Poctiví podnikatelé nemohou být trestáni za neschopnost státu vybírat daně

Petr Fiala

Návrh obsahuje některé pozitivní věci, ale je tam řada problematických změn a také skrytých nebezpečí. Pokud by v návrhu nebyly problematické věci, ke kterým se za chvílí dostanu, tak občanští demokraté by určitě rádi podpořili vyšší slevu na dani na druhé a další dítě.

Výzva všem, kterým záleží na Šumavě

Jan Zahradník

Když sleduji obrovskou masáž poslanců, které se jim dostává prostřednictvím stovek mailů od ekologických aktivistů, označujících senátní návrh těmi nejhoršími přívlastky, cítím potřebu vnést do probíhající diskuze věcné argumenty.

Asociační smlouva s EU prohloubí konflikt na Ukrajině

Petr Mach

Menšina 127 poslanců Evropského parlamentu hlasovala proti Dohodě o přidružení mezi EU a Ukrajinou. Já hlasoval proti smlouvě, protože jsem hluboce přesvědčen, že tato smlouva Ukrajině uškodí a prohloubí příkopy, které v ukrajinské společnosti jsou.

Jak probíhá monstrproces – díl IV.

Zdeněk Jemelík

Blížící se zima a vývoj na Ukrajině jsou důvodem ke starostem, jak české domácnosti a průmysl přežijí zimu v případě naplnění katastrofického scénáře s úplným přerušením ruských dodávek ropy a plynu. Energetická bezpečnost státu se rázem stala věcí prvořadého zájmu.

Sophie Hannah: Poirot: Vraždy s monogramem


Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět…

Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah.

Češi v Bruselu jako hadr na podlahu

Alexandr Vondra

První reakce vládních i opozičních politiků na oznámení, že designované eurokomisařce Věře Jourové bylo přiděleno portfolio spravedlnosti, ochrany spotřebitelů a rovnosti pohlaví, se vzácně shodovaly. Všichni mluvili o porážce, neúspěchu, zklamání. Andrej Babiš si neodpustil rýpnutí do premiéra – prý tu někdo špatně vyjednával.

Do prodejní doby v obchodech stát nemá co mluvit

Martin Kupka

Český právní řád je plný různých byrokratických, technických a jiných požadavků a omezení, které komplikují a prodražují veškeré podnikatelské aktivity. Cílem jakékoli politické reprezentace by mělo být tyto požadavky a limity redukovat, nikoli rozšiřovat.

Minimální mzda – volič ČSSD to chce?

Jan Bartoň

Česká vláda rozhodla o zvýšení minimální mzdy na 9200 Kč. Současně s tímto rozhodnutím se zvyšují ty dávky, které jsou od minimální mzdy odvozované.