Žalostný veletrhák aneb mnoho povyku pro nic

Milan Knížák

Národní galerie otevřela s velkou pompou šest výstav najednou. Nejvíce mě vyděsila výstava Oskara Kokošky. Nikdy jsem nebyl jeho velkým obdivovatelem, považuji jeho práci za průměrnou, ale to, co ukazuje NG je nejhloupější prezentace Kokošky, kterou jsem kdy viděl. Nevypadá jako výstava v muzeu umění.

Česko je ohrožená země, aneb Svět podle Babiše

Miroslava Němcová

Většina společnosti to zatím neřeší. Země zdánlivě funguje. Za našimi hranicemi se však svět dostává do varu.

Může mít hnutí ANO nějaké ideje?

Miroslav Návrat

Pravicová strana se sociálním cítěním? Středopravicoví liberálové? Nebo banda bezhodnotových kariéristických StBáků z Agrofertu? Hnutí s Babišem stojí a padá. Nebo ne?

Charmaine Yabsley: Detoxikace


Organismus pročištěný už za 7 dní

Vyzkoušeli jste půst nebo rýžovou monodietu, syrovou stravu či makrobiotiku a nic nepomohlo? Jste unavení a chybí vám energie? Plán dokonalé očisty poradí, jak zlepšit zdraví. Využijte cílené plány, zbavte tělo škodlivin a posilte svůj imunitní systém.

Nadějní a beznadějní kandidáti republikánských primárek, část 1.

Bohumír Žídek

Mezi favority republikánských primárek se stále řadí Jeb Bush, Rand Paul a Mike Huckabee, ačkoliv ani jeden ještě svoji kandidaturu oficiálně neoznámil. Raketový vzestup prožívá guvernér Scott Walker. Dech dochází Marcu Rubiovi a Chrisi Christiemu.

Euro jako politický projekt neselhal

Ladislav Jakl

Otázku, zda výsledek řeckých voleb způsobí dominový efekt v eurozóně nebo v celé EU, lze chápat z mnoha hledisek. Dvě z nich jsou ta hlavní.

Duch schůzky Havel Gorbačov je pryč

Alexandr Vondra

Přesně před pětadvaceti lety se sešli prezidenti Václav Havel a Michail Sergejevič Gorbačov. První tehdy zastupoval Československo, druhý Sovětský svaz. Přestože už dva roky poté na mapě světa ani jeden z těchto států nebyl, jejich jednání se nesmazatelně zapsalo do dějin česko-ruských vztahů.

Svoboda za clonou z kouře. Role státu je v případě kouření nekorektní

Jan Skopeček

Přestože Sněmovna minulý týden neprojednala poslanecký návrh hnutí ANO zakazující kouření v restauracích, Ministerstvo zdravotnictví připravuje svojí vlastní legislativní verzi zahrnující vedle zákazu kouření např. i povinnost nabízet jeden levnější nealkoholický nápoj než pivo. Podle všeho se tak blíží okamžik, kdy se definitivně prosadí plošný zákaz kouření ve všech restauracích.

Hvězdy to zazpívají

Pavel Landa

Další výlet za filmovou hudbou tentokrát začneme ženou, která za pouhých 36 let svého života stihla stát se nejslavnější herečkou Spojených států. Podle jedněch byla Marylin Monroe „nejvíce sexy herečka všech dob“ (TV Guide Network v roce 2009), podle jiných klasická představitelka naivních „hloupých blondýnek“, v každém případě pak dámou, která vyprodávala kina.