Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Paroubek řekl, neřekl

Zbyněk Klíč

Šovinista Paroubek v Kutné Hoře odhalil svoji pravou tvář a vymezil se vůči pracovníkům z ciziny, spustila na sklonku týdne média. Předseda ČSSD samozřejmě zprávu zpochybnil a požádal příslušného novinářen o omluvu. Tak řekl to Paroubek, nebo ne?

Předseda ČSSD je velmi flexibilní osoba a názory jsou pro něj jen nástrojem získání moci. To že mu občas něco ulítne, jsme se přesvědčili na setkání s podnikateli někdy v roce 2006, kde slíbil, že „se samozřejmě spojí s komunisty a všechno tady znárodní.“ Zkušenost měl i se samotným zapíráním, při památném rozhovoru s Michaelou Jílkovou prohlásil, že má poslání „od nějaké vyšší bytosti“. Přestože to slyšel celý národ a odkaz dodnes visí na webu, Paroubk prohlásil, že nic takového neřekl.

Výhradní zaměstnávání Čechů a spotřeba českých výrobků je dlouhodobou součástí programu ČSSD. Proto je divné, proč se Paroubek od výroku, který vlastně potvrzuje program jeho strany, vůbec distancuje? Možná to souvisí s trvající snahou lídrů ČSSD říci hodně a vlastně nic a takhle příkrý výrok, jaký Paroubek pronesl ve čtvrtek v Kutné Hoře, do tohoto konceptu nezapadá.

Co je pro dokreslení případu zajímavé - když Ivan Langer řešil problematiku cizinců nabídkou dobrovolných návratů domů, jeho stínový protějšek František Bublan to označil za „marketingový tah, který problém neřeší.“ Jaké tedy ČSSD navrhuje lepší řešení? Říci, že prostě chci práci pouze pro Čechy, je nekonkrétní slib, nikoliv návrh řešení.

Nepřijatelným výrokem Paroubek bohužel jen dotvrdil absolutní nekompetentnost ČSSD v oblasti ekonomiky. Nejenže z Lidového domu nedostávají jasné pokyny, jak návrhy prezentovat, ty navíc samotnou Českou repoubliku dále zadlužují. K zaměstnávání cizinců ostatně dnes člen a bývalý ministr za ČSSD Jiří Rusnok uvedl: „Páni politici někdy rychleji mluví, než myslí, to je takový znak doby. Věcně je to nesmysl, protože bez zahraničních pracovníků by i dnes některé firmy v ČR musely zastavit či omezit výrobu. Nemluvě o stavebnictví či službách.“ Co dodat...Zbyněk Klíč
výkonný redaktor CEVROREVUE
 
  Přístupy: 52278 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA