Naše bezpečnost už není samozřejmá

Petr Fiala

Bezpečnost České republiky jsme dlouho považovali za něco samozřejmého. Nikdo neohrožuje naši suverenitu a národní existenci, uvnitř naší země nečelíme terorismu, nepokojům, separatismu ani extrémní kriminalitě. ČR je jednou z několika nejbezpečnějších zemí na světě.

Ve stopě Růžového pantera

Pavel Landa
Henry Mancini byl italsko-americký hudební skladatel. Proslul zejména jako autor filmové hudby, za což získal několik cen Grammy a také Oscara za píseň Moon River pro film Snídaně u Tiffaniho z roku 1961. Složil ji pro Audrey Hepburnovou v jednoduché podobě, aby ji mohla sama zazpívat v sedě na okně nad požárním schodištem.

Odpovědi Václava Klause pro francouzský server Egalité et Réconciliation o atentátech v Paříži


Západní Evropa a Amerika dnešní krizi Blízkého a Předního východu vytvořily. Ani teď nejsou schopny svou vinu přiznat. Pořád se tváří, jako kdyby měly vždy pravdu.

Proč máme v Evropě s islámem problém?

Jiří Weigl

Islamistický terorismus a migrační vlna z Blízkého východu, která do Evropy přivádí statisíce a možná milióny muslimů, rozpoutaly na našem kontinentě zuřivou polemiku o islámu, jeho údajné mimořádné agresivitě a zjevné obtížné slučitelnosti s hodnotami a principy soudobé evropské liberální demokracie.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Nejde asi nevěnovat úvodník snad největšímu ze svátků moderní doby. Svátku, který ti, co neprožili alespoň část dospělého života před 17.listopadem 1989 nepochopí.

Muzeum umění


Muzeum umění je nejkrásnější umělecká sbírka, jaká kdy byla shromážděna v knižní podobě. Je to doslova virtuální muzeum výtvarného umění, které na 992 stran neobyčejně velkého formátu představuje 2 700 mistrovských uměleckých děl.

Stav a perspektivy Evropy s ohledem na současné globální dění

Václav Klaus
Téma k dnešní diskusi jste vybrali dávno před událostmi minulého týdne v Paříži, ty ho činí jen aktuálnějším. Jsem věčný optimista, proto rád používám německý výrok „Optimismus ist Pflicht“, ale v tomto případě – mluvíme-li o Evropě – být optimistou je těžké. Výroky a chování evropských politiků po masakru v Paříži mou beznaděj jen zesilují. Bylo by proto naprosto nezodpovědné šířit jakákoli optimistická poselství. Na to máme naše nezodpovědné vlády. My máme povinnost vydávat poselství jiná – varovná a burcující.

Rusové také utíkají

Jefim Fištejn

Podle posledních oficiálních údajů počet občanů Ruské federace, kteří v roce 2015 požádali o politický azyl ve Spojených státech, dosáhl nejvyšší úrovně za posledních 20 let.

Ode zdi ke zdi?

Josef Mlejnek jr.

Berlínská zeď padla 9. listopadu 1989. 17. listopadu 1989 u nás propukla sametová revoluce. 13. listopadu 2015 otřásl Paříží a vlastně celou planetou teroristický útok, mohutnější než ten lednový proti redakci Charlie Hebdo. Není divu, že oslavy pádu komunismu skoro zcela zastínil. Nicméně stejně by je asi zastínila migrační krize, jen by to možná tolik nebilo do očí.