Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Na obzoru největší prosperita lidstva

Petr Pokorný


Má to však jeden háček. Států, které překročily Rubikon zadlužení, se to netýká. Mágové světa typu Obamy, Sarkozyho či Merkelové nesmějí dostat svět do největší dluhové pasti, ze které není návratu!

Co je nejdůležitější prioritou dneška? Zablokovat největší světové šílence v rozdávání toho, co nemají - PENÍZE! Odstavit tyto rozdávače imaginárnosti a iluzí od možnosti pokračovat tam, kde krize začala: žití na úkor dalších generací, půjčování peněz na nesplacené půjčky a spirálou až do finanční sebedestrukce.

Čas poválečný - čas post krizový
Nastává čas, kdy se budou muset oprášit peříčka, napravit nenadálé pády firem, přeskupit rozložení prosperity a nastává čas hledání nových cest. Nastává období, kdy někteří bohatí si budou zvykat na chudobu, zatímco druzí se budou razantně zvedat ze dna chudoby a budeme si zvykat na nové rozložení ekonomických sil. Nastane čas poučení, poučení z "krizového vývoje". A nastane čas další prohry socialismu, prohry těch, kteří hledali prosperitu přehnanou socialistickou intervencí státních výdajů.

Co bude dál?

Je zvláštní, že v době informací a obrovských přenosových dat, jsou lidé nepoučitelní. Znovu a znovu se vrhají do dluhové pasti a státy opět dalším dluhem řeší starší dluhy.

Co je však změnou proti předešlým staletím?

Přímo jako na běžícím plátně vidíme přerod nejbohatších Spojených států amerických, založených na svobodě a svobodném trhu, vypracující se tím do světové velmoci a jedničky v levicový, populistický zadlužený systém, který se nemusí už nikdy zvednout od dna. Je docela možné, že šíleným zvolením Obamy USA překročí Rubikon státních intervencí a dramatických dluhů a svět se navždy změní.

Možná bude více než dramatické sledovat, zda svobodná společnost donutí v USA populistické politiky typu Obamy pokleknout před sochu Svobody, nebo zda navždy změní americká zem svou tvář. A nic na tom nezmění, že Clinton tuto krizi zavinil, George Bush a Alan Greenspan to nedokázali odhalit a Obama může navždy zruinovat celé USA!

Americký lid musí opět vrátit USA zpět na zem, opět zvednout prapor svobody a vrátit zem svobodnému trhu.

Jinak skutečně USA navždy ztratí svou tvář!

Jaké jsou výhledy?

Krize krátkodobá a hluboká odezní maximálně do dvou let. A je pravděpodobné, že již na podzim se krize v USA začne otáčet. Dočasně sníží zisky velkých společností a dočasně zvýší nezaměstnanost. Ale může i nastat katastrofa. Krize krátkodobá a silná může nezodpovědností politiků založit tak obrovský dluh, že dnešní prosperující země půjdou do pekel!

A že USA, Německo či Francie si už zakládají nezodpovědností Obamů, Sarkozyů, či Merkelových na demontáži prosperujících ekonomik pro krátkodobou popularitu před veřejností je vidět z vyděšených tváří skutečně zodpovědných hospodářů.

Kdo z krize vyjde s nejmenším dluhem, bude vítěz. Ten, kdo neustojí půjčky, na desítky let se dostane do dluhové pasti splácení úroků a na prosperitu a především klid může na dlouhá léta zapomenout.

Rozdělme si krizi na krátkodobou a dlouhodobou.
Krize krátkodobá jakékoliv intenzity ovlivní i krátkodobě politické klima, odhalí slabiny hospodářství a slabiny podniků, vyčistí ekonomické ovzduší a pokud se nepřeklopí do odborářsko válečné vřavy, odezní bez větších následků. (Samozřejmě v tom nejsou zahrnuty osudy některých jednotlivců, které dočasně uvrhne do těžko řešitelné situace a musí se jim pomoci. Tam je to problém, vážný problém a stát by měl být připraven tyto ztráty krýt) Jenomže když stát v době dobré výkonnosti dělá dluhy jako právník Sobotka z ČSSD, nejsou stranou peníze v době krize. Zodpovědný hospodář, zodpovědná rodina či žena dá peníze stranou na horší časy, ale "ctěný politik" a ekonom to nepozná? I když u nás to dokonce dělal právnický začátečník Sobotka a věřící lidé v socialismus mu za dluhy zobali z ruky....

