Moře po kotníky

Pavel Landa

Pokud se vám podaří bezchybně zahrát Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h mol, může se stát, že zpychnete. Tichý oceán vám bude po kotníky. A začnete vymýšlet, co mistrovského by se ještě dalo s vaším violoncellem dělat. Přesně tohle se nejspíš stalo členům souboru Wiener Cello Ensemble 5+1.

Pád modly: Volkswagen, Merkelová & Islám

Filip Humplík

Kancléřka Merkelová nejdříve oznámila, že se Německo postará o všechny imigranty, kteří do Německa dorazí. Tohle pozvání ke štědře prostřenému stolu dále podpořilo celosvětový “run” na Evropu, ve kterém se k nám valí statisíce chudáků z Afriky a Asie. Nezdá se, že by ta vlna slábla – spíš naopak.

Migranti a stabilita západní společnosti

Petr Robejšek
Věřme, že nápadný počet mladých mužů mezi uprchlíky nechce nic jiného než vydělávat peníze a posílat je domů. Avšak migranti mohou, představovat problém i tehdy, když nechtějí nic jiného než lepší podmínky pro život.

Vládní experti k ochraně hranic: Ještě horší, než si myslíte

Petr Hampl

Účastnil jsem se dnes jednání poslanců s vládními experty (ministerstvo vnitra, obrany a financí). Bylo to šokující. Představitel ministerstva obrany se vysmívá ochraně vlastních hranic, jako prioritu vidí expediční sbory a tvrdí, že o naši bezpečnost se postará NATO a Evropská unie.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Zas těžký výběr co do úvodníku. Rusové v Syrii, domovnická hádka v OVM, nebo další extempore marxistky Dvořákové ničící soukromou vysokou školu. Zkusím to s profesorkou-marxistkou.

František Nepil: Vánoce mám rád


Všichni ti, kdo se už nemůžou dočkat předvánoční a vánoční nálady spojené s nejkrásnějšími svátky roku, jistě ocení tento výbor z textů Františka Nepila, který obsahuje vánoční fejetony známé z rozhlasových Dobrých jiter, vánoční pohádky z pohádkových knížek a další vánoční příběhy plné autorovy nezaměnitelné poetiky.

Petr Fiala: Problém migrační vlny a destabilizace Blízkého východu a severní Afriky nevyřešíme, pokud nepřikročíme k vojenské akci


Nestabilní situaci na Blízkém východě a v severní Africe, která se spolupodílí na migrační krizi, vyřeší podle předsedy ODS Petra Fialy jen pozemní vojenská akce západních zemí. Prohlásil to v pořadu Týden v politice. Invazi by podle něj měly vést Spojené státy.

Mezinárodní zásah a partyzánská válka

Josef Mlejnek jr.

Bezradnost provázející hledání receptu, jak vyřešit uprchlickou krizi, plodí též výzvy k ráznému zásahu nějaké mezinárodní koalice v Sýrii či vůbec na Blízkém východě, s nadějí, že se tak odstraní jádro problému a svět zas bude, jaký byl. Nicméně pohled do nedávné historie nezavdává moc důvodů k optimismu.

Kdo nám chtěl zabít protikorupčního mesiáše?

Dušan Šrámek

Ředitel Nadačního protikorupčního fondu a miliardář v jedné osobě Karel Janeček nám sdělil, že se za deset milionů údajně připravovala jeho vražda. A promptně hned dodal jméno objednavatele.

Zeman Pavel, Zemanová Petra: Zahradní nábytek


zavřítKniha potěší každého, kdo si chce vyrobit nebo opravit zahradní nábytek. Poradí také, jak nábytek udržovat tak, aby vydržel dlouhé roky. Je plná návodů doplněných vyzkoušenými a podrobnými fotopostupy. Návody jsou určené jak kutilům, tak i těm, kteří mají s výrobou minimum zkušeností.