Národní galerie a případ Fajt aneb Co nám na sebe ministr Daniel Herman prozradil?

Jana Dědečková

Ve čtvrtek 17. dubna 2014 ministr kultury Daniel Herman konečně reagoval na otázky Virtually; jeho odpovědi jsem neprodleně zveřejnila bez jakýchkoliv úprav ZDE. Podle komentářů pod článkem se čtenáři vesměs domnívají, že si z nás pan minstr dělá – slušně řečeno – legraci. Nemohu se jim příliš divit, i když se na oplátku musím přiznat, že jsem se při první četbě páně ministrových odpovědí báječně bavila. Na druhou stranu: jako výpověď o člověku, který řídí českou kulturu, je to děsivé čtení. Co jsme se dozvěděli?

ODS má co nabídnout

Petr Fiala

Před 23 lety byla v Olomouci založena Občanská demokratická strana (20. dubna 1991). Dnes - opět po olomouckém kongresu - stojí občanští demokraté na novém počátku. Mnohé se mezitím změnilo. Jsme v jiném státě, v jiné Evropě a sami jsme trochu jiní.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Při psaní hlodních úvodníků mívám problém volby tématu. Ale dnes ne. Rozhodil mne výrok Petra Fialy v souvislosti s poklesem počtu členů ODS způsobeným nezaplacením příspěvků. To je takový způsob, kdy člen tiše odchází.

Ukrajinská půjčka za oplátku

Pavel Kopecký

Agendu celé řady vlád a veřejný prostor jejich zemí zalehla v posledních měsících problematika Ukrajinské republiky. A to do té míry, že se téměř vytratila ještě nedávno živá, sarinem páchnoucí diskuze o syrské řeži.

Putování s knihou - Místopis české prózy


Netradiční průvodce po zajímavých místech, kde se odehrávají některé z českých próz 19. a 20. století. Představuje se tu 95 lokalit spojených s literárními díly. Informačně bohaté texty seznamují čtenáře s autory, dějem románů i jejich místopisem a doprovázejí je četné fotografie. Bohatý zdroj inspirace – ať už k výletům, nebo k četbě, případně k obojímu.

ODS preferuje jednotnou sazbu DPH

Jan Skopeček

Zavedení třetí sazby DPH, na kterém se dohodla vládní koalice, považujeme za nesystémové a nepromyšlené. České ekonomice tento návrh nepřinese nic pozitivního.

Kooperace pravice v senátních volbách? Logický krok

Vojtěch Navrátil

Tak už i „generálové“ české pravice, respektive toho, co z ní ještě zbývá, dospěli k tomu, co se zdá být za současné situace pro jejich případný úspěch v letošních senátních volbách zjevně nevyhnutelným. Ke kooperaci.

Zrcadlové já na cestě do Yumy

Petr Hampl

Americká socioložka Christina Hoff Sommers nazvala naši dobu válkou proti chlapcům. Skutečně. Kam až paměť a zápisy sahají, nebyl takový tlak na likvidaci všeho mužného.