Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Nedávejte mi nálepky vzniklé na základě drbů

Pavel Drobil

27.11.2009, Lidové novinyAd LN 25. 11.: Politici jiného ražení

Darina Rolincová nazpívala ve zlomovém bodě své kariéry, kdy "přecházela" od dětského publika k publiku teenagerů, píseň "Čo o mne vieš?". Název této písně se mi vybavil, když jsem si přečetl poznámku Martina Weisse ve středečních LN. Pan Weiss v ní "zasvěceně" sděluje, že "pro korunní prince ODS je byznys až na prvním místě" a ani se "nesnaží upoutat navrhováním programu , zato pověst jejich podnikatelských konexí je předchází už dnes".

Když jsem se dozvěděl, že mě Mirek Topolánek jmenoval mezi možnými novými tvářemi ODS, tak jsem tušil, co následně přijde. Mediální zájem. Nestěžuji si. Novináři dělají svou práci a každý, kdo chce dělat politiku profesionálně, musí být na její výstupy připraven. Zastávám názor, že si za svůj obraz před veřejností může většina politiků sama. Ale to je ideál - na obou stranách. Právě okamžik přechodu z jedné (regionální) úrovně politiky na vyšší (celostátní) je úsekem, kdy novinář celostátního média má o kousek větší moc upravit obraz "přecházejícího" politika než onen politik sám. A pan Weiss mi dal tuto svou moc pocítit. Než napsal svou poznámku, tak mi nezavolal, aby se zeptal, jaké názory jsem prezentoval na regionální úrovni a jaký výsledek práce zůstal po mém působení např. v roli náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje odpovědného v minulém volebním období za jeho ekonomický rozvoj. Stejně tak se neptal, jaké názory chci sdělovat a prezentovat voličům a spolustraníkům jako garant programu ODS pro ekonomiku a podnikání. A které jsem delegátům kongresu sdělil ve svém sobotním diskusním příspěvku. Prostě si mě velmi povrchně "vygoogloval", k tomu připojil virtuální mediální pravdy (drby) o mém napojení na čísi byznys a napsal poznámku.

Pane Weissi, já v žádném případě nepovažuji mediální pozornost, které se mi v posledních dnech dostává, za štvanici. Proč taky? Děláte svou práci. Jen ji prosím dělejte tak, jak byste chtěl, abych ji dělal i já. Profesionálně a odpovědně, s důrazem na fakta. Nežádám vás o nějakou dobu hájení. Jen mi dovolte se veřejnosti, již nikoliv jen v Moravskoslezském kraji, představit bez nálepek a názorů vzniklých na základě domněnek, spekulací a drbů.Pavel Drobil
Mgr. Pavel Drobil, člen VR a předseda OS Karviná
 
  Přístupy: 18706 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA