Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


ČSSD mě nominovala na senátora

Tomáš Julínek

25.01.2010, iDNES.cz

Minulý týden se mě kdosi ptal, jak se mám a co dělám. Odvětil jsem, že jsem se rozhodl jít do boje o senátora, takže se potřebuji řádně psychicky nabudit, aby mě voliči uvěřili, že to stále se seriózní politikou myslím vážně, že se nevzdávám a mám dost sil. Byl to dobrý známý, takže otázka nebyla míněna formálně, jak tomu po Novém roce bývá. Svěřil jsem se mu, že nechci svoji kandidaturu zatím ohlašovat, protože mě čekají na začátku února primární volby v ODS, kdy hlasují všichni členové ODS příslušného volebního obvodu, což není žádná legrace (někteří stávající senátoři v primárkách neobhájili!). A že ještě nevím, zda budu mít v ODS protikandidáta, a počet hlasů je pro mě také signálem, zda do toho jít, no a stará zkušenost velí být pokorný, protože kandidátem se můžu stát teprve, až to na konci února schválí Výkonná rada ODS.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem se o své tutové kandidatuře dozvěděl tuto neděli od hejtmana Haška (ČSSD) prostřednictvím novinářů. Zároveň jsem se dozvěděl, že dostal výpověď ze zaměstnání končící děkan lékařské fakulty prof. Jan Žaloudík a že v tom prý mám prsty jako exministr s tajemným vlivem. Hašek tuto spekulaci rozvinul v oznámení, že je Žaloudík kandidátem za ČSSD do Senátu. Opravdu svérázné oznámení kandidatury rovnou se startem negativní kampaně v neplacené inzerci denního tisku!

Osobně nevěřím, že by se Honza vrhl do politiky na základě paranoidní představy o mém vlivu na jeho výpověď. Pokud by tomu tak bylo, pak je to špatná zpráva pro voliče, ale dobrá pro mě.

Zaprvé, nebudu považován za idiota, který zařídil padáka děkanovi lékařské fakulty, aby se mu lépe startovalo proti mně do kampaně. Zadruhé můžu svému známému sdělit, že už jsem se do kampaně nabudil, protože chci bojovat proti ulhaným a destruktivním politikům víc než kdy jindy.Tomáš Julínek
ministr zdravotnictví
 
  Přístupy: 29674 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA