Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Závěry Zeleného sjezdu splníme-přestaneme jíst maso

Petr Paulczynski


Ordinoval to adept na předsedu Stropnický. Prý to sníží globální oteplování. Cílem je snížit produkci plynů, tedy prdů které vypouští skot. Tuto převratnou novinku vytáhl na světlo boží nedávno Paul McCartney : "nejezme tolik masa, plédoval, dobytek přece vypouští ohavný skleníkový plyn metan."


On i Stropnický zapomněli dodat, že metan prdí nejen skot, ale i vegetariáni co maso nejí. Zpráva z minulého týdne, že v Anglii mají největšího vola se mi zdá překonána. Po závěrech Zeleného sjezdu se jeví býti pravděpodobným, že největší volové se nalézají u nás.

No dobrá. Snížíme výrobu masa a býčkové přestanou prdět. Ale co sloni? Takový slon musí vyprodukovat metanu ještě mnohem více. I slony by bylo třeba nějak klimaticky neutralizovat. V Argentině prý vymysleli, že býčkům na záda přidělávají vaky na jímání metanu. Kdo přidělá vaky slonům? Předpokládám, že zelení půjdou jako vždy v těchto věcech příkladem vstříc a rozvinou iniciativu každému slonovi vlastní vak a jejich poslanci a poslankyně se brzy dostaví do sněmovny s nepropustnými batůžky na zádech.

To jsou ti naši Zelení. Vrhají se na všechno, co produkuje skleníkové plyny, které podle některých vědeckých studií způsobují klimatické změny. Včetně vytápění domácností uhlím.

Když ale řeknete dobře, budiž, pojďme tedy životně důležitou energii vyrábět čistě – z jaderných zdrojů, máte málem co dělat, abyste stačili zachránit holý život. Podle nich máme pálit biomasu. (to je ta hmota co o ní nic neví ani někdejší Zelený guru Katka Jaujau). Jenomže biomasa jak vidno také hoří a logicky tak produkuje skleníkové plyny. A na její výrobu jsou zapotřebí živé rostliny, tedy organismy, které mají tu moc přetvářet oxid uhličitý (ze skleníkových plynů ten nejpodstatnější) na životadárný kyslík. Říká se tomu fotosyntéza. A jenom díky ní můžeme na téhle planetě existovat. Až si spálíme lesy a pralesy, udusíme se. Neví-li to řada nedouků, kteří si tak rádi hrají na vášnivé ekology, lze to pochopit. A stejně je to i s biopalivy. Auta míň smrdí a pralesy, plíce planety díky tomuto opatření mizí.

Rudí dávno před Zelenými tvrdili, že „poručí větru, dešti“. Ti, současní Zelení nyní stejně pyšně hlásí, že poručí teplotám pevnin a oceánů. Také pro ně neviditelná ruka trhu nefunguje, a tak je třeba, kde to jen jde, nahradit ji silou státní moci rozhodováním „moudrých“ hlav. A kdo je nosí na krku, to vědí jen oni. My hlupáci jim do toho nemáme co mluvit.

Řečeno s Astonem:A teď je čeká zápas o rozšíření kapacity Temelína, které se dostalo do stádia konkrétních úvah. Mýtus o přebytku energie padl a hrozí energetický hlad. Jaderná energetika přestává být celosvětovým otloukánkem v tom smyslu, že vlády stále méně berou ohled na nátlak ze strany ekologistických skupin, pro něž je odpor „proti jádru“ součástí víry.

A ještě jedna Zelená perla: fragment z vystoupení gen ředitele ČEZu Martina Romana: „Pokud bychom chtěli výkonově stoprocentně nahradit jaderný Temelín elektrárnou na biomasu, tak by do ní muselo každý den přijet 18 tisíc nákladních aut.“

Ale o boji proti autům jindy. Jak vážně ty věci myslí ukázala jedna brněnská Zelená radní poté co vyhlásili svůj Den bez aut. Přijela na radnici autem. A tak je to u nich se vším. Očkávejme věcí příštích. Jeden den nebudeme jíst maso, jeden den nepojedeme autem, jeden den nebudeme prdět, jeden den nebudeme svítit.

A pak jeden den vezmeme hole a ty hlasatele zelených pravd vyženeme k jejich kozám, bio a hulení trávy. Liškově Vizi navzdory



Petr Paulczynski
Ing Petr Paulczynski
Osobní stránky
 
  Přístupy: 2284 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 





Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA