Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Jen vraťte obcím peníze

Zbyněk Klíč

Za chyby se platí a pro politiky to platí dvojnásob. Zastupují desetitisíce občanů v obvodě a zvláště za dnešní takřka anarchistické sněmovny a úpadku odpovědnosti za jakákoliv rozhodnutí by taková zásada měla být naprostou samozřejmostí.

Obce dnes žádají po státu miliony korun za chybu v zákonu, zejména sociální demokracie se však zdráhají ji přiznat. Byla to však ona, kdo rukou Zdeňka Škromacha podepsala a dílem svého poslance Jaroslava Krákory „zmršila“ ve Sněmovně zákon o sociálním a zdravotním pojištění, který nevymezil vyměřovací základ a obce a podnikatelé tak půl roku nemuseli platit pojistné. Dnes se oranžoví k této chybě nemají a dokonce požadují po obcích, aby peníze, na které mají nárok, nevyžadovaly zpět. Ale proč?

Byli to socialisté, kteří nástupem Vladimíra Špidly do Strakovy akademie spustili legislativní smršť, postavenou na touze regulovat každou oblast lidské činnosti. Dosud byly výsledkem jejich kutilství „pouze“ novely zkažených zákonů a novely novel zkažených zákonů, boží mlýny však domleli a teď stojí ČSSD před mnohem bolestivějším důsledkem své činnosti – hrozbou stomiliardové ztráty.

Jiří Paroubek samozřejmě argumentuje ekonomickou krizí a obce vyzývá, aby peníze nepožadovaly zpět a státu tak ušetřily další zbytečné náklady. Existuje však řada důvodů, proč by tak obce učinit měly.

Byl to totiž Jiří Paroubek, resp. jeho spolustraníci ve vládě, kteří soustavným utrácením zadlužili tuto zemi do situace, kdy nám nic jiného než šetření nezbývá (pokud tu ovšem necheme mít bankéře Světové banky, kteří budou zachraňovat naší zemi před bankrotem).

Vrácení peněz obcím sice může znamenat krátkodobé vyšší zadlužení, v dlouhodobé perspektivě však budou mít dvojitý výchovný účinek – naučí dosud rozhazovačné socialisty více uvažovat nad tím, co předkládají za zákony, a také, že je rozhodně lepší mít peníze na horší časy a nikoliv je hned projíst. Voliči pak snad konečně pochopí, kam politika neustálého utrácení vede.

Byla to například ČSSD, kdo zablokoval církevní restituce a s nimi související blokační paragraf, který neumožňuje obcím disponovat s původními církevními objekty.

ČSSD také spolu s KSČM v roce 2005 zabránila pozemkovým restitucím, čímž brání rozvoji podnikání na venkově.

Využití chyby v zákoně by bylo symbolickým sečtením hříchů ČSSD v oblasti ekonomické stability a podpory venkova.Zbyněk Klíč
výkonný redaktor CEVROREVUE
 
  Přístupy: 52198 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA