Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Máme tu 275 000 cizinců, ale šíření nemocí se nekoná

Petr Nečas

MF Dnes3.9.2008

Pan poslanec Rath projevil pozoruhodnou směs komunistických a extrémně pravicových myšlenek (Vláda chce dovážet otroky - cizince, MF DNES 27. 8.). Nejprve napadl akcionáře a manažery nadnárodních firem za „troufalost“, že „chtějí stále větší zisk a stále větší expanzi“.

Panu Rathovi je nutné připomenout, kdo sem tyto „zlé kapitalisty“ pozval.

Byly to vlády ČSSD, které investičními pobídkami zvýhodnily tyto firmy, často montovny s levnou pracovní silou, na úkor českých podniků. Při rekordním počtu 150 tisíc volných míst (z toho 65 tisíc bez kvalifikace) je logické, že zodpovědná vláda zasáhne. Zvláště pokud po sobě vláda ČSSD zanechala nepružný trh práce s všude prostupující byrokracií a podhoubím pro korupci.

Preferujeme zaměstnávání našich občanů. Proto měníme sociální systém, který bude ještě více motivovat lidi vzít práci. Chceme snižovat nezaměstnanost a zelené karty jsou určeny pouze tam, kde nebudou čeští zájemci. Náš průmysl se bez zahraničních pracovníků neobejde a jejich zaměstnávání je dnes příliš byrokratické. Proto volíme vyvážený koncept řízené migrace, obsahující řadu bezpečnostních pojistek. Některé západní země mají problémy proto, že cizince lákaly velkorysým sociálním a azylovým systémem. My zpřísňujeme azylovou a sociální politiku. Stojíme o cizince, kteří chtějí pracovat a ctít naše zákony. Kdo tato pravidla nedodrží, nebude tu pro něj místo. Seznam bezpečných zemí přitom umožní eliminovat politická, bezpečnostní či zdravotní rizika.

Na rozdíl ode mne se volební program ČSSD hlásí k multikulturní integraci. Ještě Vladimír Špidla uvažoval o dovozu statisíců cizinců pro podporu důchodového systému.

„Multikulturní integrace“ pana Ratha zní jinak: Cizinci jsou potenciální hrozba, kriminálníci, nevzdělaní otroci, šiřitelé vážných nemocí.

V době odchodu ČSSD z vlády u nás přitom pracovalo 185 tisíc cizinců, dnes o 90 tisíc více. Další desítky tisíc lze očekávat v nejbližších letech. Žádný katastrofický scénář šíření nemocí se nekoná, pouze v mysli sládkovského pana Ratha. Novodobí otroci jsou u nás už dnes. Jde o cizince nucené pracovat nelegálně za často otřesných podmínek. S tím ČSSD neudělala nic. My zpřísňujeme sankce. Nový, transparentní a jednoduchý systém toto nemorální jednání výrazně omezí. Cizinci budou mít stejné pracovní i mzdové podmínky jako čeští zaměstnanci.

ČSSD v rámci politického boje překračuje všechny hranice vkusu, racionality a slušnosti. Pan poslanec Rath však tyto hranice nikdy neměl.Petr Nečas
Místopředseda vlády ČR, ministr práce a sociálních věcí
Osobní stránky
 
  Přístupy: 202838 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA