Tragédie s udušenými imigranty nemusí být bohužel tou poslední

Jan Zahradník

V posledních dnech, doslova hodinách musí být každý otřesen smrtí několika desítek migrantů mířících za svým snem nemnoho kilometrů od našich hranic, u našich rakouských sousedů.

Vládní koalice chce protlačit EET pomocí znásilnění demokratických procedur

Petr Fiala

Levicová koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se dohodla, že zákon o registračních pokladnách prosadí v Poslanecké sněmovně za každou cenu, třeba i za cenu ohýbání demokratických postupů a parlamentních zvyklostí.

Hlody středeční aneb miluji naše média

Petr Paulczynski
Konec prázdnin. Začíná školní rok. S novou ministryní. To už tak u nás od převratu je. Co rok to nový ministr. Co ministr, to nové hokus pokusy. Ta nová vytýčila nová hesla. Prý školy budou bojovat proti xenofobii.

Zeď, nebo expanze?

Josef Mlejnek jr.

Mimořádné rozměry současné migrační vlny a zároveň reálná nemožnost zlepšit v dohledné době situaci na Blízkém východě a v Africe vedou k čím dál tím rozšířenějšímu závěru, jejž lakonicky zformuloval politolog Petr Robejšek v nedávném rozhovoru pro Lidové noviny: „Úloha Západu není spasit svět.“

Smlouva, kterou musíme podepsat, ale nesmíme znát

Tomáš Haas
Jak byste se stavěli k tomu, že by vám kdosi nabídl k podpisu smlouvu, kterou znáte jen jejím jménem, respective jeho zkratkou, která úplně změní váš život, a přitom vám odmítal dát jakoukoliv informaci k jejímu obsahu.

Jessica Treadwayová: Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadwayová


Hanna se snaží zapomenout na brutální útok, při němž zemřel její muž, ona sama málem přišla o život a který na ní dodnes zanechal fyzické i psychické následky. Situace je o to horší, že útočníkem byl tehdejší přítel její dcery, jež ho navíc hájila před soudem. Tři roky spolu nemluvily, teď se však náhle Dawn ozvala, že by matku přijela navštívit.

Ministr a kárný soud

Zdeněk Jemelík
Meteorologové nám slibují s koncem prázdnin odcházení veder. Zdá se však, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána přesto čekají horké dny, i když v jiném slova smyslu. Ve srovnání se svou předchůdkyní Helenou Válkovou dosud netrpěl soustavným napadáním ze strany „velkých“ médií.

Pravda, láska a válka

Petr Robejšek

Pojem asymetrický konflikt popisuje střetnutí aktérů, kteří si z hlediska výzbroje, organizace nebo strategie nejsou rovni. Jakou roli může v takových konfliktech hrát morálka?

H. Ch. Andersen jr.: Kouzelný klobouk


zavřítKomiks francouzského ilustrátora a dánského spisovatele volně interpretuje Andersenovy pohádky zasazené do fiktivního dobrodružného příběhu malého Hanse Christiana, který od svého dědečka dostane kouzelný klobouk. Ten, kdo si ho nasadí, se ocitne ve světě své vlastní fantazie. Dosud obyčejný kluk se tak díky své fantazii ocitá v literárním světě známého pohádkáře.