Debata s občany v Hudlicích na téma radarové stanice
Jan Schwippel
V debatě OVM k radarové stanici se mi dostalo té cti, že mě předseda KSČM V. Filip citoval. Když byl dotázán na největší lži, mimo jiné uvedl: „A pokud jde o české speciality, tak tady bych musel citovat pana kolegu /nesrozumitelné/, který prohlásil, že kdyby k nějakému útoku došlo proti České republice, tak by atomový útok nebyl veden na základnu, ale na Prahu.“ (přepis pořadu Z NEWTON IT). V oné části „nesrozumitelné“ zaznělo moje jméno.
V. Filip čerpal z článku P. Čámského „Jak nás pan poslanec překvapil“, který patřil svého času na Britských listech k nejčtenějším článkům. V něm popisuje setkání s občany v Hudlicích dne 25. února 2007, kam jsme se na horkou půdu ovládanou příznivci a členy KSČM, resp. iniciativy „Ne základnám“ (nabývám přesvědčení, že obě tyto organizace mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát) vypravili se senátorem Oberfalzerem. V článku Čámský mimo jiné uvedl: „Oba pánové si připravili na poznámky papírek o velikosti vizitky – zřejmě si o možných informacích a otázkách z pléna myslili svoje.“
Na tomto místě si lze právem položit otázku, co si na poznámky připravil pan Čámský a zda si je vůbec činil. Jeho komentář, v němž několikrát zaměnil to, co jsem říkal já a co pan senátor, totiž podává výmluvné svědectví o jeho názoru na potřebu novinářské korektnosti. Ostatně posuďte sami – pan Čámský si totiž asi nepovšiml, že moji spolupracovníci celou debatu nahrávali, a proto vám mohu vřele doporučit přečíst si její celý přepis zde
Domnívám se, že tento přepis hovoří sám za sebe a dalších slov již téměř netřeba. Samozřejmě uvítám jakýkoli váš inteligentní a korektní komentář. Článek pana Čámského ovšem, bohužel, ukazuje, že v mnoha případech není naplněna jedna nebo druhá, evtl. žádná z obou uvedených podmínek.
Jan SchwippelJan Schwippel - poslanec ODS z berounského regionu
Osobní stránky