Třetí cesty nefungují ani v zahraniční politice

Petr Fiala

Česká debata o ukrajinské krizi se ubírá špatným směrem. Nejde o jednoduchý střet dobra a zla, ale ani jen o exportní zájmy českého strojírenství. Rusko začalo překreslovat mapy. Porušilo dohody, ke kterým se samo zavázalo. Hraje se o hodně. O bezpečnost Evropy a její mír.

Vláda ohrozila pracovní místa nejméně kvalifikovaných zaměstnanců

Jan Skopeček

Vláda dnes rozhodla o zvýšení minimální mzdy o 700 Kč, a nerespektovala tak dřívější dohodu se zaměstnavateli, která počítala s nárůstem o 500 Kč. Jde o plnění politického obchodu mezi ČSSD a ANO za to, že se evropskou komisařkou stala Věra Jourová.

Cena odvety za eskalaci krize na Ukrajině

Jefim Fištejn

V těchto dnech má vstoupit v platnost nová várka sankcí proti Rusku, které byly dohodnuty Evropskou unií již v předvečer čtvrtečního summitu v Cardiffu. Jejich uskutečnění ovšem bude záviset na tom, zda bude dodržován režim zastavení palby na Ukrajině.

Komunální volby ve stínu globální politiky

Miroslav Mareš

Nezájem občanů o komunální politiku je v kontrastu s tím, že řada kriminálně-politických problémů, jako jsou korupce, protekce či podvody, bují právě na komunální úrovni. A to pak slouží jako důvod k nadávání na politiku jako celek, přestože o její ovlivnění na komunální úrovni existuje jen malý zájem.

Volební kampaň – prý samá špína

Jan Bartoň

Negativismus, paušalizující kritika všeho, je obsahem článku Špinavá reklama, na kterou platí zvláštní pravidla. Jaké jsou alternativy?

Vítězství formy nad obsahem

Zdeněk Jemelík

Server Aktuálně.cz přinesl 12. září 2014 zprávu ČTK o propuštění z vazby obviněného z vraždy a rozřezání oběti. Je to neradostná zpráva pro policii i pro nejširší veřejnost: mezi námi se volně pohybuje člověk, podezřelý z hrozného zločinu a policistům nezbývá, než se modlit, aby nevraždil znova či aby neutekl do zahraničí, nebo aby aspoň nezametl stopy.

Sophie Hannah: Poirot: Vraždy s monogramem


Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět…

Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah.