Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Paroubek - zastánce chudých, nebo zbohatlický nabob?

Petr Paulczynski

Není to tak dávno, kasal se Jirka Paroubek, jaký má příjem. Vzpomínáte na jeho slavnou větu: "Podívejte se na mě. Jestli jsem přišel jako od táboráku. To oblečení něco stojí.

Boty, šaty, košile. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, kdo z vás to má?!" Papalášské manýry možná chytil už před rokem 1989 jako šéf pražských Restaurací a jídelen, což byla za socialismu velmi vysoká funkce. Sklon k papalášství ukázal pan Paroubek po odchodu z křesla premiéra, když přišel o luxusní limuzíny a ochranku – ČSSD mu musela najmout vlastní. Vrcholem pak bylo vysvětlování příjmů.

Další papalášský manýr předvedl na křtu malé Margarity. Jsem zvědavý, co řekne jeho voličský elektorát na fakt, že se okatě předváděla malá Paroubková v botičkách od Diora.
Být voličem ČSSD, asi bych se podivil. Křest s pozváním 150 hostí snad už ani není marketinkový tah. Navíc v tak sekulární zemi jako je naše.

A tak se ptám. Je normální, když lídr strany, která se zastává těch tzv. chudších tím, že chce obrat tzv. bohatší pořádá při křtu dcery nabobský večírek? Nebo to k demokratům se sociálním cítěním za peníze jiných tak nějak patří? Nebo potřebují sami sebe ujistit, že už jsou "honorace"? Jednou jsou to botky pro malou Margaritu, jindy je to (falešná) Vuittonovská kabelka Grossovy manželky Šárky.

Jak napsal jeden můj přítel na FB: Co mne ovšem pobavilo, bylo jednak těch 150 socanských hostů v kostele a jednak to, že se z kostela odebrali na slavnostní hostinu do Lidového domu... Představa, že někdo je schopen slavit křtiny na stranickém sekretariátu je úžasná.

A co na to věřící? Jeden mi řekl: ke křtu by se mělo přistupovat v pokoře a vší skromnosti. Jestli k ní patří botičky od Diora pro malou Margaritu už ve třech měsících nechť zváží voliči.

Zdá se že události ze života malé Margarity nás až do voleb neminou. Už se těším na reportáž o tom, jakou má Margarita stolici. Doufám, že nočníček bude z míšeňského porcelánu.

Vždyť kdo z vás na to má přátelé.Petr Paulczynski
Ing Petr Paulczynski
Osobní stránky
 
  Přístupy: 41556 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA