Milí čtenáři,

omlouvám se, ale odcházím na delší zdravotní dovolenou a virtually.cz budou nadále sloužit jako archiv dosud vydaných textů.

Přeji všem čtenářům pevné zdraví a pevné nervy.

Srdečně JD

Svoboda je zpět

Monika Čírtková

Včerejší rozhodnutí Václava Klause ml. opustit politický život je označováno za překvapivé. Ale když se nad ním zamyslím, nepřekvapuje mne vůbec.
Spíš mne udivuje, že to tak dlouho vydržel.

Mars útočí!

Miroslav Křížek

Tento článek má za úkol po dlouhé době trochu pobavit a odlehčit, byť řada v něm uvedených opatření je legrační pouze do doby, než jejich absurditu plně pocítíte na vlastní kůži a pak už tak legrační nejsou.

Tragikomické odcházení Václava Klause

Josef Havránek

Covid nám ničí životy. Nemůžeme cestovat, zavřená jsou kina, divadla, hospody - trpíme izolací, nošením roušek, respirátorů...

Lékaři bez hranic, nebo spíš už obchodníci se životy bez zábran?

Jana Marková

Italská justice konečně shromáždila důkazy o spolupráci neziskovky Lékaři bez hranic s pašeráky lidí ve Středozemním moři. Případ se snad konečně dostane k soudu.

To by byl ale průšvih!

Milan Chmelík

Od počátku pandemie sleduji informace o covidu na webových stránkách https://ncov2019.live/.
Stránky fungují již od počátku loňského roku, kdy ještě většina obyvatel vůbec nevěděla, co se bude dít a co je čeká. Překvapilo mě, že již v této době se zde sbíhaly informace prakticky ze všech států světa. Říkal jsem si, někdo asi byl mimořádně předvídavý a operativní…

Senátor Fischer aneb Lhář, lhář

Josef Havránek

Nešťastnou náhodou - nejspíše přičiněním zlomyslného ovladače, jsem se ve čtvrtek, v průběhu přestávky televizního sportovního přenosu, na několik minut ocitl uprostřed už tradičně trapného pořadu ČT - Máte slovo...

Dredy, špetka antisemitismu, kousek Antify a máte konzervatismus jako vyšitý

Petr Machovský

Dlouho mě tak nic nepobavilo jako tvrzení Michaela Žantovského o tom, že předseda Pirátů Ivan Bartoš „není levičák, ale konzervativec s dredy“.

Obrana Pavla Černockého

Petr Štěpánek

Neznám žádnou jinou skupinu lidí, u které je tak propastný rozdíl mezí tím, jak vysoké mínění oni sami o sobě mají, a tím, jací ve skutečnosti jsou. A propos. Tak mě tak napadá. Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes?

Je to na medaili nebo na postavení mimo službu?

Zdeněk Lanz

Už ze samotného nadpisu asi bude mnohým čtenářům jasné, o čem následující řádky budou.
Budou o současném znepokojujícím růstu násilí ze strany policie, ať už městské či státní, v ulicích našich měst.

Kdo namydlil Bidenovi schody?

Josef Havránek

V pátečních Parlamentních listech zveřejnili, že při nastupování do letadla, americký prezident Biden dokázal hned třikrát zakopnout. Evidentně nejde o žádnou dezinformaci, zpráva je doložená níže uvedeným videozáznamem....

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________