Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Tisíce sociálních demokratů...

Zbyněk Klíč


Byla to velká slova, když Jiří Paroubek komentoval Kongres ODS a praktiky údajných „kmotrů“. Sám předseda socialistů však nemá o nic lepší bilanci uvnitř vlastní strany a řady ČSSD se také rozrůstají po desítkách.

Rozhodně to není otázka těchto dní. Byly to černé duše v proslulé místní organizaci v Jablonci, kde v roce 2006 verboval neexistující členy poslanec Grega. V Dubí na Ústecku založilo v témže roce novou organizaci 80 lidí naráz a řada z nich ani nevěděla, že se ustavující schůze zúčastnila. Pověstným se stal v roce 2008 spor mezi buňkami na Praze 11 mezi Miroslavem Svobodou a Kostou Dimitrovem, který svého soka porážel také pomocí neexistujících straníků. Nově ČSSD masivně posiluje v Bílině na Ústecku.

ČSSD tedy zná černé duše minimálně stejně dlouho jako ODS. Je ale otázka, proč s ním dosud nic nedělá. V Bílině i na Praze 11 je zřejmé, že nové hlasy prospívají spojencům Jiřího Paroubka. Ten proto nemá zájem na „problém“ nějak upozorňovat, protože by se mu to mohlo rychle vrátit. Nebo, možná, a to je horší varianta, Paroubka přímo černé duše vynesly do čela. Předsedovým asistentem je totiž proslulý „lovec duší“ Petr Benda, v jehož regionu je také Paroubek poslancem a je mu proto zavázán.

Dnes určitě nemá Paroubek zájem nové členy ze strany vyhánět. Upozornil by tím zbytečně na problém ve straně a zároveň si zkomplikoval zvolení na blížícím se sjezdu. O to je postoj ODS cennější, že o problému otevřeně hovoří a navrhuje jeho řešení. To ČSSD nedělá a dokud v ní budou mít vliv lidé spojení s Bendy, Kočky či Jansty, tak ani udělat nehodlá.Zbyněk Klíč
výkonný redaktor CEVROREVUE
 
  Přístupy: 52412 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA