Svoboda za clonou z kouře. Role státu je v případě kouření nekorektní

Jan Skopeček

Přestože Sněmovna minulý týden neprojednala poslanecký návrh hnutí ANO zakazující kouření v restauracích, Ministerstvo zdravotnictví připravuje svojí vlastní legislativní verzi zahrnující vedle zákazu kouření např. i povinnost nabízet jeden levnější nealkoholický nápoj než pivo. Podle všeho se tak blíží okamžik, kdy se definitivně prosadí plošný zákaz kouření ve všech restauracích.

Nadějní a beznadějní kandidáti republikánských primárek, část 1.

Bohumír Žídek

Mezi favority republikánských primárek se stále řadí Jeb Bush, Rand Paul a Mike Huckabee, ačkoliv ani jeden ještě svoji kandidaturu oficiálně neoznámil. Raketový vzestup prožívá guvernér Scott Walker. Dech dochází Marcu Rubiovi a Chrisi Christiemu.

Euro jako politický projekt neselhal

Ladislav Jakl

Otázku, zda výsledek řeckých voleb způsobí dominový efekt v eurozóně nebo v celé EU, lze chápat z mnoha hledisek. Dvě z nich jsou ta hlavní.

Hvězdy to zazpívají

Pavel Landa

Další výlet za filmovou hudbou tentokrát začneme ženou, která za pouhých 36 let svého života stihla stát se nejslavnější herečkou Spojených států. Podle jedněch byla Marylin Monroe „nejvíce sexy herečka všech dob“ (TV Guide Network v roce 2009), podle jiných klasická představitelka naivních „hloupých blondýnek“, v každém případě pak dámou, která vyprodávala kina.

Duch schůzky Havel Gorbačov je pryč

Alexandr Vondra

Přesně před pětadvaceti lety se sešli prezidenti Václav Havel a Michail Sergejevič Gorbačov. První tehdy zastupoval Československo, druhý Sovětský svaz. Přestože už dva roky poté na mapě světa ani jeden z těchto států nebyl, jejich jednání se nesmazatelně zapsalo do dějin česko-ruských vztahů.

K čemu máme policii?

Martin Mařák

Proč ji zbytečně platíme ze svých daní, když nás nechrání a nechá nás zbaběle vykrvácet a zemřít? V momentě, kdy jediný profesionál je kluk, civil, jenž reaguje, útočí židlí a riskuje svůj život, aby přežil a zachránil pár lidí, se ptám, jestli by nebylo by lepší, kdyby byl každý občan ozbrojen?

Samantha Youngová: Jamaica Lane


Přitažliví muži přivádějí plachou Olivii do rozpaků. Nastal čas to změnit!
Olivia je sympatická, krásná mladá žena, ale bojí se navazovat jakýkoli kontakt s muži. Jakmile ji některý osloví, hned zčervená. Nepovažuje se za přitažlivou a s partnerskou intimitou nemá skoro žádné zkušenosti. V době, kdy její vrstevnice zažívaly první intimní zážitky s muži, ona se starala o nemocnou matku. Když si na Jamaica Lane Olivia pronajme svůj první byt, uvědomí si, že nastal čas pohnout se konečně z místa.

Pro politické strany by měla platit pravidla jako pro stát

Vilém Barák

Na internetu mě zaujal učební text pro střední školy, kde se na úvod semináře pokládají studentům následující otázky:  Jakou roli plní politické strany v demokratickém systému? Jsou potřebné? Kolik si myslíte, že mají naše strany členů? Stoupají či klesají jejich počty?

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Tak se nám zase rozšoupli bolševici. Komunistka Semelová žádala sundat Havlův portrét z Národního muzea. Interpelovala kvůli tomu jako pražská zastupitelka radního pro kulturu Jana Wolfa.

Putin a bodáky. O budoucnosti Ukrajiny nerozhoduje jen válka zbraní

Josef Mlejnek jr.

Putinova strategie kombinující „zelené mužíky“ s propagandistickou a psychologickou válkou zdá se slaví úspěch. Když Angela Merkelová a François Hollande domluvili v Minsku velmi problematické příměří, fakticky velmi výhodné pro Rusko, vysloužili si tím cejch ustupujících slabochů.