Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Stydíte se za prezidenta?

Josef Havránek

Bylo by divné, kdyby i takový Respekt chyběl mezi periodiky, která nyní - jako houby po dešti - vyhlašují ankety na výše uvedené téma. Bylo by divné, kdyby zmíněnou anketu Respekt neuvedl zrovna tím průvodním - návodným citátem zeleného O.Lišky:

"Václav Klaus se dopustil bezprecedentního kroku. Odmítl respektovat psaná i nepsaná pravidla a hraje už poněkolikáté nebezpečnou, nacionalistickou hru. A šokoval tím veřejnost doma i v Evropě. Někteří se za prezidenta stydí. To je málo. Je třeba s tím něco dělat."

Dokonce však ani čtenáři toho specifického, vyhraněného Respektu nemají tak úplně jasno. Zatím hlasovalo něco kolem šesti set účastníků a počet těch, kteří se za svého prezidenta stydí je přibližně vyrovnaný se součtem zbývajících možností. Tedy - jsem na prezidenta hrdý + nemám vlastní názor + nevím.

Nepřeceňuji všechny ty aktuální ankety, které mají přibližně stejně tak zanedbatelnou vypovídací hodnotu, jako ty nejrůznější šikovně zadané a poté zpracované průzkumy veřejného mínění i když je zase pravda, že to téměř jednoznačné, nedělní hlasování diváků Primy ve prospěch prezidenta, nelze zase jen tak nevšímavě hodit za hlavu.

Nechávám stranou celý ten problém ratifikace LS s kterým si osobně nevím rady. Jenom bych doporučoval více vnímavosti a realismu. Tak jednoduché to přece jenom není! Vcelku chápu některé výhrady k osobě Václava Klause, ale ty průhledné pokusy většiny českých publicistů a politiků nasadit prezidentovi psí hlavu - nadělat z odpůrců LS vyvržence a ztroskotance jsou zjevně kontraproduktivní - připomínají ty idiotské reakce státního a stranického aparátu v časech zveřejnění Charty 77.

Je třeba lépe argumentovat, veřejnost přesvědčovat - nikoliv válcovat...Josef Havránek
 
  Přístupy: 41534 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA