Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


17. listopad 1989

Jaroslav Plachý


16.11.2009, Dobrý den s kurýrem

17. listopad 1989 otevřel cestu zlodějům a podvodníkům, nic víc.

Mýlíte se. Ten den nám vrátil po bezmála 42 letech komunismu naši svobodu. Svobodu projevu, shromažďování, podnikání, pohybu, vyznání, atd. Jsem přesvědčen, že svoboda je pro každého člověka tím nejcennějším statkem, protože z Boží vůle je člověk svobodný. Nabyté svobody naše životy změnily k nepoznání.

Životní úroveň je nesrovnatelně lepší. V oblasti morální se naopak mnoho nezměnilo. Národ po listopadu 1989 zůstal stejný. Vždyť v komunismu platilo "kdo nekrade, okrádá rodinu". Někteří šibalové zjistili, že ve svobodě lze krást snadněji a víc. Chyba není ve svobodě, chyba je v nás. Svoboda ukázala, jací ve skutečnosti jsme. A někdy to není pěkný pohled.

V poslední době by někteří lidé svobodu ráději vyměnili za totalitu, jen aby už byl pořádek. Že to je cesta do pekel, není pochyb. Náš národ si ji v minulosti vyzkoušel dvakrát. Jednou s fašisty, podruhé s komunisty a vždycky totalita končila koncentráky a gulagy, nezměrným utrpením lidí a válkou. Mimochodem asi jediný rozdíl mezi fašisty a komunisty spočívá v tom, že Stalin nestihl rozpoutat 3. světovou válku s miliony lidských obětí.

Naštěstí se nejdříve položila jejich centrálně řízená neekonomika. To ovšem komunistické zločiny nezmenšuje. Lenin a Stalin mají na svědomí možná až 40 milionů občanů Sovětského svazu. Byli vražděni skrytě. Proto někteří lidé ve zločiny komunismu dodnes nevěří. Došlo to tak daleko, že v dotazníku na vysokých školách 60 % studentů odpovědělo, že za komunismu bylo lépe.

Prezident Masaryk několikrát opakoval, že demokracie potřebuje určitý čas, potřebuje vychovat dvě generace svobodných lidí. Při pohledu na inteligenci poznamenanou výchovou ve školách s pedagogy, kteří za komunismu skládali přísahu věrnosti režimu, je zřejmé, že ani dvě generace nestačí. Komunismu se neštítí ani některé politické strany. Např. ČSSD, vedená Paroubkem a Rathem si už spolupráci s nimi vyzkoušela na úrovni krajů.

Zkusila si, jak by to šlo na vládní úrovni. Věru pěkný dárek ke dvacátému výročí sametové revoluce! Buďme si vědomi, že se komunismus vrací zadními vrátky!Jaroslav Plachý
poslanec PČR
 
  Přístupy: 11764 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA