Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Paroubkův křest aneb kmotr kmotrem

Jan Ziegler

Tak šťastní rodiče pokřtili svoji dceru v kostele církve husitské a nyní mají doma Margaritu Elišku. Jiří Paroubek vybral svému dítku za kmotra severočeského předsedu své partaje Petra Bendu o němž se vedou řeči jako o bývalém vekslákovi a majiteli nevěstince. Vskutku povedený kmotr.

Předseda ČSSD se rád ohání morálkou a bojem za čistou nezkorumpovanou společnost. Svému úsilí však nasadil v podobě kmotrovství páně Bendy korunu. Paroubek si už nevidí na špičku nosu, myslí si, že lidé jsou hloupí a on si k nim může dovolit vše.

Časopis Reflex a další média přinesly o oranžovém vládci severních Čech spoustu pozoruhodných informací, například to, že prý měl těsné vazby s podsvětím a také o jeho povedeném studiu na teplickém finančním institutu, kde za podezřelých okolností získal titul inženýra.

Jiří Paroubek rád vytváří různé konspirativní teorie o tom, jak mu druzí škodí a podpásovými údery chtějí zničit jeho stranu. Ve skutečnosti on je tím, kdo nejvíc ubližuje sociální demokracii, když dává okázale najevo přízeň lidem s pochybnou pověstí. V severních Čechách kvůli Bendovým velrybářským praktikám, které i podle tvrzení tamních samotných sociálních demokratů (nyní už často bývalých) spočívají v zakládání fiktivních místních organizací ČSSD, už vystupují z řad oranžových celé místní organizace. Tím ovšem Milošovi Zemanovi a jeho straně velmi usnadňuje solidní výsledek ve sněmovních volbách. V jeho straně přátel tak mohou být vysmátí.

Pan Benda je podle mínění mnoha lidí takovým severočeským kmotrem, který tedy rozšířil svoje kmotrovství. Inu, jak praví staré české přísloví, „svůj k svému."Jan Ziegler
publicista
 
  Přístupy: 27132 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA