Ankara, Nica a modernizace

Petr Robejšek

V Ankaře a v Nice se odehrály dvě verze stejného příběhu, který pojednává o obtížích náboženstvím ovládané civilizace s hospodářsko-technologickou modernizací.

Nastal čas

Aleš Melnický

Nemá smysl dál rozšiřovat řady polemik na téma co je  dobře a co je špatně na současném vývoji uprhlické invaze.  Je třeba se  zamyslet nad tím v jaké jsme se ocitli situaci, čím byla zapříčiněna a jakými kroky eliminovat, nebo alespoň zmírnit současný vývoj.

Dani DiPirro: Průvodce přítomným životem - Jak využít každý okamžik


Štěstí můžeme dosáhnout jedině v přítomnosti, pokud se budeme v každém okamžiku soustředit na pozitivní stránky situace. Tato kniha přináší inspiraci a poskytuje mnoho aktivně zaměřených rad, jak si vytvořit posilující domov, získat lásku či kariéru přinášející naplnění a také zvládnout životní změny.

Hlody středeční 26/7 aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Zase si nemůžu prázdninově dáchnout a vysadit. Protože Turecko, vraždící monstra co nejsou teroristi jak se dozvídáme, dnes dokonce zamordovali kněze.

Z Evropské unie se stal klub sebevrahů

Tomáš Haas
Patříme prý na Západ, ne na Východ. Dovoluji si říci, že na Východ nechci. Ale nechci ani na TENTO Západ.

Konzervativní strana: Nezavírejme oči před zahraničními zkušenostmi


Konzervativní strana nesdílí každý z argumentů presentovaný paní poslankyní Pavlínou Nytrovou, ale v zásadě souhlasí s celkovým vyzněním jejích slov pronesených v rámci debaty o návrhu umožnit adopce dětí homosexuálními páry (dále jen Adopce), byť zatím nikoli obecně, ale za úzce vymezených podmínek.

Hlody středeční 19/7 aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Původně jsem si chtěl dát prázdninový oraz a dnes pauzírovat. Pak jsem zjistil, že OVM mají letní výpadek a že se tudíž nebude vědět o čem se má tento týden mluvit, tak jsem sáhl po klávesnici a pár bodů sesmolil.

Komu zůstal po brexitu černý petr - Británii, nebo EU?

Jiří Weigl

Jak dny ubíhají začíná se ukazovat, že odchod z EU nepřinese Britům onu apokalypsu, kterou mainstreamová média v EU unisono přivolávají. Politické strany se nerozpadávají, povstání ve Skotsku ne a ne vypuknout, tak zbyla pouze libra, která prý rekordně oslabila.

Samostatnou Velkou Británii čekají nižší daně a prosperita

Petr Mach
Rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie vyvolalo nejprve paniku. Padne libra? Zvýší se daně? Ztratí Británie přístup na trh EU? Nyní se vše vrací do normálu a Británii čeká dobrá budoucnost bez EU.

Vítejte v náboženských časech

Petr Hampl

Máme za sebou dva dny náboženských svátků – jeden katolický a jeden protestantský. Většinou už jsme ale zvyklí je tak příliš nebrat. Stačí, že máme na začátku července dva dny volna. To je ostatně postoj typický pro svátky během většiny roku. Přesto doporučuji věnovat náboženským aspektům aspoň nějakou pozornost.

Syndikovat obsah