Ukrajina se v současnosti nachází na hranici přežití

Tomáš Jirsa

Určitě se shodneme na tom, že přejeme Ukrajincům (i sobě) žít ve svobodné, demokratické a prosperující zemi, která nebude v područí Ruska. Letos jsem byl na Ukrajině již potřetí a moje ukrajinskoskeptické zkušenosti, resp. texty neznamenají, že bych Ukrajincům takovou zemi nepřál, ale jsou varováním před nereálnými očekáváními obou stran (tedy Ukrajinců i nás).

Prošla, ale mou podporu nezískala

Evžen Tošenovský

Při hlasování jsem bohužel nemohl novou Junckerovu Evropskou komisi podpořit, a to hned ze tří důvodů.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Dnes se v úvodníku koukneme trochu na školství. Maturita z matematiky bude povinná od roku 2019 avizuje ministr Chládek. Novinka by se tak poprvé dotkla současných žáků devátých tříd.

Diestler Radek, Jůzlová Jana: České dějiny v kostce


Praktická přehledová příručka, která čtenáři pomůže, aby se zorientoval v dějinách českých zemí od pravěku po 20. století, zapamatoval si důležitá data a zařadil si význačné osobnosti a události. Praktické chronologie, díky nimž lze místní události sledovat na pozadí světové historie, se střídají s tematickými kapitolami a podrobnějšími rozbory.

Komentář ke státnímu rozpočtu na rok 2015

Jan Skopeček

Vládou schválený návrh státního rozpočtu na r. 2015 je nutné hodnotit jako vážné hospodářsko-politické selhání stávající levicové vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Vedlejšák

Evžen Tošenovský

O úrovni naší žurnalistiky si každý může myslet, co chce. Nesdílím rozhodně názor pana prezidenta Zemana, který háže všechny novináře do jednoho pytle a tituluje je nepěknými výrazy. Znám řadu slušných a o objektivitu usilujících novinářů, kterých si vážím.

Elvis v české politice

Petr Hampl

Vycházející hvězda potvrdila, že hraje jinou ligu než většina zavedených příslušníků politické třídy.