Čím budu až vyrostu?

Na čí straně vlastně stojíme my?

Jiří Weigl, Václav Klaus st.

Dnešní česká média informovala o návštěvě amerického ministra zahraničí Mika Pompea s titulky „Stojíme na vaší straně“. Citovaly tak slova amerického ministra, který vyjádřil obavy o naši svobodu a demokracii, které jsou podle něho ohroženy aktivitami konkurenčních velmocí Číny a Ruska.

Šikovní bukanýři

Petr Štěpánek

Malé osvěžení paměti. Pirátské strany začaly v Evropě původně vznikat proto, aby se mohlo na internetu svobodně krást, pardon, beztrestně stahovat. Jinými slovy, zrodily se proto, aby bránili „svobodu“ přivlastňování si cizího duševního vlastnictví. Odtud také pochází to jejich bezelstně upřímné zlodějsko loupežnické pojmenování.

Manželství pro homosexuální páry je dobrý nápad!

Vendula a David Zahumenští

Mezi všemi těmi výročími, víceméně smutnými, letos zapadlo jedno mladé, sotva narozené. V červnu 2020 tomu byly dva roky, kdy naši užiteční poslanci dostali možnost projednat novelu občanského zákoníku a umožnit homosexuálním párům, aby se prostě vzaly. To vyvolalo nevoli a předsudky a současně neurvalou a nepodloženou kritiku těch, kdo se oprávněně bojí o zničení západní společnosti.

Manželství je pro všechny už nyní, diskriminace neexistuje

Ivana Burešová Marková

Neustálý tlak na většinovou společnost, umělé vyvolávání viny. Společným jmenovatelem je manželství, manželství pro homosexuály.

Pohádka o inteligentních a vtipných komunistech

Josef Havránek

Včera jsem kdesi na internetu zaznamenal vzpomínky jednoho ze současných komunistických lídrů (Skála?), na ty krásné staré časy, kdy to tady kočírovali komunisti...

Další z „aktuálních“ omylů

Petr Žantovský

Mám velmi pestrou zkušenost se zpravodajským serverem Aktuálně.cz. Ačkoli patří k těm, které se považují za seriózní a objektivní, v mém případě se dopustili v posledních časech už nejméně čtyř přešlapů.

Svatovavřinecký rozhovor Václava Klause pro MF Dnes z vrcholu Sněžky

Václav Klaus

Jsem v Krkonoších už tři dny a musím říci jednu jedinou věc: Krkonoše jsou plné na deseti známých místech, na tisíci známých místech jsou naprosto prázdné. Šel jsem z Černého Dolu do Pece pod Sněžkou a potkal deset lidí. Ať nás neregulují, ať nás nechají žít.

Dáma

Monika Čírtková

Jan Novák oslovil při sbírání materiálu pro svou knihu o Milanu Kunderovi řadu jeho vrstevníků, spolužáků, kamarádů, spolupracovníků a dalších lidí z Kunderova okolí. Protože měli vyprávět, co zažili s literátem v 50. či 60. letech, a Novák s nimi hovořil ve druhé dekádě 21. století,

„Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken...“

Josef Havránek

Psát o podpálení bohumínského věžáku stylem - "Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken... ", na to už člověk musí mít žaludek...

Mění se pohled na ekonomiku, od tržní či smíšené se vracíme k centrálně plánované, tvrdí Lipovská z Rady ČT


„Po minulých týdnech ztratil hrubý domácí produkt (HDP) jako makroagregát v podstatě absolutně význam,“ konstatuje v Leonardu Plus Davida Šťáhlavského národohospodářka a členka Rady České televize Hana Lipovská.

Syndikovat obsah