Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Hašek, Onderka - dobrodinci z donucení

Jana Dědečková

Na posraného i hovno padá, tady je těžká jaká smysluplná rada…. zpívá v jedné Virtuálce Jarek Nohavica a pravdivost popěvku mohou vlastní zkušenosti doložit účastnici XVII. Brněnského předvánočního galavečera. Hejtman Michal Hašek a primátor Brna Onderka vyhráli hned dvě hlavní ceny tomboly. Hašek cenu první - automobil Ford Fiesta a Onderka cenu druhou letecký zájezd „All inclusive“ do hotelu v Egyptě pro dvě osoby. Všimněte si, jak důsledná byla náhoda. Neopomněla stanovit ani takovou drobnost jako je význam cen vzhledem k významů jejich funkcí.
Jistě, náhody se stávají. Matematik sice spočítal, že pravděpodobnost takové kombinace je 1 : 42 000, ale do svého výpočtu jistě nezahrnul fakt, že losovali dokonalí profíci, proškolení /pravděpodobně za peníze z evropských fondů/ stranickým kolegou z Matějské pouti. Pochopitelně, že jenom šok z takové přemíry štěstí a následné léčení bylo příčinou, že se ti dva šibalové nestali dobrodinci ještě před tím, než na ně byly namířené kamery všech televizí.


Také novoroční oběd pána prezidenta s premiérem si zasloužil zvýšenou pozornost všech sdělovacích prostředků. Prezidentovo sdělení, že nepodepíše žádný zákon, který zvýší navýšení deficitu státního rozpočtu, přišlo poněkud s křížkem po funuse. Jeden, ten nejdůležitější, který prohlasovali sociální demokraté s komunisty a „neukotvenými poslanci“, už podepsal. S nejvyšší pompou před televizní kamerou. A s dalšími to dopadne stejně i kdyby si milého Fischera několikrát naklonoval. Lepší, než dávat emotivní sliby a zvyšovat vlastní důležitost, by prezident měl říct lidem pravdu. Prozatím zde neexistuje síla, která by sociálním populistům ve zvyšování deficitu zabránila. Vyřešit to mohou jenom volby, pokud ovšem zvítězí zodpovědnost voličů a dají většinu hlasů těm, kteří zadlužovat budoucnost nechtějí. Žádný prezident, žádná úřednická vláda nás před plýtváním nemůže ochránit. Volby však prezident za prioritní nepovažuje, jak jsme slyšeli z jeho prohlášení, a odsouvá je na konec května. Není kam spěchat, říkal se spokojeným výrazem monarchy.
Začínám mít z té neskrývané spokojenosti obavy. Řekl konec května. Neřekl který rok.Jana Dědečková
Bývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů
 
  Přístupy: 148894 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA