Z Evropské unie se stal klub sebevrahů

Tomáš Haas
Patříme prý na Západ, ne na Východ. Dovoluji si říci, že na Východ nechci. Ale nechci ani na TENTO Západ.

Konzervativní strana: Nezavírejme oči před zahraničními zkušenostmi


Konzervativní strana nesdílí každý z argumentů presentovaný paní poslankyní Pavlínou Nytrovou, ale v zásadě souhlasí s celkovým vyzněním jejích slov pronesených v rámci debaty o návrhu umožnit adopce dětí homosexuálními páry (dále jen Adopce), byť zatím nikoli obecně, ale za úzce vymezených podmínek.

Hlody středeční 19/7 aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Původně jsem si chtěl dát prázdninový oraz a dnes pauzírovat. Pak jsem zjistil, že OVM mají letní výpadek a že se tudíž nebude vědět o čem se má tento týden mluvit, tak jsem sáhl po klávesnici a pár bodů sesmolil.

Komu zůstal po brexitu černý petr - Británii, nebo EU?

Jiří Weigl

Jak dny ubíhají začíná se ukazovat, že odchod z EU nepřinese Britům onu apokalypsu, kterou mainstreamová média v EU unisono přivolávají. Politické strany se nerozpadávají, povstání ve Skotsku ne a ne vypuknout, tak zbyla pouze libra, která prý rekordně oslabila.

Samostatnou Velkou Británii čekají nižší daně a prosperita

Petr Mach
Rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie vyvolalo nejprve paniku. Padne libra? Zvýší se daně? Ztratí Británie přístup na trh EU? Nyní se vše vrací do normálu a Británii čeká dobrá budoucnost bez EU.

Vítejte v náboženských časech

Petr Hampl

Máme za sebou dva dny náboženských svátků – jeden katolický a jeden protestantský. Většinou už jsme ale zvyklí je tak příliš nebrat. Stačí, že máme na začátku července dva dny volna. To je ostatně postoj typický pro svátky během většiny roku. Přesto doporučuji věnovat náboženským aspektům aspoň nějakou pozornost.

Napečeno bez pečení


Potřebujete rychle vytvořit výborný a efektní dezert, ale nechce se vám zapínat troubu? Tato kuchařka plná inspirace vám pomůže vybrat si z nepřeberného množství variant. Láká vás čokoládový, pudinkový či svěže ovocný zákusek? S pomocí surovin, které máte běžně doma, napečete lehce i bez pečení a ohromíte své okolí.

Hlody středeční 12/7 aneb miluji naše média


Dnes začneme něčím čistě brněnským, protože internetem hýbe video v němž se náměstek primátora nechal bičovat dominou přičemž mumlal „I want more,“ tedy: chci víc.

Brexit (a Evropská unie) viděno z jihu Francie

Václav Klaus

První pobrexitovský víkend jsem mluvil na konferenci v Monte Carlu (a bydlel v Cap Ferrat). V nadpisu konference byla otázka „Je představitelná alternativní Evropa?“. Hlavní řečníci byli tři – bývalá francouzská ministryně pro Evropu, dnes předsedkyně zahraničního výboru francouzského parlamentu, Élisabeth Guigou, bývalý britský ministr financí z éry Margaret Thatcher Nigel Lawson a já.

Jak se pravda a láska přeměnily v lež a nenávist

Petr Štěpánek

Když se v listopadu 1989 složil komunistický režim, zdálo se, že pravda a láska opravdu zvítězily nad lží a nenávistí. Lidé byli nadšení a věřili, že demokracie slavně pokořila totalitu. V roce 2016 je všechno jinak. Zprofanovaná Pravda a zprostituovaná Láska se přeměnily na lež a nenávist a chapadla totality už zase demokracii rdousí. Co se to stalo?

Syndikovat obsah