Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Slabost elit

Jan Suchánek

Tak jsem zas lyžoval kolem inzerátu, že Rakušanům dá ING za jejich 100% zajištěné EURA na běžném účtu 4,5 % úroku. A Kalousek prý dá občanům jen něco mezi 3-4 % za jejich až 140 miliard korun, kterými by měli přímo ze svých úspor 5 nebo deset let financovat státní dluh. Ty peníze ale budou muset lidi vzít ze svých bank. Tím Kalousek a spol. konečně u nás zahájí bankovní krizi, aby jí pak mohl zabránit tím, že uplatní americký, právě bankrotující systém, že bankám půjčuje jen stát prostřednictvím centrální banky. Topolánek tomu dal korunu, prý tím, že lidé budou přímo půjčovat státu, přinutí banky půjčovat podnikům. To je náš skvělý příspěvek ekonomické ignorace EU.

Tohle by mi ale tolik nevadilo, jako mi vadí, že s podporou levice, jak logicky radostně demonstroval Paroubek, sníží nepřímé daně. To se ekonomiky moc nedotkne, protože ti, kterých se to má nejvíc týkat, ti už dávno většinu příjmů nezdaňovali, protože je nepřiznávali. Problém je, že současně se prý Kalousek domluvil s Nečasem, že Paroubkovi vyjdou vstříc ještě dál. Zruší strop sociální daně a tím pořádně zdaní bohaté. Takže bohatí by byli k financování státního dluhu dobří ale třídní spravedlnosti se vyhnout nelze, daňovou nerovnost vyjádřenou sociálními dávkami a důchody tady na ně uvalit musíme. Ekonomiku podvazující návrat k přímým daním jako hrom, který podtrhuje levicový charakter téhle vlády. Hospodský, kterému uleví na DPH, zaplatí nejdříve z investice do nové fritézy sociální a zdravotní pojištění.

Jakoby Kalousek s Paroubkem k nedělnímu obědu nestačili, vystřídali je dva špičkoví právníci. Předseda Ústavního soudu a ombudsman. Moravec je trápil justiční mafií. Co mne uvádělo v šílenství, oni oba poznamenaní naší bolševickou výchovou si vůbec nepřiznali, že jimi přiznané špatné poměry na státních zastupitelstvích a v justici vůbec mohou mít systémový původ. Pokud v nějakém systému není vnitřní soutěž, dokonce ani žádná skutečná kontrola a systém sám a jeho jednotliví účastníci nejsou vystaveni vnějšímu ohrožení, pak musí systém i jeho jednotlivé subjekty zákonitě degenerovat. Tohle tu snad vůbec nikdo nechápe. Nikdo snad ani neslyšel o teorii pravděpodobnosti v nejistotě, podle které je naše justice zkorumpována s pravděpodobností hraničící s jistotou.

Ono to souvisí i s volebním systémem. Dokud i na naší vesnici nebude občan vědět, kdo je jeho přímý zastupitel, pak to k ničemu nepovede. To jsem si uvědomil, když jsem si v navigaci dal nejkratší cestu domů a hnalo mne to místo po dálnici přes vesničky Schwarzwaldu. Ten rozdíl je stále zoufale obrovský. Neexistuje ani malý intelektuální klub či virtuální fórum, kde by se to diskutovalo. Ani nové strany programově nepřipustí, že by jednomandátové volební obvody byly nejlepším protikorupčním opatřením.

To odstranění „pojistných stropů“ je v absolutním rozporu s programem snížit DPH ze služeb, které jsou náročné na lidskou práci. Ono totiž vysoce placené analytiky, programátory, konstruktéry a vývojáře lze snadno přesunout kamkoliv po světě, tedy někam, kde levicová závist nepřechází v třídní nenávist. Dokonce i generální ředitelé a podobní mohou řídit naše montovny ze zahraničí. Takhle to dopadá, když systémově dochází k vnitrostranickým koalicím podprůměrných s průměrnými k nabídce nekvalifikovaných většinovému sociálně závislému voliči.

Absolutní nevědomí, že soutěž je právě základem svobodné společnosti a zajišťuje jí blahobyt, jsem si uvědomil i na dalším příkladu. Jeden a ten samý nábytek si v Polsku koupíte proti cenám u nás o třetinu levněji a taky vám ho přivezou domů. Jenže v Polsku je DPH 22 %. Jak to může být tak levnější. Snadno! Jejich trh je minimálně třikrát větší než náš. A na takovém trhu je asi ostřejší soutěž a současně úspory z rozsahu. Ale to je to bolševické dědictví a uzavřenost před světem, ani princip soutěže ani ekonomická kvalifikace nepatří k intelektuální výbavě většinového davu a jeho representantů.

Proto si vláda může dokonce dovolit jako protikrizové opatření koupit obrněné transportéry, které k ničemu nepotřebujeme a které bude muset výrobce odlehčit natolik, aby to zaplatilo zainteresování hned dvou našich vlád. Nikdo to nedává do souvislosti s již téměř prokázaně uplacenými Gripeny, které měly aspoň chránit Prahu před teroristickým leteckým útokem, aby, dle publikovaných událostí, vždy stihly akorát dostihnout podezřelé cizí letadlo těsně před jeho opuštěním našeho vzdušného prostoru.



Jan Suchánek
 
  Přístupy: 22764 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 





Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA