Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Sleduji své podřízené. Žádám trest smrti

Petr Paulczynski


A budu to dělat i kdyby se ministr Kocáb stavěl na hlavu. Kocáb totiž chce zaměstnavatelům zakázat sledování podřízených. Nemluvím o kamerách, povaha práce mých pracovníků to neumožňuje a ani by se mi za to nechtělo vyhazovat peníze.

(Na druhé straně v jedné zakázce, kde objednatel kamery ve své velkoprodejně používá, přistihla kamera mého zaměstnance při krádeži. Samozřejmě ihned letěl.)

Mluvím o dalším jeho nápadu - zákazu kontroly co páší zaměstnanci na firemních počítačích. Pan Kocáb zjevně nežije v reálném světě, ale v nějakém Matrixu, protože se zřejmě domnívá, že všichni pracovníci jsou tak vyspělí, že svoji pracovní dobu využívají tak jak mají. A proto chce, aby se inspektoráty práce zaměřily na to, zda zaměstnavatelé neúměrně nezneužívají kontrol zaměstnanců na pracovišti. "A nenarušují jejich soukromí," řekl vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Litomiský.

Proboha jaké soukromí? V práci je zaměstnanec aby pracoval a ne aby si dělal nějaké soukromí. Co to je zase za volovinu? Slušným zaměstnancům přece sledování nemůže vadit.

Ministr pro zbytečné záležitosti Kocáb chce dále zatrhnout špehování e-mailů zaměstnanců.
Kocáb se prý obrací na ministra práce a sociálních věcí aby inspekce tohoto úřadu povolila obcházet pracoviště a kontrolovat používání kamer i různých špionážních programů v počítačích.

Co je proboha trestného, když jsou ve firemních počítačích instalovány programy sledující, zda pracovník místo práce většinu pracovní doby nesurfuje? Myslí si snad někdo, že všichni ti anonymní diskutéři na všech webech spisují své zvratky ve svém osobním volnu ze svých počítačů? Koho to pan Kocáb vlastně chce chránit?

Copak si myslí, že zmizely jevy které popsal kolega Matějka? Melouchy v pracovní době, mejdany na pracovišti, ukradené telefony, rozbité vybavení, ke kterému se nikdo nehlásí, stahování fotek nebo filmů, k tomu nějaký ten facebook, chat a pár soukromých emailů, něco málo na tiskárně a kopírce pro soukromé účely... Ačkoli možná, že to na svém ministerstvu má a všichni jsou vysmátí a spokojení.

A proto opakuji. Své zaměstnance hodlám nadále kontrolovat, zda řádně používají svěřené prostředky a využívají pracovní dobu. Protože za to jsou placeni. A protože to činí firmu firmou.

Upírat zaměstnavateli právo na kontrolu svých zaměstnanců totiž může jen rozevlátý hudebník.

A pan Kocáb by si měl najít nějaké jiné téma. Ostatně si připomeňme, co zatím dosáhl.
Začal razantně. Oprášil bourání vepřína v Letech. V současné ekonomické situaci něco zcela mimo mísu. Nejenom že by mu těch nějakých 150 milionů nikdo nedal , ale navíc likvidovat fungující podnik v době kdy roste nezaměstnanost může snad jen člověk, který je ekonomicky nepoznamenán, což u výstředního muzikanta není zas až tak překvapivé.

Už dlouho pozoruji, že uvedené ministerstvo tápe a hrne jednu ptákovinu za druhou, přičemž každá z nich připomíná plácnutí do vody. K čemu potřebujeme toto ministerstvo (pro lidská práva a menšiny) ? Někdo zde nerespektuje či pošlapává lidská práva? Někdo zde utiskuje menšiny? Které to jsou? Kdo je utiskován? A pokud ano, co proti tomu ono slavné ministerstvo dosud učinilo?

A pokud jak se zdá je jediným jeho cílem ochrana nepřizpůsobivých, k čemu potom máme policii, zastupitelství,soudy a kriminály?

Proto by Kocáb udělal nejlepší výkon svého života, kdyby místo ptákovin navrhl zrušení svého ministerstva.

To bych ale asi chtěl aby si kapr vypustil rybník.Petr Paulczynski
Ing Petr Paulczynski
Osobní stránky
 
  Přístupy: 32930 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA