Nezoufejte a nasaďte si roušky

Koronakrize je jeden velký omyl

Markéta Šichtařová

article_photoSvět se vykloubil z pantů. Politici se tváří, že natisknutím peněz lze vytvořit bohatství. Že braním peněz schopným a rozdáváním neschopným lze docílit spravedlnost. Že placením lidí za to, že nepracují, lze vytvořit hodnotu.

Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě

Ivo Strejček

Demonstrace na Staroměstském náměstí v Praze v neděli 18. října 2020 byla občanským protestem proti vládním protikoronavirovým opatřením. Většinu účastníků tvořili běžní občané různého věku, profese, napříč celou společností. Nebyli tam žádní zvenku organizovaní internacionalističtí profesionální demonstranti, kteří tvoří v poslední době významnou součást všech demonstrací na Staroměstském náměstí.

Bude hůř! aneb Dvakrát ze Staromáku

Petr Štěpánek

A aby toho nebylo málo, nastupující covidová totalita si rychle osvojuje praktiky totalit minulých. Jiné názory, než jsou ty jediné "správné", a jejich nositele vytěsňuje, ostrakizuje, zesměšňuje, cenzuruje.

Je zle...

Josef Havránek

Koronavir kašle na prognózy nejrůznějších skvělých českých „expertů“. Evidentně není jen nějakou tou chřipečkou, ani nezmizel s létem...

Vláda nás vrhá do chudoby pod záminkou covidu

Markéta Šichtařová

Prý už další lockdown ekonomiky nebude. Prý první stupně škol uzavřeny nebudou. Takže tu máme skoro-lockdown. Základní školy jsou zavřeny. Než oschne inkoust na posledním vládním dokumentu, bude tu úplný lockdown.

Koronavirus v přímém přenosu

Zdeněk Lanz

Chaos, a nejen u nás, jenž provázel jarní nástup epidemie se ještě dal pochopit. Nový koronavirus, nikdo pořádně neví, co to s lidmi udělá, lékaři tápou, vlády dělají mnohdy problematická rozhodnutí a vydávají nejednoznačné příkazy a pokyny.

Americká pohádka

Pavel Landa

Pan Polák (violoncello) se vrátil z dlouhého výletu do Ameriky. Dcera a zeť ho pozvali k nim domů, do Texasu, do Dallasu, který není hlavním městem toho bohatého státu, jak se mnozí domníváme, ale stejně stojí za vidění. Pan Polák poznal Texasany, takže už ví, že své klobouky nikdy nesundávají z hlavy, jelikož v nich nejspíš i spí.

Obrana České televize a té jejich Nory

Josef Havránek

Jsem ten úplně poslední, kdo by se snad chtěl zastávat České televize, natož pak provařené redaktorky - aktivistky pořadu 168 hodin – Fridrichové,...

Schází nám moudrá a charismatická ....

Jana Zwyrtek Hamplová

...osobnost, která by se vší vážností ohlásila kandidaturu na Pražský Hrad. Zn. Brzy.

Nezahrávejme si s výrazem „osobní lockdown“

Ladislav Jakl

Několik českých vědců různých oborů kolem rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka a ředitelky SÚJB Dany Drábové vydalo v uplynulém týdnu výzvu veřejnosti k „osobnímu lockdownu“, tedy k individuální karanténě každého z nás. Výzva sice zapadá do aktuální atmosféry strachu, nezodpovědně vybičovávané médii a mnoha veřejně působícími osobami. Přesto nelze výzvu nechat bez kritické reakce. Výzva totiž do současné paniky přináší novou kvalitu a o to je nebezpečnější.

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________