Vládní návrh zákona o poplatcích nepodpoříme
Miroslava Němcová, Jana Dědečková
Dnes by měla PSP ČR hlasovat ve třetím čtení o zvýšení poplatků za veřejnoprávní média. Na otázku "Jak se postavil Poslanecký klub ODS k hlasování o rozhlasových a televizních poplatcích na svém včerejším jednání?", odpovídá místopředsedkyně PSP ČR, stínová ministryně kultury Miroslava Němcová.
J.Dědečková: Paní místopředsedkyně, Poslanecký klub ODS na dnešním jednání projednával otázku zvyšování poplatků za veřejnoprávní média. Jaký postoj budou poslanci ODS zaujímat v hlasování o rozhlasových a televizních poplatcích?
M.Němcová: Klub potvrdil rozhodnutí grémia a v žádném případě nikdo z členů ODS nepodpoří při závěrečném hlasování tento vládní návrh zákona. O důvodech, proč tak neučiníme, jsem mluvila ve svém projevu v Poslanecké sněmovně (17. února 2003). Cesty ke zvýšení příjmů České televize i Českého rozhlasu jsou:
1. Ve zlepšeném výběru poplatků (nikoli plošně).
2. Snížením DPH, kterou jim tato vláda zvýšila.
3. Snížením rozsahu vysílacích hodin u ČT.
4. Snížením počtu zaměstnanců a zlepšením hospodaření.
J.Dědečková: Zabývali jste se také pozměňovacími návrhy k vládnímu návrhu. Platí tento odmítavý postoj i v tomto případě?
M.Němcová: Poslanecký klub ODS také rozhodoval o tom, zda podpoří některý z pozměňovacích návrhů předložených k této vládní normě (sněmovní tisk 274). Na dotaz, zda někdo chce podpořit některý z návrhů - a to pasivně nebo aktivně, to znamená hlasováním nebo odchodem ze Sněmovny nebo odhlášením se od hlasování – reagoval pozitivně jeden člen Poslaneckého klubu.
Za odpovědi děkuje Jana Dědečková
Miroslava Němcovámístopředsedkyně PSP ČR, mistopředsedkyně ODS a stínová ministryně kultury
Osobní stránky
Jana DědečkováBývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů