Nezoufejte a nasaďte si roušky

ČT: Bartoše k obědu, Rakušana k večeři

Petr Štěpánek

Ani ne za rok se budou konat volby do poslanecké sněmovny. Na politické scéně přituhuje, někomu začíná zvonit umíráček, někdo naopak roste, formují se nová spojenectví. Plastický vyvážený obraz všech dějů by na prvním místě měla veřejnosti poskytovat veřejnoprávní média a Česká televize především.

Média přitápějí pod kotlem paniky

Ladislav Jakl

Velmi smutnou roli ve společenském nepochopení fenoménu epidemie má skutečnost, jak její dimenze, ale také dopady, efekt restrikcí, míru rizik a individuální i společenské náklady různých strategií kolem ní hrají média.

Test fungování státu - 28.900 Kč za poskytnutí informace


Aneb 28.900,- Kč bez DPH za třicet pět minut práce. Přesně tolik času mi totiž trvalo vyhledat informace, které MV ČR chtělo hledat deset dnů za 340,- Kč za hodinu, a řeklo si za to neuvěřitelnou sumu 28.900,- Kč bez DPH. Šok.

„Pirátům se nelíbí, když jsou přirovnáváni k pirátům“ : -)

Josef Havránek

Natož pak, když to musejí poslouchat od ódeesáků - jejich věrných kámošů z antibabišovského demobloku...

Stížnost k Evropské komisi pro porušení práva EU: ohrožení nezávislosti ČT

Hana Lipovská

V souvislosti s usnesením a výroky Senátu Parlamentu České republiky a ministra kultury Vlády České republiky Lubomíra Zaorálka na adresu Rady České televize zaslala prezidentka ISDe a poslankyně Evropského parlamentu v letech 2004—2009 Ing. Jana Bobošíková stížnost k Evropské komisi pro porušení pravidel právního státu.

Přicházíme o jednu svobodu za druhou

Dalibor Uhlíř

Svět vypadá jinak, než před pár měsíci nebo lety. Omezování svobod však přichází plíživě a většině lidí tyto kroky nevadí natolik, aby něco udělali. Svoboda je nejvyšší hodnotou, kterou je třeba neustále hájit a bojovat za ni.

Koronavirem „poblázněné“ školství

Zdeněk Lanz

Laik se diví, odborník žasne. Ovšem v případě obnovené prezenční výuky maturitních ročníků od 25. listopadu 2020 asi nebude toto rčení platit zcela. Spíš to bude tak, že laik neví, o co přesně jde a odborník (v tomto případě ředitelé škol a učitelé), který je z titulu své práce seznámen s podrobnostmi, musí být zděšen.

Rada ČT: Co v tý Praze hulej?

Petr Štěpánek

Tak si tak čtu, co zase komici z našeho mediálně politického dvorku napovídali nového o Radě České televize a vůbec tak o ohrožení Kavčích hor jednou mladou ekonomkou, kroutím u toho nevěřícně hlavou a přemýšlím, co to tam v tý Praze hulej.

Castaldo

Pavel Landa

Na pultech členů Amatérského symfonického orchestru se objevily zažloutlé noty pojmenované po rodilém Rakušanovi, který žije dodnes v paměti díky ve světě stále hranému, velmi pěknému, svižnému pochodu, jehož autor se narodil před 160 lety. Ale nepřeskakujme.

Vyberte si: Zbabělá, či neodpovědná vláda!?

Josef Havránek

„Ministři dnes řeknou, jaký čeká Česko advent..“. Když čtu podobné titulky, okamžitě mě napadá, že bych v těchto mizerných časech, za žádnou cenu, nechtěl sedět ve vládě...

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________