Nejen deficit, ale zhoršování struktury rozpočtu je neakceptovatelné

Jan Skopeček

Vláda dnes definitivně rezignovala na jakoukoliv snahu pokračovat v postupné konsolidaci veřejných rozpočtů a v době ekonomického růstu schválila rozpočet se schodkem 100 mld. Kč. To je neobhajitelná hospodářská politika podkopávající budoucnost české ekonomiky a našich občanů.

Osudná domýšlivost intervencionismu

Bohumír Žídek

Tažení Islámského státu (IS, též ISIL nebo ISIS) Irákem a upevňování jeho pozic v Sýrii vede k debatám, jak mají Spojené státy americké a jejich spojenci reagovat. Opět se začíná diskutovat i o tom, v čem byla západní politika v oblasti Blízkého východu špatná.

Cena odvety za eskalaci krize na Ukrajině

Jefim Fištejn

V těchto dnech má vstoupit v platnost nová várka sankcí proti Rusku, které byly dohodnuty Evropskou unií již v předvečer čtvrtečního summitu v Cardiffu. Jejich uskutečnění ovšem bude záviset na tom, zda bude dodržován režim zastavení palby na Ukrajině.

Jennifer Probstová: Manželská zkouška


Carina a Venezia Conteovy už svoje štěstí v náruči vysněných mužů našly. Julietta, třetí sestra, nese na svých bedrech odpovědnost za rodinné pekařské impérium La Dolce Famiglia a ani ji nenapadne, že by na světě mohlo být něco víc vzrušujícího než její práce…, dokud nepotká Sawyera Wellse. Nejen že neodolatelný je on sám, navíc rozčeří klidné vody Juliettina rodinného přístavu i neodolatelnou nabídkou: co kdyby se La Dolce Famiglia stala exkluzivním dodavatelem a partnerem jeho nového mezinárodního hotelového řetězce?

Martin Kupka: ODS není na dně. Reakce na dnešní vydání deníku Právo


Když už Právo nenalezlo nic skandálního v textu, vynahradilo si to tedy alespoň v titulku. Ten je opravdu skandální – ne však proto, že přináší nějaké skandální odhalení, ale protože vůbec neodpovídá informacím, které jsou v textu uvedeny. Výzva k financování ODS není důkazem slabosti, ale naopak síly. Petr Fiala ukázal, že nechce uhýbat před resty minulosti, ale že je aktivně řeší. Za to si zaslouží uznání, nikoliv skandalizaci ODS

Amazonští Indiáni

Pavel Páral

Tak nám konečně začal ten skvělý Amazon stavět svůj sklad u Dobrovíze a v Brně se to také nakonec dostalo ke skvělému konci a i tam bude ta úžasná americká firma stavět. To jsme se dozvěděli minulý týden snad ze všech médií. Stejné oslavné tóny zněly kolem příchodu korejské gumárny Nexen do průmyslové zóny u Žatce.

Poctiví podnikatelé nemohou být trestáni za neschopnost státu vybírat daně

Petr Fiala

Návrh obsahuje některé pozitivní věci, ale je tam řada problematických změn a také skrytých nebezpečí. Pokud by v návrhu nebyly problematické věci, ke kterým se za chvílí dostanu, tak občanští demokraté by určitě rádi podpořili vyšší slevu na dani na druhé a další dítě.