Tak kdy to zase začne?

Dvojí neuvěřitelná ostuda bývalého šéfa Národní galerie Fajta. Práskl za sebou dveřmi a teď se drápe do okna.


Ze dvou úhlů pohledu hodnotí Jana Dědečková urputnou snahu Univerzity Karlovy a Jiřího Fajta přinutit soudními tahanicemi prezidenta republiky Miloše Zemana, aby dotyčného jmenoval profesorem.

Ti Pražáci …

Pavel Landa

V Lázních Darkov jsem šel ráno na snídani podle řeky Olše. Na velkém kameni u protějšího břehu stál mladý čáp. Nehnutě a s onou úžasnou čapí elegancí, jak ho příroda stvořila nejspíš podle nějaké antické sochy; byl prostě dokonalý.

Neuvěřitelné, co si tihle čeští rasisti dovolují!

Josef Havránek

Echo24.cz, bez zbytečných servítků informuje, jak zákeřné a podlé také mohou být formy českého rasismu:

Rada ČTK – tři minuty a dost?

Pavel Foltán

Kdysi dávno v roce 1967 zahájila tehdejší Československá televize soutěžní pořad s komikem Jaroslavem Šterclem a s názvem „Osm vteřin a dost“ i s legendárním počítadlem a s velikou diváckou oblibou (dnes by se řeklo „sledovaností“). A na vlně popularity toho TV kvízu pak vznikly i další soutěže, jako „Souboj s pamětí“, pak „Deset stupňů ke zlaté“ a další, až po ten dnešní „AZ kviz“ - inu …

20 let od televizní krize - díl třetí

Jana Bobošíková

Televizní krize odhalovala charaktery jedněch a měnila lidské osudy druhých. Otevírám po třetí svou knihu „Nebudu mlčet“, abych si spolu s Vámi připomněla, jak dramaticky do života některých lidí zasáhla.

Nikdo nemá právo vést o nás jakékoli seznamy!

Jana Zwyrtek Hamplová

Když se moje kolegyně, advokátka Monika Čírtková, vymezila proti vulgaritám, které byly vyřčeny na adresu členky Rady ČT Hany Lipovské, poté, co se tato věnovala tématu smrti Milady Horákové, asi netušila, že se tak dostane na seznam, který si o "dezinformačních médiích" vedou Čeští elfové.

Chtěl bych mluvit se svou ženou aneb O věrnosti nevěrníků

Monika Čírtková

V souvislosti s filmem Havel se vyrojilo mnoho komentářů k jeho manželskému a mimomanželskému životu.

Smutný konec hladovkáře Marečka

Josef Havránek

Úplně první politickou hladovku držel Miloslav Mareček už v roce 89 - na protest proti věznění za šíření Havlových Několik vět...

Kterak si pánové Babiš a Kalousek notovali

Petr Machovský

Jednání Evropské rady máme za sebou. Peníze nás všech vyletěly z okna, ale to přece nevadí, jak tvrdí premiér a dokonce i bývalý ministr financí. Rád bych ale zmínil ještě jiné problémy, které nejsou o penězích,ale mají svůj dopad

Další milník v procesu evropského glajchšaltování

Ivo Strejček

Nevyužili jsme nic z toho, co nám epidemie covidu nabídla – tedy zbavit se starého a nefunkčního, přestat jej dotovat, ale zkusit jej co nejvíc deregulovat a debyrokratizovat.

Syndikovat obsah