Trpí Německo doplácením na Řeky?

Václav Klaus

Někteří řečtí politikové a novináři hrubě (a zbytečně osobně) atakují kancléřku Merkelovou a Němcům připomínají II. světovou válku. Německo se uráží a stěžuje si, že nikdo neocení, že oni na Řecko doplácí. To rozehrávají média, ale to nevystihuje podstatu dnešního evropského problému. Obojí míří zcela mimo. Obojí hledá výklad na bázi kontextu – jakoby nesporné a ve své údajné neutralitě neškodné – evropské měnové unie.

Místo elitnosti blbství

Milan Knížák

25. června 2015 se v Anežském klášteře konaly promoce Akademie výtvarných umění v Praze a v 5 hodin odpoledne zahájení výstavy Diplomantů ve Veletržním paláci. 26. června uvedla česká televize o AVU pochvalnou glosu a dokonce vystoupil rozšafný rektor Vaněk.

Skutečnost, která se skrývá za těmito událostmi je však daleko komplikovanější.

Mediální manipulace a krize v České televizi v roce 2000


Žijeme v době mediální. Co tato fráze vlastně znamená? Copak člověk v jistém smyslu nežil v „mediálním světě“ odjakživa? Copak vždy nežil v prostředí interpretací, manipulací a zkreslované reality? Ano, to jistě žil. Už od chvíle, kdy spolu s člověkem (nejspíše ve stejný den) vznikla abstraktní komunikace, člověk brzo poznal, že tato komunikace může sloužit k úplně jiným věcem než jen k předávání informací. Může sloužit i k předávání postojových vzorců, k přesvědčování, k získávání druhých pro své vlastní cíle.

Nový zákon o veřejných zakázkách: místo moderní legislativy paskvil, který nikdo nechce

Petr Fiala

Zákon o zadávání veřejných zakázek patří mezi priority koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Na nový zákon čekají jak komunální politici, tak podnikatelé. Od vlády se oprávněně čekal výsledek v podobě jednoduchého zákona, který by na jedné straně nekomplikoval veřejné investování a na straně druhé uzavíral prostor pro korupci. A výsledek?

Nežádoucí vlajka Konfederace

Jefim Fištejn

Poté, co guvernérka Jižní Karolíny Nikki Haley, sama dcera indických přistěhovalců, nařídila odstranit vlajku Jižní konfederace ze stožáru před budovou místního zákonodárného sboru, osud bojové korouhve jižanů se zdá být zpečetěn.

Jodi Picoultová: Čas odejít


Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak?
Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Uprchlíci, imigranti, běženci. Kam oko pohlédne. Teda v médiích jako. A hádky těch sluníčkových lidiček #Přijímám  a těch zlých nácků co je tu nechtějí. A do toho kampaň Hate Free a jiných užitečných idiotů,

JAK SE SOUDÍ VE ZNOJMĚ III

Zdeněk Jemelík
Průběh a výsledky obou souběžných znojemských procesů vrhají špatné světlo na úroveň českého trestního řízení. Především se potvrzuje, že může dojít k odsouzení nevinných lidí a justice se dokáže snížit k překážení nápravě křivdy. Nelze vyloučit, že to, co se stalo Tomáši Čepurovi a Jaroslavu Schindlerovi, se nemůže stát s nějakými obměnami jiným obviněným. Ostatně jsou známy i jiné případy prokazatelných justičních omylů.

Čtyři důvody proti registračním pokladnám

Petr Fiala

Jedním z motivů omezování svobody volného trhu je podle Miltona Friedmana strach ze svobody samotné. Pro vládu Bohuslava Sobotky jsou živnostníci a podnikatelé podezřelí, protože si stále ještě uchránili prostor relativní svobody.

Sinclair Michael, Seydel Josie: Všímavost


zavřítVšímavost je velice jednoduchá technika cvičení mysli, která nemusí zabrat více než pár minut denně, a přesto dokáže váš život naplnit, udělat vás spokojenějšími a zbavit vás podrážděnosti a neklidu.