Mýtus o Trumpově puči v Kapitolu 6. 1. 2021

Ivo Cerman

Ivo CermanPřipomíná to požár Říšského sněmu na začátku nacistické diktatury. Ptejme se: komu to prospělo? Nařídil útok Trump? Jak to, že to šlo tak lehce? Jak daleko zajdou demokraté v pomstě?

Proč zachovat naši suverénní národní měnu - českou korunu

Miroslav Křížek

Miroslav KřížekJako ekonom jsem jednoznačně pro zachování naší národní měny a to hned z několika zásadních důvodů.

Není prezident jako prezident

Petr Štěpánek

V České republice máme dvě lékařské komory. V jedné se sdružují lékaři, kteří pečují o ústní dutinu, ve druhé ti ostatní. Každá z komor si volí svého prezidenta. Zatímco prezidentem České lékařské komory je MUDr. Milan Kubek, spíše odborář než věhlasný specialista, v čele České stomatologické komory stojí doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., stomatochirurg a mezinárodně uznávaný specialista na laserovou a estetickou medicínu.

„Tak to jsou Češi! „

Josef Havránek

Německý Der Spiegel nám to spočítal. Prý - koronavir se v Česku dramaticky šíří, ale podle průzkumu se hodlá nechat očkovat jen 30 procent obyvatel. To víte - tihle blbí Češi!

3x a dost: zničí Německo konečně Evropu?

Vendula a David Zahumenští

S opravdovým zděšením si člověk čte zprávy z Německa. Ano, jejich média fungují nepochybně stejně odporně jako ta naše, pod vlivem politické korektnosti jsou déle a mnozí do ní zabředli až po uši a nikdy se už nevyhrabou, ale přesto by člověk měl těm varovným informacím naslouchat.

Není to otřesné, nedemokratické jednání?

Jindřich Plzák

"Facebook odstraňuje všechny příspěvky s výzvou "Stop the Steal" ("Zastavte krádež voleb") – přestože existuje dostatek důkazů o volebních nesrovnalostech a nutnosti volební reformy. Twitter pozastavuje, odstraňuje a maže stovky tisíc uživatelů.

Jubileum violisty

Pavel Landa

Zvěrolékaři a violistovi doktoru Žaketovi, jednomu ze zakladatelů Amatérského symfonického orchestru, bude pětasedmdesát. Pro oslavy v sále restaurace Las Vegas, dříve U Šedivých, tedy v místě pravidelných čtvrtečních zkoušek, jsem byl požádán, abych sepsal jakési laudatio, nejlépe oslavující páně doktorův nástroj (jděte po balónu, ne po hráči, radil tesařský mistr a trombonista pan Holíkovský po vzoru moudřejších fotbalových trenérů). Tak jsem se o to pokusil:

Podle, podlé šablony veřejnoprávních médií...

Josef Havránek

Už jsem několikrát konstatoval, že mnohé diskuze pod články jsou zajímavější, nežli původní text. Tak třeba, jako tahle osobní zkušenost pana M. Zbořila. Doufám, že nejde o naschvál:

Ukradená Národní galerie

Petr Hampl

Tak nám po Národním divadle a národním fotbalovém mužstvu ukradli i Národní galerii. Jednoznačně odpovědnou osobou je Lubomír Zaorálek (ČSSD). Už v létě jsem zpochybňoval, je-li vhodnou kandidátkou na ředitelku cizinka, která neumí česky a o český národ se nijak speciálně nezajímá (byť nezpochybňuji její kvality jakožto galeristky). Jenže ono to došlo ještě mnohem dál.

Když dva dělají totéž

Ladislav Jakl

Do sídla demokratické instituce vtrhne dav a znemožní zvoleným zástupcům lidu, aby řádně zasedli a ustanovili pro příští čtyři roky prvního občana. Platí na to rčení: kdo seje vítr, sklízí bouři? A co na to média? Odsuzují vpád davu? Tleskají mu?

Syndikovat obsah

___________________________________________________________________________________