Hlody středeční 24/5 aneb miluji naše média

Petr Paulczynski

Pří výběru úvodníku jsem váhal, jestli zmínit jak Klára Samková rozčílila muslimácké diplomatické účastníky parlamentního sezení na téma islámského ataku na Evropu nebo merendu okolo rakouských prezidentských voleb.

Rakouské prezidentské postřehy

Petr Štěpánek

Výsledky rakouských prezidentských voleb ještě nebyly ani spočítány a už bylo možné udělat jeden důležitý závěr. Jaký? Že česká média a čeští novináři, píšící o politice, jsou ve své většině zdegenerovaní. Míra propagandy, kterou chrlí, už totiž přesahuje únosnou mez. Prakticky žádná zpráva se již neobejde bez propagandistického nálepkování.

Rozpaky soudce Novotného

Zdeněk Jemelík
V období od 24. května do 9.června 2016 mělo u Krajského soudu v Brně proběhnout devět stání hlavního líčení v kauze Shahrama Abdullaha Zadeha & spol. Ráno v pondělí 23. května 2016 se ale v kancelářích obhájců rozdrnčely telefony se zprávou, že se všechna květnová a červnová stání ruší a pokračovat se bude až v září r.2016

Kvóty na člověka

Petr Fiala

Kvóty jsou dnes skloňovány ve všech pádech. Bruselské elitě, kterou napadlo rozdělovat imigranty do všech zemí Evropské unie, je připisováno, že ztratila kontakt s realitou. Ale není to náhodou naopak?

Papež v moři bezradnosti

Josef Mlejnek jr.

Papež František je všeobecně považován za „sluníčkáře“, jenž by nejraději otevřel brány bohaté Evropy všem migrantům a uprchlíkům. Zavedený obraz jen utvrdilo zpravodajství o jeho řeči, kterou nedávno pronesl při převzetí prestižní ceny Karla Velikého. Do titulků se z ní dostala hlavně věta: „Sním o Evropě, kde být migrantem není zločin.“

Necháme si vzít peníze?

Ladislav Jakl

Oponenti tohoto názoru říkají, že při delším trvání záporných sazeb trh unikne k náhradním ekvivalentům běžné měny, k určité formě kvazi peněz. Nebo se vrátíme k nějakým podobám barteru?

Rakousko 2016: Volil bych Karla Habsbursko-Lotrinského

Miroslav Návrat

Rakouský lid musí vyslat signál do Vídně, Berlína a Bruselu. Proto bych nemohl volit Van der Bellena. Nicméně, nemohl bych volit ani FPÖ. Jak z toho ven?

Terry Jones: Bajky z divokých vajec


Tento soubor příběhů Terryho Jonese následuje po oblíbených Pohádkách k neuvěření a autor v nich vychází z principu humorných bajek ze zvířecí říše, které jsou směšnější a méně mravoličné než klasické bajky a jejich hrdinové se dostávají do potrhlých situací.

Zase jeden sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu

Václav Klaus

Před více než 20 lety jsem – jako předseda vlády České republiky – pozval bavorského předsedu vlády Edmunda Stoibera na krátkou návštěvu do naší země. Sešli jsme se na několik hodin v Domažlicích, záměrně, aby to bylo nedaleko hranic.

Chiméra nezávislosti České televize

Petr Štěpánek

Myšlenka, že existence tzv. koncesionářských poplatků garantuje nezávislost televize a rozhlasu veřejné služby, zatímco financování ze státního rozpočtu jejich nezávislost ohrožuje, je zcela iluzorní a ve skutečnosti je to jen zbožné přání odpůrců změny financování, ať už jsou jejich motivy jakékoli. Nic takového prostě neexistuje.

Syndikovat obsah