Nezoufejte a nasaďte si roušky

Radní Hana Lipovská: Odvoláním dozorčí komise není a ani nemůže být ohrožena nezávislost ČT

Hana Lipovská

Rada České televize odvolala dozorčí komisi. Měla totiž vážné výhrady k práci komise jako poradního orgánu rady. Podle radní Hany Lipovské, která odvolání komise navrhla, Rada ČT jednala v souladu se zákony České republiky i s principem péče řádného hospodáře. V rozhovoru pro Českou justici zdůraznila, že podobně byla dozorčí komise jako celek odvolána už v roce 2010.

Dluh, který nám vláda vysekla, zaplatí každý

Markéta Šichtařová

article_photoMluvit o Řecku se možná může zdát vzdálené. Nás přeci zajímá, jak se máme my tady a teď postarat o naše peníze. Tak proč do toho tahat Řecko? Ale všechno souvisí se vším.

Falešné bitvy o „nezávislost“ České televize

Josef Havránek

Tu hysterii kolem nové členky Rady ČT Lipovské, natož pak povyk spuštěný po odvolání Dozorčí komise, mi hlava nebere...

Ty nejhorší sny Lipovské. Modlete se. K ČT s ženou, která si tam zažila své


ROZHOVOR Takže jednoduše a prostě! „Ta komise stála za starou bačkoru, nepracovala pro Radu ČT a v podstatě pouze dělala stafáž pro neprůhledné kšefty pana generálního ředitele Dvořáka.“ Zkušená publicistka a členka Rady ČT z dob televizní krize Jana Dědečková si nebere servítky při hodnocení aktuálního dění kolem České televize.

Snížení daní je příležitost zvýšit svobodu a životní úroveň lidí a přimět stát šetřit

Dalibor Uhlíř

Nestává se často, aby poslanci schválili snížení daní o 130 miliard. Miliony zaměstnanců budou mít o 7 % vyšší čistou mzdu. Peníze z kapes lidí, kteří je vydělali, nebude utrácet politik ani úřadník, ale člověk, který je vydělal!

Lže, jako když Respekt tiskne...

Pavel Matocha

Jeho šéfredaktor Erik Tabery napsal: "Rada ČT nečekaně odvolala dozorčí komisi. Důvod není podstatný, protože šlo jen o záminku. (...) Záminkou k odvolání byl návrh na odkup pozemků, na nichž se nachází ostravské studio. Radní se tvářili, že odhalili podvod, komisi kvůli tomu odvolali, aby týden nato skoro totožný návrh schválili."

Úplatek, nebo provize?

Pavel Landa

Všechno to začalo zmínkou o alergii psů, kterou zvěrolékař doktor Žaket označil za epochální objev, jehož geniální autor by zasluhoval přinejmenším Nobelovu cenu, jelikož přivodil našemu veterináři konečně nějaké větší peníze.

Generál Pavel si řekl o funkci státního tajemníka


Dle tiskové zprávy mluvčího pana generála, na úterním jednání s premiérem Babišem, navrhl generál Petr Pavel zřízení nové funkce - státního tajemníka pro bezpečnost, které by se laskavě ujal...

Nevedeme si vůbec blbě - ale hlásit se to musí!

Miroslav Křížek

K nedávnému významnému výročí se hodí trocha bilancování a zhodnocení, kam jsme za těch třicet jedna let společně došli a co můžeme ještě vylepšit. Následující řádky čerpají z dat renomovaných institucí, která poskytují mezinárodní srovnání v různých oblastech. Dovolil jsem si krátké zamyšlení ve třech oblastech: ekonomika, školství a zdravotnictví.

Vražda Rudolfa S.

Monika Čírtková

V březnu 2018 se v Panenských Břežanech našly krabice s filmovým záznamem tzv. procesu s protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského z roku 1952. Včera vysílala ČT2 dokument o tomto procesu, natočený s využitím nalezeného materiálu, nazvaný Kdo jinému jámu.

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________