Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Česká televize jako veřejnoprávní bulvár

Petr Štěpánek

26.01.2010, zpravy.ods.cz

Předseda ODS Mirek Topolánek požádal novináře, aby mu pro rozvod manželství dopřáli trochu soukromí. Asi právě proto okamžitě přispěchala veřejnoprávní Česká televize a z Topolánkova rozvodu učinila téma pořadu Hydepark.

S tím, že se bulvár hrabe v soukromí nerůznějších celebrit i "celebrit", ať už z šoubyznysu či politiky, nic nenaděláme. Voyerství zřejmě patří k základní výbavě některých lidí. Slintajících čtenářů a diváků na jedné straně i ke všemu ochotných novinářů na straně druhé se vždycky najde dost. Ale že bychom na ukojování téhle deviace měli přispívat zrovna koncesionářskými poplatky? Na Kavčích horách se někdo zřejmě zbláznil, to v tom lepším případě, a nebo plní předvolební propagandistické zadání z Lidového domu, to v případě horším. Ať tak, či tak, bulvár v televizi veřejné služby je katastrofa.

Už slyším hlasy z České televize: "Topolánek je veřejná osoba, na billboardy se nechal vyfotit s rodinou, lidé mají právo vědět o něm všechno, včetně jeho nejintimnějšího soukromí."

Vážně? Tak fajn! Pokud ale tahle úchylná argumentace platí, pak příště prosím pořad o scénách z manželského života generálního ředitele České televize, včetně peripetií jeho dlouholetého mileneckého vztahu s nejmenovanou moderátorkou Událostí, a hned příště třeba pojednání o rozvodech a návratech ředitele zpravodajství a jeho 168 hodinové manželky. Pokud si dobře vzpomínám, Janeček před lety také zatáhl do volby generálního ředitele i svého synka a týden co týden moralizující redaktorka magazínu 168 hodin je zase soudem stvrzená černá pasažérka.

To bude sukces! Koncesionáři přece mají právo vědět o lidech placených z veřejných peněz všechno. Nebo snad ne?Petr Štěpánek
Člen Rady ČTÚ, hudebník a spisovatel.
Osobní stránky
 
  Přístupy: 12332 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA