Nezoufejte a nasaďte si roušky

Klečíme před revolučními marxisty?

Ladislav Jakl

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Jak jsem napravoval Českou televizi

Petr Machovský

Jsou dva druhy lidí. Jedni si myslí, že Česká televize je jedním ze základních pilířů naší demokracie. A ti druzí? Ti si to nemyslí. :-)

Vytřel si zadek českým národem

Ivana Burešová Marková

Ráno jen málokoho minula zpráva, jak si Roman Prymula v noci plnil pupík v tajně otevřené restauraci, kde mu společnost dělal nejen majitel restaurace, ale také šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek

Bitva o Leningrad v podání stávajících politických a novinářských idiotů

Josef Havránek
Na obnoveném webu Virtually.cz jsem narazil na moc podařený úvodník docela utajovaného spisovatele Vlastimila Vondrušky, s titulkem: "Každá bouřka vyčistí nebe a přijde zase slunce"

Autor zde skvěle definuje současnost - naší dnešní situaci, až jsem mírně zažárlil...

Každá bouřka vyčistí nebe a přijde zase slunce

Vlastimil Vondruška

Jsem znechucen z toho, co se v posledních dnech děje. Světem se šíří zákeřná nemoc. Už samotné diskuse, jestli je hodně nebo málo zákeřná, jsou směšné. Je to nemoc a tečka. Za virus (samozřejmě pokud nebyl vyroben uměle) nemůže nikdo. Ale i pokud byl vyroben uměle, rozhodně za něj nemůže naše vláda. Za to, co se děje, také nemůže vláda, ale virus. Jenže my rádi hledáme viníky, rádi někoho pronásledujeme a urážíme.

Rozhovor Václava Klause ml. (Trikolóra) pro Parlamentní listy o vládním přístupu k epidemii a politice strašení lidí


Myslím si, že děti patří do školy a lidé patří do práce. I kdyby ta nemoc byla šestkrát horší. Tato opatření žádným řešením nejsou. Nemám žádná data o smrtnosti věkových skupin a nechci být besserwisser, jak říkají Němci, neboli chytrolín či chytroprd a nechci spekulovat. Studoval jsem matematiku, geografii a demografii a když se díváme na úmrtnostní tabulky, lidský život je bohužel konečný.

Tosseliho serenáda

Pavel Landa

„Pamatuji si, jak se hasičům nesmělo říkat hasiči, ale požárníci, a policajtům ne policajti, nýbrž příslušníci, protože jinak měl z toho člověk mrzutosti,“ vzpomínal zvěrolékař doktor Žaket (viola) s krátkým doutníčkem v ruce. „Dneska máme totéž s cikánama,“ dodával. „Těm se zas teďko musí říkat Romové, protože jinak byste byl rasista, darebák a bůhvíco ještě.“

Televizní Řezníček vyslýchal Babiše

Josef Havránek

Ten středeční výslech premiéra, v úvodu Událostí ČT, mi nápadně připomněl dokumentární záběry z procesu Milady Horákové...

Koronakrize je jeden velký omyl

Markéta Šichtařová

article_photoSvět se vykloubil z pantů. Politici se tváří, že natisknutím peněz lze vytvořit bohatství. Že braním peněz schopným a rozdáváním neschopným lze docílit spravedlnost. Že placením lidí za to, že nepracují, lze vytvořit hodnotu.

Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě

Ivo Strejček

Demonstrace na Staroměstském náměstí v Praze v neděli 18. října 2020 byla občanským protestem proti vládním protikoronavirovým opatřením. Většinu účastníků tvořili běžní občané různého věku, profese, napříč celou společností. Nebyli tam žádní zvenku organizovaní internacionalističtí profesionální demonstranti, kteří tvoří v poslední době významnou součást všech demonstrací na Staroměstském náměstí.

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________