Petr Fiala: ODS je nejsilnější pravicovou stranou a největší opoziční silou v Senátu PČR


ODS děkuje občanům a všem kandidátům, kteří se účastnili senátních voleb. Ještě před několika málo týdny nikdo nečekal, že ODS dokáže obhájit 2 ze 3 senátních mandátů. Je to další důkaz toho, že ODS bude i nadále hrát důležitou roli na české politické scéně.

Vládnout znamená řídit podstatné

Petr Robejšek

Vlády se snaží prosazovat svou politiku pomocí stále detailnější kontroly. Složitost procesu vládnutí se tak stále zvyšuje, ale jeho výsledky se nezlepšují. Dokonce se zdá, že politické a ekonomické krize současnosti jsou důsledkem metod, s jejichž pomocí se politici snaží zavádět pořádek. Jak na to reagovat?

Babišizace pravice

Josef Mlejnek jr.

Miroslav Kalousek před volbami mířil a i po volbách stále míří na dva cíle. Na komunisty a na hnutí ANO. TOP 09 nebude podporovat uzavírání koalic právě s komunisty a s ANO, ve druhém kole senátních voleb mají voliči topky dokonce doporučeno podpořit kandidáta ČSSD, pokud čelí soupeři z Babišova hnutí. ANO je v interpretaci TOP 09 stranou vůdcovského typu, pro demokracii nebezpečnou, a tedy něčím na roveň komunistům.

K Otázkám Vymývače mozků (OVM, ČT 24)

Zdeněk Jemelík

Vše souvisí se vším. První část Otázek Vymývače mozků (dále jen OVM) ze dne 19.října 2014, věnovanou dění v justici, jsem sledoval pod vlivem dojmu z  roztrpčenosti Andreje Babiše nad neuspokojivým efektem investice Agrofertu do zakoupení vydavatelství MAFRA:

Erik Axl Sund Vraní dívka 2: Hladový oheň


Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co?

Nemám zkušenosti s jiným světem než s tím zdejším

Josef Mlejnek

Během necelého měsíce zemřeli bratři Daniel a Jiří Reynkovi, Daniel koncem září, Jiří tento týden z úterka na středu. Od našeho prvního setkání v květnu 1967 jsme se postupně stali přáteli a jejich přátelství pro mne bylo velkou oporou obzvlášť v období normalizace.

Osobnost Jiřího Reynka si dovolím návštěvníkům Virtually přiblížit v rozhovoru o jeho překladech z francouzské literatury pro Týdeník rozhlas pořízený před osmi lety.

Hudeček bude škodit? ANO!

Jan Bartoň

Vyloučení Tomáše Hudečka formou dobrovolné rezignace z členství v TOP 09 je leitmotivem politických zpráv povolební situace v Česku. Hudeček už poskytuje rozhovory, kde na svou partaj docela slušně plive.