Racionalita nacionalismu

Petr Robejšek

Intelektuální a politická elita Evropy dlouhodobě kritizuje národní stát jako zastaralý a iracionální. Mnohé politiky a komentátory znervózňuje stále pestřejší patchwork autonomních a o autonomii bojujících hráčů na kontinentě. Proces sjednocení Evropy si nejen v Bruselu zcela jistě představovali jinak.

Migrace v bodě nula

Jaroslav Salivar

Již řadu měsíců u nás vládne koalice vzešlá z posledních parlamentních voleb. Vznikla nová vláda, povedla se napsat nejen koaliční smlouva, ale i programové prohlášení. Čas navíc, který současná vláda dostala od prezidenta Zemana na přípravu vlastního vládnutí, se možná projevil v různých oblastech, nikoli však v oblasti imigrační politiky.

Dopravní omezení, svévole bez kontroly

Vilém Barák

V létě nastává na českých silnicích stavební boom a řidiči mlčky skřípou zuby nad  bezohledností státu i samospráv obcí a krajů. Dopravní omezení nás všechny okrádají o čas, jsou celospolečenským nákladem, Chybí zde jakékoliv vyhodnocení, zda a v jakém rozsahu bylo oprávněné či naopak zbytečné.

Karta Sváček

Zdeněk Jemelík

Někdo má zřejmě osobní zájem na poškozování soudce Jana Sváčka, a proto ze zákulisí vytrvale  přiživuje záškodnictví bulváru. Díky tomu se trvale udržují v povědomí společnosti výhrady vůči jeho osobě, které z větší části nemají oporu ve faktech.

Vládnout znamená řídit podstatné

Petr Robejšek

Vlády se snaží prosazovat svou politiku pomocí stále detailnější kontroly. Složitost procesu vládnutí se tak stále zvyšuje, ale jeho výsledky se nezlepšují. Dokonce se zdá, že politické a ekonomické krize současnosti jsou důsledkem metod, s jejichž pomocí se politici snaží zavádět pořádek. Jak na to reagovat?

Erik Axl Sund Vraní dívka 2: Hladový oheň


Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co?

Babišizace pravice

Josef Mlejnek jr.

Miroslav Kalousek před volbami mířil a i po volbách stále míří na dva cíle. Na komunisty a na hnutí ANO. TOP 09 nebude podporovat uzavírání koalic právě s komunisty a s ANO, ve druhém kole senátních voleb mají voliči topky dokonce doporučeno podpořit kandidáta ČSSD, pokud čelí soupeři z Babišova hnutí. ANO je v interpretaci TOP 09 stranou vůdcovského typu, pro demokracii nebezpečnou, a tedy něčím na roveň komunistům.

Petr Fiala: ODS je nejsilnější pravicovou stranou a největší opoziční silou v Senátu PČR


ODS děkuje občanům a všem kandidátům, kteří se účastnili senátních voleb. Ještě před několika málo týdny nikdo nečekal, že ODS dokáže obhájit 2 ze 3 senátních mandátů. Je to další důkaz toho, že ODS bude i nadále hrát důležitou roli na české politické scéně.