Krátkodobá krize je správná a ozdravná
Jedině ta dokáže odhalit podvodné spekulanty, podvodná účetnictví, je jako horečka, která spálí bacily v chorém těle. A pokud nemocný zahájí správnou léčebnou kůru a tuto dobu protrpí na lůžku, někdy dokonce nemocí získá i obranné protilátky. Ale POZOR! Pokud nemoc přechodí, omámí ji třeba alkoholem či drogami, může nastat i smrt!

A stejně tak stát, který si svou krizi neodtrpí a nevyléčí se, pouze se omámí dalšími opojnými půjčkami v důsledku politického populismu, tam může krátkodobá a ozdravná krize přejít v dlouhodobou a chronickou. A její léčba může skutečně doprovázet smrt, jak jsme poznali na Hitlerovském Německu či nedávno - sice v menší míře - Argentině. A vůbec nevíme, co by se stalo se státem, kdyby takováto chronická, levicová krize zasáhla velmoc typu USA. Cyklický vzestup a pokles není nic jiného, než očista trhu bez státních úředníků, bez administrativy a slaboduchých vyhlášení populistických politiků.

Skutečně jsou nejvíce ohroženi důchodci a příjemci sociálních dávek
jak tvrdí socialistická internacionála: v České republice Paroubek a Sobotka na ústředním výboru?

Samozřejmě je to předvolební podvod a další špína z dílny ČSSD. I když slovo krize létá sem a tam, důchodci se třesou, ve skutečnosti je to přece naopak. Jsou to jediné dvě skupiny, které mají zajištěné přesné platby a především důchody jsou podle inflace valorizovány. A pokud se k tomu připočte razantní snižování cen některých výrobků, ze kterých si onen občan na dávkách či důchodce může najít svoji parketu v oněch slevách, paradoxně na krizi může vydělat. Proč tedy populisticky rozdávat těmto skupinám nesmyslné peníze, když nejvíce ohroženi jsou naopak pracující, kteří ke svým úkonům potřebují určité prostředky (např. na dopravu, kterou v době krize prostě důchodce nutně často nepotřebuje) a v okamžiku propuštění žádné dávky ve stejné výši nedostane.

Kdo tedy hrozí katastrofou dlouhodobou?
Samozřejmě státy, které se dopouštěly největších finančních podvodů jako je Německo, Maďarsko, Francie či Itálie v Evropě. Ti mohou z krize přejít v krizi dlouhodobou. Bohužel i USA, jak je výše popsáno. Ambiciózní politici, kteří to určitě vědí, ale politická panika je nutí vydávat bombastická vyjádření, i když nejsou pravdivá. To je vidět i na velkohubém prezidentovi Sarkozym, který sice nic neudělal (mimo dluhů), ale snaží se kritizovat a být viděn přes lživou kritiku jako Paroubek v České republice

Takže je před námi dlouhodobá prosperita, ale ta se skutečně nebude týkat předlužených států a k tomu bychom měli zavázat vládu, ČNB a celý parlament. Buď si na rok utáhnout opasky a po té rychle stoupat, nebo poslechnout podvodníky typu Paroubka, poloprávníka Sobotky nebo geniálního ekonoma docenta Havla, předlužit se v zájmu populismu politika a zahrabat se do úroků splátek na dalších padesát let.

Protože příští rok už může většina z nás pohlížet na krizi jenom z úsměvem, pokud však nespadneme do dluhové pasti i my!



Petr Pokorný
zakladatel webzinu Pařát
 
  Přístupy: 24236 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 





Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA