Děkuji za tu explozi zájmu o pietu na Albertově

Ladislav Jakl

V neděli 22. listopadu se na pražském Albertově sešli ti, kdo chtěli uctít památku 17. listopadu. Museli použít náhradní termín, protože v den výročí byl Albertov obsazen jen příznivci prezidenta Zemana a ti, kdo se k nim nepočítají, tak neměli šanci. Tolik oficiální mediální verze.

Rovnostářská hloupost

Martin Kupka

Ministryně Marksová nedávno přišla s koncepcí, že by obce měly povinně vyčlenit pět procent bytů na svém území pro sociální bydlení. Je to za poslední dobu jedna z nejpříšernějších, drahých a mimo terč mířících myšlenek sociální demokracie.

TOP 09 jako naděje občanské společnosti

Miroslav Návrat

ISIS, Putin, Babiš, Zeman, kmotři. Naše svoboda, bezpečnost a demokracie jsou ohroženy jako téměř nikdy předtím. Někdo se tomu musí postavit. Jaký má nyní úkol TOP 09?

Tak dlouho se chodí s Konvičkou pro vodu........

Aleš Melnický

Syn komunistického kádrováka a levicový radikál ministr spravedlnosti Robert Pelikán vyprovokoval ve svém resortu žalobu na deislamizátora Martina Konvinčku.

Jak probíhá monstrproces – díl IX.

Zdeněk Jemelík

Úsilí o vytlačení Aleny Vitáskové z vlivu na ekonomiku podnikání v energetice je nepřehlédnutelné, i když koordinaci akcí z jednoho místa nelze prokázat. Důvody k němu vyplývají ze souvislostí s historií obnovitelných zdrojů, zejména fotovoltaických elektráren.

Aňa Geislerová: P.S.


Deníkové zápisky populární herečky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech, jejichž datace není úplně jistá, se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit. Autorka se svým vtipným, osobitým stylem často dotýká základních věcí, jako je rodina, láska nebo dětství, a zve čtenáře, aby se na cestu vydal s ní.

Naše bezpečnost už není samozřejmá

Petr Fiala

Bezpečnost České republiky jsme dlouho považovali za něco samozřejmého. Nikdo neohrožuje naši suverenitu a národní existenci, uvnitř naší země nečelíme terorismu, nepokojům, separatismu ani extrémní kriminalitě. ČR je jednou z několika nejbezpečnějších zemí na světě.

Ve stopě Růžového pantera

Pavel Landa
Henry Mancini byl italsko-americký hudební skladatel. Proslul zejména jako autor filmové hudby, za což získal několik cen Grammy a také Oscara za píseň Moon River pro film Snídaně u Tiffaniho z roku 1961. Složil ji pro Audrey Hepburnovou v jednoduché podobě, aby ji mohla sama zazpívat v sedě na okně nad požárním schodištem.

Odpovědi Václava Klause pro francouzský server Egalité et Réconciliation o atentátech v Paříži


Západní Evropa a Amerika dnešní krizi Blízkého a Předního východu vytvořily. Ani teď nejsou schopny svou vinu přiznat. Pořád se tváří, jako kdyby měly vždy pravdu.