Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Cena za mimořádnou hloupost pro Ratha

Jan Ziegler


Máme teprve leden, ale troufám si říct, že soutěž o nejstupidnější výrok roku už má žhavého favorita na vítěze - středočeského hejtmana Davida Ratha.

Dnešní MF DNES a její redaktorce Janě Syslové patří dík. Zveřejnila, že kraje už za pacienty zaplatily na poplatcích téměř půl miliardy korun. Rekordmanem jsou Středočeši, kteří na tento účel dali osmdesát milionů Kč. Tyto peníze pak třeba chybějí na zimní úklid, takže například krajské silnice zůstávají po sněžení coby dráhy pro zimní rallye atd.

Ovšem pan hejtman Rath se vyznamenal, na otázku, kde tyto peníze chybí, novinářce odpověděl, že je to jako kdyby se ho zeptala, kde chybí dvě miliardy, které kraj dává na platy učitelů.

To, že hostivický bigamista je vyhlášeným demagogem, na to už jsem si nějak zvykl, ale, že se chová jako slaboduchý člověk, který má i ostatní za hlupáky, to už je fakt síla. Takovou hloupost bych ze své nevymáchané huby nevypustil ani ve stavu mimořádně těžké opilosti.

Je známou věcí, že v záležitosti platů učitelů je kraj pouhým „pošťákem," který peníze z ministerstva školství posílá dál školám a nic jiného s nimi ani dělat nemůže. Navíc nevyplácení mezd pedagogů by bylo porušením právních předpisů, což si kraje nesmí dovolit.

S proplácením poplatků v krajských zdravotnických zařízeních je to jiné, tady naopak krajští představitelé nic takového dělat nemusí, a dokonce i podle verdiktu bývalého sociálního demokrata ministra vnitra Martina Peciny porušují zákon.

Tedy naprosto idiotské srovnání nesrovnatelného. Takže by se David Rath měl nejdříve zamyslet nad tím co říká, než příště zase pronese nějakou podobnou perlu.Jan Ziegler
publicista
 
  Přístupy: 54726 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA