Brněnský nostalgický kruh

Josef Mlejnek

V Městském divadle Brno měla počátkem února světovou premiéru adaptace románu britského spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj, autorem a zároveň také režisérem dramatizace je Stanislav Moša.

Marciac - pozvánka

Pavel Landa

Jazz už je velice široký pojem; dnes se pod ním myslí kdeco. Nejmodernější výhonky jazzu můžete zaslechnout například ve vysílání francouzského televizního kanálu MEZZO, který pečlivě zaznamenává a postupně představuje třeba kreace z jazzového festivalu v Marciac. Ten se koná od roku 1978 pravidelně po tři týdny na rozhraní července a srpna v oné jihofrancouzské obci se 1234 obyvateli (údaj z roku 2009).

Řecká inspirace podle Ladislava Jakla

Karel Ledvinka

S mnoha závěry článku Ladislava Jakla „Řecká inspirace: Změny volebního zákona, nebo raději ústavy?“ (Pravý břeh, 2.2.2015) lze vyslovit souhlas. Jako příklad lze uvést problém Vyšších samosprávně územních celků, ze kterých se prováděcími předpisy – v rozporu s ústavním záměrem – staly z orgánů zaměřených k čisté samosprávné a odvolací činnosti exekutivní krajské vlády.

Doleva, nebo s Babišem

Josef Mlejnek jr.

Sněm hnutí ANO 2011 běžel jako po másle. Žádné zbytečně řeči, delegáti hlavně „makali“, čili hlasovali. Předseda dostal údernických 100 procent hlasů, plán byl tedy splněn. Sněm potvrdil očekávání, že půjde spíše o dobře zrežírovanou imitaci stranického sjezdu, nikoliv o skutečnou arénu souboje různých křídel o posty či o politickou linii.

Charmaine Yabsley: Detoxikace


Organismus pročištěný už za 7 dní

Vyzkoušeli jste půst nebo rýžovou monodietu, syrovou stravu či makrobiotiku a nic nepomohlo? Jste unavení a chybí vám energie? Plán dokonalé očisty poradí, jak zlepšit zdraví. Využijte cílené plány, zbavte tělo škodlivin a posilte svůj imunitní systém.

Prostě nevybíráme!

Jan Skopeček

Ani únorová data o plnění státního rozpočtu nenaplnila očekávání vlády ohledně výše vybraných daní. Příjmy státního rozpočtu jsou tak od začátku roku o 26,2 mld. Kč nižší, než byly v roce minulém.

Andrej Babiš pokračuje v „třídním boji“ proti živnostníkům

Petr Fiala

Návrh zákona o registračních pokladnách připravený ministerstvem financí postihne statisíce aktivních občanů. Andrej Babiš zatím toho jako ministr financí mnoho neudělal.

Odkdy umí tablet vytisknout účtenku?

Martin Kupka

S centrální evidencí tržeb je to od počátku voľaké divné.

Loni před koncem roku ještě ani nebyl hotový návrh příslušného zákona, ale na ministerstvu financí už se připravovalo zadání zakázky. A protože při boji proti Palermu účel světí prostředky, uvažovalo se o přidělení této čtvrtmiliardové zakázky bez soutěže státnímu podniku zřízenému právě za tímto účelem.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Dnešní úvodník nelze nevěnovat víkendovému sjezdu anonistů. (Neplést s onanisty, i když...) Soudě podle programu, se nepolitici rozhodli přiznat barvu, že už vlastně politici jsou.

Žalostný veletrhák aneb mnoho povyku pro nic

Milan Knížák

Národní galerie otevřela s velkou pompou šest výstav najednou. Nejvíce mě vyděsila výstava Oskara Kokošky. Nikdy jsem nebyl jeho velkým obdivovatelem, považuji jeho práci za průměrnou, ale to, co ukazuje NG je nejhloupější prezentace Kokošky, kterou jsem kdy viděl. Nevypadá jako výstava v muzeu umění.