropy i z celého světa. Přesvědčili se o tom i stovky a tisíce Čechů, kteří tam emigrovali v době komunismu. Kritizovat nyní Švýcary za to, že v referendu odmítli schválit výstavbu NOVÝCH minaretů, je absolutní pokrytectví a drzost. Švýcaři na to mají plné právo a navíc se tím náboženská svoboda v této zemi nijak neomezuje. Mešity ve Švýcarsku nikdo zavírat nebude.Hynek Fajmon
poslanec Evropského parlamentu za ODS

Osobní stránky
 
  Přístupy: 21958 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA