Blbý počasí a mormoni

Pavel Landa

Tato dáma Beegie Adair, ročník 1937, rodačka ze státu Kentucky, byla se svým triem nejprodávanějším jazzovým umělcem v Japonsku ještě v roce 2010! Její dnes už zesnulý manžel Billy byl docentem jazzových studií na Vanderbilt University v Nashville ve státě Tennessee, muziku prostě měli doma.

Německá kancléřka překračuje hranice nevkusu

Václav Klaus

Německá kancléřka Merkelová promluvila minulý týden na výročním shromáždění Svazu vyhnanců. Nemohu si odpustit nedodat, že by bylo přesnější říci, že promluvila na „Svazu Němců, kteří byli po 2. světové válce posláni z některých zemí střední a východní Evropy domů, do Německa, jako odveta.....

Czechia odklání kauzu Altner

Petr Štěpánek

Jestli socani „kauzu Czechia“ spustili proto, aby odklonili debatu o Lidovém domě a Altnerovi, respektive o tom, že jsou gauneři a neplatiči, pak se jim práce opravdu daří. Tolik pitomostí, co se v novinách a na internetu rázem vyrojilo, by jeden vskutku nevymyslel.

J. Dědečková: Ještě jednou k umělcům a ČT


ROZHOVOR PL:  Problémem veřejnoprávních médií nejsou členové mediálních rad, ale neprofesionalita novinářů a pracovníků veřejnoprávních médií, kteří tvoří obsah. V reakci na pokus Platformy Svobodu médiím! změnit obsazování mediálních rad to tvrdí Jana Dědečková, která byla v čase takzvané televizní krize jako členka Rady ČT terčem nenávistných útoků a div že po ní při tehdejších demonstracích neplivali.

Hlody středeční 19/4 aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Tak nám Zaorálek sdělil, že navrhne abychom naší zemičce místo Czech republic říkali Czechia a požádá o to prý i OSN.

Dmitry Glukhovsky: Metro 2035


Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí.

Už je politicky korektní říci, že je politická korektnost zhoubou Evropy?

Václav Klaus

Sobotní Právo uvedlo na první stránce (a pak ještě na stránce 7) – s velkým písmeny napsaným nadpisem – rozhovor ministra vnitra Chovance. Tento nadpis zněl: Politická korektnost je zhoubou Evropy. To je úžasný poznatek, ale samozřejmě jak pro koho.