Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Pozice lídra do voleb se nebojím

Petr Nečas

Naše Valašsko, 12.08.2005

Budete skutečně lídrem kandidátky ODS ve Zlínském kraji v příštích sněmovních volbách?

Zatím to nelze ani potvrdit, ani vyvrátit. O lídrech kandidátky nebylo dosud rozhodnuto a závisí to především na mých stranických kolezích. Mojí ambicí to ale je a moc bych si vážil toho, kdybych byl nominován, k tomuto kraji mám totiž blízký vztah. Narodil jsem se tu, pochází odtud moje žena, narodily se tu i moje děti a má rodina zde žila tři sta let. I proto bych velmi ocenil, kdyby mi kolegové dali tu důvěru a nominovali mě do čela kandidátky. Velmi rád bych takovou nabídku přijal.

Jaké by byly vaše priority a co byste chtěl v regionu prosazovat, pokud byste byl nominován?

Byl jsem lídrem kandidátky už v posledních volbách, takže bych zřejmě prosazoval to, co doposud. Náš region má podle mě dva vážné problémy, prvním z nich je nedostatečná infrastruktura. Kraj je třeba napojit na dálnici, dobudovat obchvaty velkých měst a další dopravní tepny, takže bych chtěl pro region získat dostatek financí pro tyto účely. Druhým závažným problémem je nezaměstnanost a celková ekonomická situace v regionu. Chtěl bych zde vytvořit dobré podmínky pro investory, legislativně i jinak podpořit rozvoj podnikání středních i menších firem. Rozvoj trhu práce by tak mohl pomoci snížit nezaměstnanost v kraji.

Přemýšlel jste někdy o tom, že byste se někdy v budoucnu ucházel o post senátora?

Přiznám se, že o senátorském postu jsem zatím neuvažoval. Asi je to i tím, že jsem z hlediska věku volitelný teprve tři čtvrtě roku. Podle mého názoru by měli do řad senátu zamířit spíše rozvážnější, starší a zkušenější lidé. Takoví ti akční, mezi které se dosud počítám, patří podle mého názoru spíš do sněmovny.Petr Nečas
Místopředseda vlády ČR, ministr práce a sociálních věcí
Osobní stránky
 
  Přístupy: 11094 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA