Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Václav Fischer za hranicemi etiky

Jana Dědečková

„Za ukončením činnosti CK Tomi Tour je podle obchodního ředitele Václava Fischera nedostatek hotovosti, neochota bank dávat úvěry a nedůvěra hoteliérů, kteří žádali platby předem.“ Tak zdůvodnil Fischer krach svého podnikání v prohlášení zaslaném médiím. Ani slovo o tom, že nedůvěra podnikatelů nebyla bezdůvodná. Platby předem začali vyžadovat až letos, poněvadž se nedočkali zaplacení svých pohledávek za loňskou sezónu. Jen hotelu Cala Tarida, dle údajů mé přítelkyně, která pracuje ve vedení hotelu, dluží Tomi Tour přibližně 3mil. €. A když hoteliérům musel letos platit předem, nedostávalo se pochopitelně na jiné. Přestal tedy platit charterovou přepravu. Možná si přestal vyplácet i manažerské odměny. :-)

Zkrachovat může každý podnikatel. I dvakrát. Smutné na tom je, pokud vinu hledá všude jinde, jen ne u sebe. Etika podnikání je pro tohoto pána, pro kterého kulturně mediální klaka chystala i prezidentské křeslo, zřejmě zcela cizí. A to rozhodně nepíšu jen proto, že nejméně o 10tisíc připravil i mou peněženku. Má kritika se týká především jeho obchodování ve chvíli, kdy už s jistotou musel znát pravý stav svého podnikání. Přesto zájezdy a letenky na charterovou přepravu prodával do poslední chvíle ještě v pátek odpoledne. Musím přiznat, že místní tisk je k Fischerovi mnohem méně shovívavý, než ten český. Španělští novináři ale neprošli českou žurnalistickou školou, takže přirozeně nemohou dosahovat těch nejlepších kvalit. Takový Tabery, Macháček, nebo Spurný, ti tady těm španělákům opravdu, ale opravdu chybí.

Mám sice radost, že Paroubkovi to kleslo, ale na toto téma bylo již napsáno tolik, že se tím nebudu zdržovat. Nakonec, klesá to i Berlusconimu a to už je nějaký politik. Prý, daň za sexuální skandály, píše náš seriózní tisk. Obavám se, že jsou vedle, jako vždy. Sexuálními skandály se naopak držel při životě, dokud jen malinko šlo těm báchorkám věřit. Dnes už tomu věřit nelze, neboť stařík Berlusconi v souvislostí se sexem budí stejný výsměch, jako „sexy mozek“ s ódy sepisující manželkou Petrou.


Pod mým posledním článkem, kde popisuji socialistické vymoženosti Španělska, velmi demagogicky reaguje pani Varadinková. Prý se toho socialismu dočkáme proto, že já podporuji schválení LS. Takže aby bylo jasno. Nikdy jsem neřekla, že podporuji LS. Její schválení nebo neschválení však pro mě hodnotou pravicového charakteru není, a už vůbec není důvodem k štěpení ODS. LS navíc nemá nic společného se zdravotním systémem. V EU je 27 států, a to s velmi rozdílnými systémy. Tento jediný příklad, což je skutečně velmi malý fragment celého systému, jsem uváděla především k lepšímu pochopení, kam až může vést neochota platit třicetikorunový poplatek, který byl v loňském roce využit především na léčbu rakoviny. Paní Varadinkovou bych chtěla rovněž upozornit, že v žádném z textů panu Klausovi nespílám. Pravicovým idejím a hodnotám zůstávám věrná i přesto, že je nesmírně obtížné prosazovat je v západní Evropě, která k socialismu míří mílovými kroky, stejně jako v ČR, která se k němu mílovými kroky vrací. Věřím všem pravicovým idejím a hodnotám, jako před léty. Jediné se změnilo. Nevěřím už kazateli.

Všem mým čtenářům doma přeji pěkný den z IbizyJana Dědečková
Bývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů
 
  Přístupy: 62366 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA