Nezoufejte a nasaďte si roušky

Zdravotní situace je vážná, nikoliv však beznadějná. Proto bychom neměli zapomínat na budoucnost!

Zdeněk Lanz

Informace našich politiků oficiálně „prosáknuvší“ do médií jsou jen pověstnou špičkou ledovce toho, co se děje v politickém zákulisí. I tak to ale postačí ke zjištění, že s námi mnozí z nich nehrají čistou hru. A nejen ohledně současné epidemie.

Opatření fungovat nebudou

Markéta Šichtařová

article_photoNapadlo vás někdy, jak obrovská paralela je mezi naším přístupem ke covidu a k ekonomice? Ne? Tak vězte, že to není paralela čistě náhodná. Je to důsledek našeho-míněno civilizačního-přístupu k přírodním či „evolučním“ jevům.

Jen epidemiologové krizi nevyléčí

Petr Machovský

Na celý svět začala dopadat tzv. druhá vlna covidu, ušetřena nezůstala ani naše republika. Společnost se polarizovala na dva nesmiřitelné tábory.

„Aktivistická žurnalistika zamořila veřejný prostor“

Josef Havránek
Ondřej Neff napsal, že jen nějaký „přeborník“ by mohl ve včerejším projevu prezidenta Zemana, objevit nějaký zásadnější kontroverzní osten...

Jak se ale vzápětí ukázalo, takových přeborníků jsou v Česku, nejenom plné redakce. : - )

Odvahu outsourcovat nelze

Jana Bobošíková a Hana Lipovská

Před 102 lety ve vznikajícím Československu vrcholila druhá vlna španělské chřipky. K jejímu šíření údajně měly pomoci i oslavy pádu monarchie. Podle pamětí prvorepublikového kantora Josefa Herzoga přišli „žáci svobodné republiky poprvé do školy až 6. listopadu 1918, poněvadž od 16. října do 5. listopadu v zemi zuřila španělská chřipka“.

Čtyři glosy z kovidích časů

Petr Štěpánek

Také máte pocit, že se tu někdo zbláznil? Restaurace, hospody a bary jsou zavřené, divadla ani kina nehrají, všude chcípnul pes, a do toho vládní géniové vymyslí zákaz nočního vycházení.

Mapy lžou

Pavel Landa

 „Představte si dámské sprchy v domově důchodců a v nich samé potetované babičky“ představoval si k úžasu štamgastů nepříliš vzdálenou budoucnost vinárník pan Troníček. Představa zástupu nahých potetovaných seniorek ho prý děsí ve snech. A zjevuje se mu prý i jedna bývalá ministryně.

Když zdivočí lidská duše....


Sledovat, jak se společností, s námi, ten mrňavej, jen pod mikroskopem viditelný virus mává, je hodně deprimující záležitost...

Nikdy nekončící hra se statistikami

Václav Klaus

Zarputilí podporovatelé testování, trasování, rouškování a zakazování všeho možného i nemožného dnes a denně šermují statistikami a omračují nás vždy tím číslem, které v daném okamžiku vypadá co nejhrůzostrašněji. Když se náhodou objeví statistika, která nevypadá hrůzostrašně, je uváděna jen okrajově a je na ni hned zapomenuto.

Nemáte dost problémů? Od ledna možná budete mít další.

Miroslav Křížek

Ve smršti turbulentních událostí posledních dní by málem zapadla velmi důležitá zpráva, a sice změna insolvenčního zákona v neprospěch krachujících podnikatelů.

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________