… a ještě Kabaret

Pavel Landa

Heidi, děvčátko z hor, je známý dětský román švýcarské spisovatelky Johanny Spyriové z roku 1881 (nejméně 11 českých vydání). Bylo natočeno mnoho filmů Heidi, hned v prvním z roku 1937 hrála titulní roli Shirley Temple.

Česká televize a Nova jako nástroj manipulace

Petr Štěpánek

„Agenda setting“ je dle mediální teorie umění nastolovat téma. Volbou správných témat můžete dosáhnout politického úspěchu, třeba vyhrát volby. Něco úplně jiného ovšem je, když se „agenta setting“ stane hříčkou médií. Pak už nejde o nic jiného než o jednu z technik, kterou se manipuluje s veřejností. Něco se zcela zamlčuje, jiné věci se naopak zveličují. Co je na tom špatně? Média nemají politickou realitu vytvářet, nýbrž pouze zobrazovat. Minulý týden nabídl dva přímo ukázkové příklady.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Upřímně řečeno, silně jsem zvažoval, že dnešní hlody vynechám. Jednak je to všude samá imigrace, sluníčkáři se mlátí s lidmi se zdravým rozumem, přátelé na FB se v lepším případě unfriendují, v horších blokují, na twitteru mi zcela neznámý člověk napsal, že jsem idiot, druhak jsem bez nálady, což pochopí ti co dojdou k rubrice Z mého života. A ještě je mi nějak blbě. Nakonec jsem se rozhodl, že nevynechám, ale za kvalitu dnes neručím neb nejsem v duševní pohodě.

Christie: Královský rubín


Jedinečné, důvtipné a napínavé příběhy z pera královny zločinu a nejprodávanější spisovatelky všech dob – nyní nově v luxusní edici věnované speciálně jejím detektivkám. Soubor šesti povídek vyšel ve Velké Británii v roce 1960 jako tradiční každoroční vánoční „Christie pod stromek“. Pět případů v něm řeší slavný Hercule Poirot, šestý pak neméně úspěšná slečna Jane Marplová.

Lady a Tramp

Jefim Fištejn

Ze všech patnácti prezidentských kandidátů Republikánské strany největší pozornost veřejnosti přitahuje Donald Trump. Miliardář, televizní hvězda, mistr sebechvály, který za poslední týdny stačil pozurážet skoro všechny své rivaly a jeden sousední stát, má stále solidní náskok před zbytkem pelotonu.

Zpoza husitské hradby

Josef Mlejnek jr.

Skoro nikdo z evropských politiků, včetně německé kancléřky Merkelové, se netají poznatkem, že migrační krize je dosud asi největší zkouškou pro Evropskou unii, testem náročnějším než krocení řeckých dluhů. V tom případě ale zároveň jde o dosud největší zatěžkávací zkoušku i pro českou politickou elitu.

Jízdní řád chaosu na cestě k Merkelistánu aneb co dělat

Aleš Melnický

Kvóty ve všech pádech, skloňované tak často kýmkoliv a zcela pochopitelně, jen odrážejí to, co západní mocnosti dělaly vždy.

Vždy, když si měly dupnout a vzdorovat nebezpečí, či snad dokonce nastavit pravidla pro překonání nebezpečné situace nastavily pokryteckou tvář falešného humanismu s nebezpečným výsledkem – appeasementem.

Referendum se zpravidla dělá před tím, než se má něco stát, nikoliv potom

Tomáš Haas

Podle Jana Zahradila nelze uvažovat o odchodu vlády a nových volbách, dokud vláda sama nepodá demisi, nebo je jí vyslovena nedůvěra.

Naši kdysi mladí, dnes již doživotní poslanci, žijí ve zvláštním světě. Dělají jen to, co je "reálné", nebo zbytečné.

Whitlock Flint: Buchenwaldské bestie


zavřítVelitel tábora Buchenwald Karl Otto Koch měl neomezenou moc a zcela volné ruce rozpoutat nevídané peklo. Se svou ženou Ilse dali volný průchod zlu ve všech možných podobách a vládli společně jako šílený královský pár, který si svůj palác vybavoval dekoracemi vyrobenými z lidské kůže. Kniha vypráví jejich příběh a vysvětluje podstatu fungování koncentračního tábora s fascinující naléhavostí, která nás přenese desítky let nazpět časem, abychom mohli být svědky hrůz koncentračního tábora a naštěstí i jeho osvobození americkou armádou a následného potrestání vládnoucího páru.