Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Ekonomický plán ČSSD vede do pekel

Veronika Vrecionová

Na čtvrteční „odborné“ ekonomické konferenci představil slavnostně Jiří Paroubek svou vizi, jak spasit Českou republiku a vytáhnout ji z ekonomické krize. Šéf sociální demokracie přišel s prohlášením, že „platí, že svět chce slyšet dobré zprávy“ a tak „dobrými“ zprávami jen hýřil, až se by se mohlo zdát, že se stal Mesiášem, který vyvede národ z bídy a utrpení. Mně osobně se spíš při poslechu jeho projevu dělalo mírně mdlo.

Co jsme mj. mohli z jeho úst slyšet?

* Zvyšování mateřské
* Zvyšování dávek
* Novomanželské půjčky
* Sociální stipendia
* Progresivní zdanění
* Zvýšení daní pro firmy


Miliardy létaly vzduchem, jako by je pan Paroubek tisknul doma ve spíži. Kde chce na své sliby Paroubek vzít?! Už slyším tolikrát použitou frázi: „zaplatíme to z dividend ČEZU". Máte, pane Paroubku na mysli dividendy z ČEZu, jež měly být použity jako „záchrana" pro reformu penzí? Nechtěli jste ty samé peníze použít i na vyplácení 13. důchodů?

Jiří Paroubek chce ale mimo to také zvýšit spotřební daně, obnovit progresivní zdanění a zavést nové typy daní podle hesla „zdaním vše, co se hýbe". Jiří Paroubek chce z institutu daní udělat zlatého oslíčka naší země a podle svých slov tak nastartovat hospodářský růst...No uvidíme, možná se už pan Sobotka doučil co je Lafferova křivka a svou novou vědomost předá i svému stranickému šéfovi.

Pokud totiž dojde k opětovnému zvýšení daní pro firmy, podnikatelskému prostředí to rozhodně nepomůže. Který investor, ať už zahraniční či domácí by chtěl dobrovolně investovat své peníze v prostředí, kde mu stát pak velkou část z nich zase vezme, a k tomu všemu bude muset za své zaměstnance platit ještě vyšší sociální pojištění (mimochodem každý s platem dvacet tisíc přijde díky Jiřímu Paroubkovi o další tři stovky ze svého měsíčního příjmu). Jako by už tak nebylo sociální pojištění v Česku jedním z nejvyšších na světě vůbec!

Vedle toho taková politika povede nejspíš i k prudkému zvýšení cen a nemalému propouštění. Takový vývoj potvrzuje nejen ministr financí, ale i mnoho ekonomických analytiků.

A zatím co na ekonomické konferenci létaly miliardy vzduchem, sešli se tentýž den představitelé našich politických stran s emisary Mezinárodního měnového fondu a Ti potvrdili, že reformy zdravotnictví a sociálního systému započaté ODS byly správným krokem a nemělo by se s nimi přestat, jinak se může dostat Česká republika do velice špatné situace. Aktuální stav v Řecku budiž nám odstrašujícím příkladem!

Sociálně cítící ČSSD ve svých stamiliardových plánech našla i částku na mezinárodní humanitární pomoc pro oběti Haity. Pošle tak jako solidární a „lidská" politická strana Hiťanům neuvěřitelných padesát tisíc korun. To myslím mluví samo za sebe...Veronika Vrecionová
Starostka středočeské obce Přezletice
Osobní stránky
 
  Přístupy: 10778 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA