Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Inzerát: Hledám manažera. Zn. zeolit.

Jaroslav Matuška

Jmenuji se Jaroslav , je mi 72 let. Vzdělání středoškolské. Měřím 175 cm, dělenou stravou bojuji s mírnou nadváhou. Zdravotní stav po infarktu je uspokojivý. Jsem ženatý, s manželkou jsme oba v důchodu. Hobby: zájem o věci veřejné.

Hledám manažera, který by soustředil na Internetu hlasy podporující Iry v jejich NE Lisabonské smlouvě. Osud LS závisí pouze na Irech. Bohužel, i to se může ukázat na říjnovém summitu jako sporné... /Martin Schulz to potom kvalifikovaně vysvětlí./ Zájemcům o tuto neplacenou pozici uvádím kontakt: jmvp@volny.cz.

Dále už trochu vážněji. Primátor Pavel Bém napsal článek "Svoboda a nesvoboda". Text by se mohl stát manifestem fiktivního hnutí LIBERTAS 13. června. Názvem děkuji Declanu Ganleyovi, za jeho aktivity v irském referendu.

Neměl by ani zapadnout příspěvek Benjamina Kurase "Až zavládne nejvyšší stupeň demokracie". Skoro doslova cituji: Nebude Lisabonská smlouva s celou tou hlubší integrací znamenat konec demokracie, na jakou jsme zvyklí a na jejíž obranu zemřelo v minulém století tolik statečných? Za zmínku stojí i informace o programu EU INTERREG. A jak příznačné, Brownova vláda se na projektu podílí a veřejnosti jej zatajila.

Neméně zajímavé je podřeknutí rakouského premíéra. EU vítá pouze 28 procent občanů. Proto referendum o LS ne, ne, né! Ty, ty, tý! Z čeho lze mít oprávněné obavy: Každá instituce má přirozenou tendenci se zvětšovat. Co vyprodukuje úředník /některý s platem půl miliónu/, aby prokázal svou nezbytnost? A těch úředníků je v Bruselu nepočítaně.
Tisíce směrnic a direktiv nás zničí. Podle ČTK "Celkově by stát měl podle vlády na šéfování unie dát 3,3 miliardy korun, což je dlouhodobý předpoklad. Plánované náklady jsou průměrné v porovnání s předchozími předsednickými státy." Dělat politiku v duchu EU nás Evropany přijde hodně draho!

Na závěr. Věřím v to, co Pavel Bém a mnoho jiných. V "Hospodářský provázaný celek suverenních států, který je schopen obstát v globální konkurenci a který chrání čtyři základní svobody: volný pohyb osob, kapitálu, zboží a služeb." K tomu není zapotřebí nic patetického dodávat. Přiznávám se, že jsem se o to pokoušel.Jaroslav Matuška
 
  Přístupy: 22844 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA