Anabáze nejen s Dragouny

Josef Mlejnek jr.

Jízda „Dragounů“ čili chystaný veřejný průjezd kolových obrněných transportérů americké armády ze cvičení v Polsku a Pobaltí na německou základnu přes české území vyvolává pochopitelně emoce.

Neexistuje žádný zimní čas. Jen náš, nebo ukrajinský

Ladislav Jakl

Naši zástupci v „Evropském parlamentu“ záslužně otevřeli opomíjené, ale docela důležité téma, které se na rozdíl od těch hlasitěji přetřásaných skutečně týká nás všech. Chtějí dosáhnout zrušení  každopůlročního „šibování“ s časem o hodinu tam a zpět. Ale dopouštějí se přitom jednoho velikého omylu.

Buranský pohled na zahraniční a obrannou politiku

Petr Hampl

V posledních dnech vzbudil hodně pozornosti můj rozhovor pro Parlamentní listy. Jsem rád, že se o některých důležitých věcech začíná mluvit, tentokrát je však, žel, zájem soustředěn na titulek, jehož nejsem autorem a který  - dle mého soudu – říká něco jiného než vlastní text.

Život po životě podle Ladislava Klímy

Josef Mlejnek

Minulou sobotu měla v Divadle v Dlouhé premiéru inscenace hry Ladislava Klímy Lidská tragikomedie. Drama českého filosofa vyšlo knižně dlouho po jeho smrti, ale od roku 1991 se dočkalo už několika inscenací. Režisérka Hana Burešová pozoruhodně uchopila řadu dramat zabývajících se velkými lidskými tématy, ale může se rovněž vykázat mimořádně zdařilými zpracováními veseloherních námětů. K úspěšnému pojednání Klímova díla bylo zapotřebí spojit oba tyto konce jedné hole, přesněji jednoho talentu.

Ze starého nové

Pavel Landa

Báječní muzikanti po celém světě uvádějí každý den, možná každou minutu nějakou hudební novinku. Někteří naopak hrají, co už tu bylo, třeba i dávno, ale hrají to nově, úplně jinak, a právě těmto úžasným oprašovatelům minulosti věnuje dnešní pokračování váš internetový diskdžokej.

Helena Peerová: Fitjazz® – Tančit může každý


Fitjazz je moderní taneční směr pro všechny generace především žen – pro studentky, maminky i seniorky. Díky technice jazzového tance ovládnete tělo, díky cvikům kompenzačního bloku zpevníte svaly a zformujete postavu. V tanečních variacích se naučíte koordinaci pohybu. Při relaxaci odbouráte stres. Vše zpříjemní soulová, popová a jazzová hudba.

Konec živnostníků v Čechách

Aleksandra Udženija

Dehonestace a znechucení! Co se bude dít se živnostníky, malými a středními podnikateli se začalo rýsovat již, když stávající ministr průmyslu a obchodu Mládek na sjezdu ČSSD prohlásil, že jsou živnostníci paraziti.

Petr Fiala: Babišova moc nemá obdobu


Politický systém v České republice se v důsledku nekontrolovatelné moci Andreje Babiše blíží limitované demokracii čtyřicátých let minulého století. Situace je velice vážná a demokratické strany napříč politickým spektrem by měly začít uvažovat o možnostech spolupráce na záchraně demokratického systému. Jinak tu totiž nastupuje autoritativní vláda jednoho oligarchy. Tak popisuje v kostce současný stav České republiky předseda ODS Petr Fiala, který poskytl rozhovor Svobodnému fóru.

TOP 09 před nutností transformace

Vojtěch Navrátil

Existence TOP 09 byla jejími zakladateli postavena na třech navzájem nepříliš propojených pilířích. Za prvé na charizmatu exministra zahraničí Karla Schwarzenberga, spolupráci s nezávislými starosty, sdruženými pod hlavičkou STAN, a také zjednodušeně řečeno na příznivcích co nejpřísnější fiskální politiky.

Po týdnu opět politické poznámky místo zápisků z cesty do Frankfurtu

Václav Klaus

Minulý týden v neděli odpoledne jsem psal v autě své dojmy z  ekonomické konference v Miláně. Tuto neděli píšu, opět v autě, o svých pocitech z Frankfurtu.