Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Solidarita s těmi nevinnými

Jan Suchánek

Dnešní boj s krizí je zcela upozaděn snahou všech zabránit tomu, aby se krize dotkla těch, kteří ji nezavinili. Dřív byly krize z nadvýroby motivované honbou za ziskem. Tahle krize byla způsobena politickým nátlakem na financování bydlení těm, kteří na to nemají. Naštěstí se na tom pakovali ti, kteří pod tím levičáckým politickým tlakem ty finanční toky zabezpečovali. Proto to zase můžeme svést na ty, kteří se pachtí za ziskem. Z toho pak vyplývá, že ti, kteří krizi nezavinili, jsou ti, kteří jsou nějak závislí na státním přerozdělování.

S tím pro sociální stát typickým řešením krize je nutno řešit otázku, na jak velkém prostoru budeme dělit občany na ty odpovědné, kteří mají důsledky krize kompenzovat těm obětem, a ty neodpovědné, kterým je třeba kompensovat. A je třeba řešit otázku, zda ti, kteří to zavinili a zchudli tak, že jsou dnes chudší než ti potřební, taky dostanou kompenzaci. Tyhle otázky si náš parlament neklade, protože řešení je zcela mimo jeho kompetence. Krize je globální. Zavinili to američtí socialisté, kteří si říkají demokraté a za odměnu tam dnes dokonce vládnou. Takže to nikdo z politiků nevyřeší ani tady ani tam.

Tady ani není vznesena možnost, že bychom se mohli podílet na kompenzacích důsledků krize lotyšským nezaměstnaným, důchodcům a státním zaměstnancům, Rumunským cikánům a Bulharským Turkům. Nikdo z nich krizi nezavinil. Jsme součást EU a naše levicové elity dokonce prosadili LT. Pak by ovšem měla platit evropská solidarita. Přesto o tom v Parlamentu Paroubek, Sobotka a spol. ani slovo. Protože je to všechno jen a jen podvod. Podvod je i v tom, že třídním štvaním dokázali před zaměstnanými utajit, že to vlastně všechno zaplatí jen oni. A, aby jich bylo co nejmíň, soustavně snižují jejich mezinárodní konkurenceschopnost, když dokonce LT má znemožnit, aby český zaměstnanec mohl konkurovat německému či francouzskému.

Ti, co ty levičáky volí, nejsou nevinní, oni jsou právě ti viníci. Nepřijali vlastní chudobu jako Boží trest a místo prosby nebo dokonce vlastního milosrdenství zvolili daňovou krádež pod falešným heslem solidarity. A nepostřehli, že jako se na tom přerozdělování ohromnými zisky obohatili finančníci na celém světě, tak se na tom na celém světě obohacují politici. Dnes soutěží jen o podíl na tom přerozdělování. A už jen o tom je dnes politika. A to je nepominutelná vina té většiny, která ty socialisty volí. Tahle sociálně na přerozdělování závislá většina tuhle krizi způsobila.

Nevěříme v Boha a zbožňujeme Darwina. Jenže podle něj lidská populace našimi předky nepřežila tím, že v krizi přednostně brala silným lovcům a bojovníkům, aby nakrmila staré a děti. Přednostně byli krmeni lovci a bojovníci, aby byla šance ulovit novou kořist a ochránit to, co ještě zbylo. Prostě tahle přirozenost se bude muset prosadit tím, že bude pochopeno, jako v buržoasní revoluci, že je nutno chránit buržoasii, aby vymyslela nové podnikání a mohla dát práci ostatním, aby z toho vzešel nový blahobyt.

Právě individuální sobectví a sobectví rodiny je hnacím motorem růstu blahobytu mas v severoatlantském regionu a nyní i ve východní Asii. Solidarita nad rozsah rodiny, solidarita v rámci celého kmene vede k chudobě, kterou dokumentují naše ghetta s vybydlenými paneláky. Kmen nikomu nedovolí se vlastním úsilím sobecky vymanit. Je jen otázkou, jak velká ta krize musí být, aby to bylo pochopeno a aby bylo pochopeno, že někoho musíme nejdřív vytvořenými podmínkami nalákat, aby vůbec risknul se sobeckým buržoou stát.

Ten posun k chudobě demonstruje to, že řešíme krizi optimistickými očekáváními primitivních sběračů ovoce, kteří věděli, že až otrhají tenhle banánovník, tak se jen posunou k dalšímu. My takhle opouštíme ten civilizační trend, který nám byl dán nutností se každý rok připravovat na horší časy (zimu). Na podzim slavíme rozpočtem dožínky příští bohatší sklizně. Jenže se přece blýská na lepší časy. Už byl slyšet hlas, že musíme EU ubránit před dovozy z Číny. Tak vidíte, krizi nezavinili za ziskem se honící buržousti ale chudí Číňané, kteří pracují za nás. Od nich ta krize pramení. Pryč s globální solidaritou! O náš blahobyt se s nimi nebudeme solidárně dělit.

Tohle socialistů hledání řešení, které by nemuselo respektovat svobodnou tržní soutěž motivovanou ziskovými očekáváními a zaručenou ochranou vlastnických práv, má zádrhel. Socialisti neřeší, kdo by byl schopen zaplatit ty vysoké ceny domácí evropské produkce, když si i ti sociálně potřební závisláci zvykli na čínské ceny. Pak tedy bude jen víc a víc regulace a nakonec něco, jako byl souboj německých a ruských socialistů v minulém století!

Neštěstím je, že, když už socialisti ve svých lžích znejistí, my už nemáme osobnosti, které by byly ochotny resignovat na podíly z přerozdělování a které by byly ochotny svoji společenskou prestiž dát ve prospěch stálého připomínání, že stát je tu hlavně od toho, aby chránil soutěž, které se říká svoboda. Zdůrazňuji, že jde zásadně jen o svobodnou soutěž, ostatní jsou jen klamavé řeči. Dnešní politici se zbaběle chrání oligopolem státem financovaných stran. My jim v tom pomáháme, protože pokud se objeví pravicový volič, je otázkou zda vůbec jen platonicky neoponuje komunistům.

Mně jako příklad takového platonického pravičáka slouží aktivní internetový komentátor s nickem Kajan. On stále horuje pro spontánní řád a poměrný volební systém. Neumím si představit, jak by někde mohl vzniknout spontánně volební systém, v kterém nemá volič svého zástupce. To je totální nesmysl. Stejně je nesmyslné, že by sedláci ve vsi dali většinu v zastupitelstvu straně svých čeledínů a děveček. Nebo, aby se předměstská obec integrovala s městem, čímž by se vystavila možnosti nemít žádného zastupitele. Kdyby ten Kajan byl pravicový, tak by prosazoval individuální odpovědnost poslance či zastupitele před voličem. Dokonce by hájil vlastnická práva buržoasie. A to už ani náhodou.



Jan Suchánek
 
  Přístupy: 2254 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 





Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA