Slyšíte to ticho? aneb Stát má zaplatit miliony

Petr Štěpánek

Slyšíte to ticho?! Média hlavního proudu ani nehlesnou. Asi proto, že kdyby o tom jejich novináři napsali, museli by hned ve druhé větě dodat: My jsme ti pitomci, kteří za to nesou spoluodpovědnost, protože jsme po celou dobu poslušně přitápěli pod kotlem!

Ukrajina jsme spokojeni?

Tomáš Haas

Dnes ráno, jako obvykle, jsem si otevřel některé západní noviny. První list, který téměř vždy pročítám, je kanadský "The National Post", pravicově orientovaný deník, který rozhodně nepatří mezi Putinovu "Pátou kolonu" a rozhodně není antiamerický. A zarazil mne hned první článek v pátečním vydání.

Helena Peerová: Fitjazz® – Tančit může každý


Fitjazz je moderní taneční směr pro všechny generace především žen – pro studentky, maminky i seniorky. Díky technice jazzového tance ovládnete tělo, díky cvikům kompenzačního bloku zpevníte svaly a zformujete postavu. V tanečních variacích se naučíte koordinaci pohybu. Při relaxaci odbouráte stres. Vše zpříjemní soulová, popová a jazzová hudba.

Anabáze nejen s Dragouny

Josef Mlejnek jr.

Jízda „Dragounů“ čili chystaný veřejný průjezd kolových obrněných transportérů americké armády ze cvičení v Polsku a Pobaltí na německou základnu přes české území vyvolává pochopitelně emoce.

Neexistuje žádný zimní čas. Jen náš, nebo ukrajinský

Ladislav Jakl

Naši zástupci v „Evropském parlamentu“ záslužně otevřeli opomíjené, ale docela důležité téma, které se na rozdíl od těch hlasitěji přetřásaných skutečně týká nás všech. Chtějí dosáhnout zrušení  každopůlročního „šibování“ s časem o hodinu tam a zpět. Ale dopouštějí se přitom jednoho velikého omylu.

Buranský pohled na zahraniční a obrannou politiku

Petr Hampl

V posledních dnech vzbudil hodně pozornosti můj rozhovor pro Parlamentní listy. Jsem rád, že se o některých důležitých věcech začíná mluvit, tentokrát je však, žel, zájem soustředěn na titulek, jehož nejsem autorem a který  - dle mého soudu – říká něco jiného než vlastní text.

Život po životě podle Ladislava Klímy

Josef Mlejnek

Minulou sobotu měla v Divadle v Dlouhé premiéru inscenace hry Ladislava Klímy Lidská tragikomedie. Drama českého filosofa vyšlo knižně dlouho po jeho smrti, ale od roku 1991 se dočkalo už několika inscenací. Režisérka Hana Burešová pozoruhodně uchopila řadu dramat zabývajících se velkými lidskými tématy, ale může se rovněž vykázat mimořádně zdařilými zpracováními veseloherních námětů. K úspěšnému pojednání Klímova díla bylo zapotřebí spojit oba tyto konce jedné hole, přesněji jednoho talentu.

Ze starého nové

Pavel Landa

Báječní muzikanti po celém světě uvádějí každý den, možná každou minutu nějakou hudební novinku. Někteří naopak hrají, co už tu bylo, třeba i dávno, ale hrají to nově, úplně jinak, a právě těmto úžasným oprašovatelům minulosti věnuje dnešní pokračování váš internetový diskdžokej.

Po týdnu opět politické poznámky místo zápisků z cesty do Frankfurtu

Václav Klaus

Minulý týden v neděli odpoledne jsem psal v autě své dojmy z  ekonomické konference v Miláně. Tuto neděli píšu, opět v autě, o svých pocitech z Frankfurtu.

Konec živnostníků v Čechách

Aleksandra Udženija

Dehonestace a znechucení! Co se bude dít se živnostníky, malými a středními podnikateli se začalo rýsovat již, když stávající ministr průmyslu a obchodu Mládek na sjezdu ČSSD prohlásil, že jsou živnostníci paraziti.