Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Možná ani nejsme takové svině...

Josef Havránek


Sebekritičnost je jistě skvělá vlastnost, ale nic na světě se nemá přehánět! O těch našich negativních národních vlastnostech toho bylo napsáno už tolik, že se našinec někdy musí červenat...

Možná právě proto se mi ani nechtělo věřit, že občané České republiky dlouhodobě patří k těm vůbec nejštědřejším dárcům nejrůznějších humanitárních sbírek, ale co naděláš - statistika je neúprosná!

Jde o překvapivé, mimořádně působivé zjištění, zvláště s ohledem na skutečnost, že nepatříme zrovna k těm nejbohatším zemím a na rozdíl od minulosti - od té socialistické, důmyslně organizované humanity - pečlivě sledovaných odběrů odborářských známek solidarity, či jak se to tehdy jmenovalo, jde dnes o absolutně dobrovolné dárcovství svobodných lidí se srdcem na pravém místě.
Někteří lidé, kritizují mizernou efektivnost a další mouchy poskytované pomoci. Nelze to vyloučit, stejně jako to případné parazitování jedinců, či dokonce celých organizací na humanitárních projektech.

Ale i kdyby to však bylo, ještě mnohem horší, než se traduje - tu obdivuhodnou velkorysost, ochotu pomáhat nejrůznějšími způsoby (příležitostně, adopcemi na dálku,atd.) trpícím, to ani trochu nedevalvuje.

Možná opravdu nejsme takové svině, jak si často namlouváme, jak nám jiní namlouvají…Josef Havránek
 
  Přístupy: 162488 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA