Geopolitické věštění I. - Západní Evropa

Vlastimil Vondruška

Pokud laik napíše, že se ekonomika Evropské unie hroutí, nejspíše to bude považováno za nezasvěcenou dezinformaci. Pokud totéž řekne politik, zařadí ho mezi populisty s příklonem k fašismu. Pokud to řekne renomovaný ekonom, začne se zkoumat, na koho má vazby a v žoldu koho své názory hlásá. Pak ho buď také znectí, ale bude-li mít čistý kádrový profil, možná se opatrně připustí, že je to námět k diskuzi.

Schwarzeneggerovy city a Křišťálová noc

Ivo Cerman

Ivo CermanOzvala se salonní levice mezi republikány. Na Schwarzeneggerově videu si můžeme ukázat, jak se prefabrikují zprávy, překrucují dějiny a že vnitřní problémy USA začaly dávno před Trumpem.

Řadový člen Rady ČTK nemá ani minimální mzdu (!)

Pavel Foltán

Od začátku roku 2021 ze zákona v tuzemsku platí minimální mzda ve výši 15.200 Kč měsíčně hrubého. Normální člověk jistě ví, co si našinec může koupit za těch 15 tisíc hrubého měsíčně, aby pak celý ten běžný měsíc přežil (ve fiskálním i v jiném zdraví). 

Bez Kalouska tu bude nuda, znělo Sněmovnou...

Josef Havránek
Na každém šprochu - pravdy trochu!. S Mirdou je fakt sranda, jen to na mne působí, že v posledních letech radikálně změnil žánr - z klauna se stal šašek....

Ale i tak pořád ještě patřil ke špičkovým parlamentním komikům. A navíc - při troše dobré vůle lze konstatovat, že dost překvapivě, odchází málem se ctí.

Jak to vypadá v politice?

Petr Robejšek

Když jsme před pár dny vydali na společnou pouť zpustošenou krajinou západní civilizace, tak jsme nejprve zkoumali, co se stalo vloni. Koronu jsme zařadili mezi důsledky a skutečné příčiny jsme našli ve znetvoření způsobu a smyslu hospodaření.

Proti bílému muži nenávist nevadí. Voliče Donalda Trumpa je prý třeba přeprogramovat.

Jana Marková

Významná demokratická členka Kongresu vidí uzdravení americké společnosti pouze skrze převýchovu pravicového bílého muže. Jaké šílené ideologii to budeme čelit?

Osmnáct taktů Haydna

Pavel Landa

V souvislosti s plánovanou a světe div se možná dokonce i placenou účastí na slavnosti v jakémsi západočeském městě nacvičuje Amatérský symfonický orchestr krom jiného také hymnu Spolkové republiky Německo. Kdekomu ta hudba něco připomíná, takže o rešerši byl požádán zvěrolékař a violista doktor Žaket, kterého zeť vybavil internetem.

Erotično bez sexu. Sex nicotný. Sex zahalený

František Schilla

Kunderova Slavnost bezvýznamnosti mezi W.Groomem a F.Villonem

„… D´Ardelo, starý donchuán, je typicky kunderovskou postavou. A Kundera nám zlomyslně prozrazuje tajemství jeho milostných úspěchů: bezvýznamnost.“ – Jean-Dominique Brierre se v epilogu kunderovské monografie (s. 322 české verze, s. 303 francouzské verze) plete! Zaměňuje totiž postavy.

Strašlivé dědictví ČSSD : - )

Josef Havránek

Statutární místopředseda sociální demokracie - Roman Onderka, včera na iDnes, zveřejnil burcující blog – Strašlivé dědictví, které Alena Schillerová zanechá....
Tolik , jako bývalý odborář Onderka, zase finanční politice nerozumím, abych si, bez časového odstupu, dovolil hodnotit činnost stávající ministryně financí v těchto těžkých, zcela mimořádných koronavirových časech.

Kolik „pokusů o převrat“ udělala levice v USA?

Ivo Cerman

Ivo CermanTakových „útoků na demokracii“ udělala levice v USA víc, a nikdy jim za to nehrozily represe, kterými teď vyhrožují republikánům. Připomeňme si je.

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________