Národní galerie a případ Fajt: Odpovědi ministra Daniela Hermana

Jana Dědečková

Prostřednictvím tiskové mluvčí ministerstva kultury jsem včera obdržela odpovědi ministra Daniela Hermana na otázky, které jsem mu položila (ZDE). Publikuji je bez komentáře, ale k tématu se v nejbližších dnech vrátím.

Petr Placák: Černé mše aneb Židokatolické spiknutí


Rozhovor s básníkem Josefem Mlejnkem

Poznámka: Začátkem letošního března jsem poskytl rozhovor Petru Placákovi, šéfredaktoru „studentského list pro seniory“ BABYLON, kde rozhovor také 17. března vyšel. Jeho podstatnou část předkládám čtenářům Virtually. Opravil jsem nepřesnosti, které se do rozhovoru vloudily, některá místa jsem doplnil dalšími údaji. (jom)

Rekviem za dobrou školu

Pavel Landa

Na rozkaz ministryně obrany č. 13 ze dne 18. dubna 2008 byla ke dni 31. srpna 2008 zrušena Vojenská konzervatoř v Roudnici nad Labem. Poslední absolventské zkoušky se konaly ve dnech 9. až 12. června 2008.

Máme-li naději v Kristu jen pro tento život, jsme nejubožejší ze všech lidí

Emanuel Vejnar

    Tento výrok apoštola Pavla je slovem do pranice. Proč bychom měli být ubozí, ba dokonce nejubožejší ze všech lidí, když si nedokážeme srovnat v hlavě, že by náš život mohl nějakým způsobem přesáhnout datum a čas, který bude jednou uveden v našem úmrtním listě?

Putování s knihou - Místopis české prózy


Netradiční průvodce po zajímavých místech, kde se odehrávají některé z českých próz 19. a 20. století. Představuje se tu 95 lokalit spojených s literárními díly. Informačně bohaté texty seznamují čtenáře s autory, dějem románů i jejich místopisem a doprovázejí je četné fotografie. Bohatý zdroj inspirace – ať už k výletům, nebo k četbě, případně k obojímu.

Aliance s TOP 09 pro senátní volby?

Bohumír Žídek

ODS se rozhodla, že v podzimních volbách v některých obvodech nepostaví kandidáty a podpoří zástupce konkurenční Top 09, pokud ta v jiných obvodech na oplátku učiní totéž v opačném gardu. Podle posledních zpráv z konce března se zdá, že Top 09 na nabídku kývla. K tomu jen několik stručných poznámek.

Válková viní Kalouska

Jan Bartoň

Ministryně spravedlnosti Helena Válková se v nedělní Partii na Primě pokoušela obhájit jednak odvolání ředitele vězeňské služby Petra Dohnala a jednak svůj výrok o tom, že se za protektorátu toho Čechům „tak moc nestalo“.

Neválčeme, obchodujme!

Petr Mach

Evropská unie je oblastí bez válek. Státy EU spolu nebojují a lidé si užívají mírového života, věnují se práci, rodině, zábavě, obchodu. Považuje se to za hlavní hodnotu evropské integrace. Toho si je třeba vážit. Ale na periferii doutnají války.