Média svými titulky překrucují realitu

Daniela Filipiová

Že média svými titulky překrucují realitu, není (bohužel) žádná novinka. Vím, že titulky „prodávají“ noviny, ale bohužel také vím, že jsou mnozí tak zvaní „čtenáři“, kteří nic jiného nečtou.

Nečasová končí se „zbabělou“ ODS

Jan Bartoň

Voliči to s ODS kvůli Janě Nečasové skončili už na podzim. Je zřejmé, že „sebevědomá Nečasová“, jak o své ženě mluví Petr Nečas, ještě ODS hodně potrápí.

Válková může za všechno

Martin Stín

V přístupu novinářů k ministryni spravedlnosti Heleně Válkové se objevil nový prvek, kterým netrápili ani Danielu Kovářovou v počátcích jejího působení: napadání za věci, jež se ještě ani nestaly. Galantnost vůči ctihodné dámě je pro ně neznámý pojem, proto se na slušnost neohlížejí a občas s ní zacházejí div ne jako s hlupačkou.

Rok od svržení Nečasovy vlády

Pavel Bém

„Jen ti, co se odváží jít příliš daleko, mohou přijít na to, jak daleko se dá vlastně jít.“

(Thomas S. Eliot)

Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že citát mého oblíbeného dramatika o překonávání hranic „možného“ jednou použiji nikoliv v kontextu odpovědí na tradiční otázky: „Proč lezu na osmitisícovky a podstupuji tak obrovská objektivní rizika“, ale v kontextu analýzy současného stavu české politiky a českého policejního a justičního aparátu.

Odpověď Václava Klause na dotaz serveru Novinky.cz ohledně výroku prezidenta Miloše Zemana (ze dne 21. srpna 2014) o souvislosti loňské intervence ČNB a přijetí Eura v České republice

Václav Klaus

Prezident Zeman označil intervenci ČNB za svévolný pokus o oddálení vstupu České republiky do eurozóny. Myslím, že se mýlí. Jako zásadní odpůrce přijetí eura bych mohl říci, že každý krok jak jeho přijetí oddálit, považuji v podstatě za žádoucí, přesto si myslím, že to ČNB udělala z jiného důvodu.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Delší dobu pozoruji aktivity think-tanku Evropské hodnoty. To je takový spolek, který za evropské peníze propaguje zhůvěřilosti, které se na nás z Brusele řinou. Naposledy mne zaujal jejich komentář s názvem Koho chce Česko jako šéfa evropské diplomacie?

Jaká veteš? ODS má neotřelé návrhy

Jan Skopeček

Svoboda jednotlivce, volný trh a další tradiční hodnoty jsou tím, čemu vděčí celá západní civilizace za s ničím nesrovnatelný růst bohatství a kvality života.

Vládě se vymstila zelená nafta

Petr Mach

Vládě se vymstil zákon o zelené naftě, když z něho poslanec Urban přílepkem udělal zákon o snížení daně z nafty. I Babiš nakonec snížení daně podpořil a teď neví, jak z toho ven.