Čím budu až vyrostu?

Objevná četba svých vlastních výpisků z literatury – č. 1 (rok 2002)

Václav Klaus

Nedávno jsem vzal do ruky jeden z mnoha svých sešitů výpisků z knih a časopisů a objevil jsem tam věci, které mne překvapily. Hlavně proto, že se mi zdají jako zcela současné, jako něco, co se právě dnes snažíme říkat těm, kteří nečtou (a nezapisují si). A ukazuje se, že to či ono dnešní téma bylo tématem už před dvěma desetiletími.

Kdo sedí v rohu pokoje?

Monika Čírtková

Protože mám dojem, že další diskusi o rozsahu mnoha desítek komentářů tento týden už nezvládneme, chci využít vzniklý prostor k varování před dlouhodobými účinky konzumace něčích názorů.

Číst někoho dlouhodobě je podobné, jako bychom si ho zvali k sobě domů.

Čočka WARDE

Pavel Landa

Stalo se také v rozvíjejícím socialismu, že zmizela čočka. Zkušené hospodyně už se chystaly dětem vyprávět, jak tahle luštěnina vlastně vypadá, když se stejně náhle zase objevila. Rázem bylo čočky všude dost. V úhledných balíčcích s nápisem WARDE.

Základní lidské právo na blahobyt

Josef Havránek
Epidemiolog Rastislav Maďar to teď pořádně schytal za výrok: „Spousta lidí si žila nad poměry, myslela si, že mít se dobře je základní lidské právo.Není

Dokonce až z Kréty, ho drsně okřikl premiér Babiš.

Stát nakupuje potraviny. Mysleli jsem to blbě a dopadne to ještě hůř

Vilém Barák

Akce státního nákupu potravin je hloupá a zaostalá stejně jako kdyby se nakupovalo do státních rezerv dřevo pro ohně, určené na dorozumívání kouřovými signály. Velkoagropodnikatelům se má zvýšit odbyt a občanstvo ohromit makáním.

Frizzante pábení na jahodách

Jana Witu Wituschek

dscn9096.jpgNikdy jsem netušila, proč Eva sváděla Adama jablkem, když v Edenu určitě byly i jahody. A což teprve, kdyby mu ty jahody podávala lehce ovíněné …

Prague Pride 2020: Buďme fér i hrdí a nechme manželství muži a ženě

Petr Machovský

O čem jiném má člověk psát svůj blog v týdnu, kdy probíhá Prague Pride? A tak i já přispěji svou troškou do mlýna. Nedá se nic dělat. :-)

Co ještě nevíte o Haně Lipovské


Pár odpovědí z trochu jiného - a mnohem rozsáhlejšího - rozhovoru s Hanou Lipovskou

Po radikálním řešení není poptávka

Petr Štěpánek

Alternativa pro Českou republiku nepřežila své zrození. Poslední torzo, které pod touto hlavičkou v roce 2019 kandidovalo ve volbách do Evropského parlamentu, získalo 0,49 %. Realisté Petra Robejška měli na rozdíl od ...

Radikální extrémista v Radě ČTK podle Soukupa?

Pavel Foltán

Mohlo by se zdát, že podle bakaláře Davida Soukupa, (který předsedá schůzím Rady ČTK) je členem této Rady radikální extrémista? Alespoň podle jeho tvrzení by možná leckdo leckde na základě toho mohl mít aktuálně mimo jiné možná i takový pocit.

Syndikovat obsah