Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Bordel bez lucerny, ale s imunitou

Jana Dědečková

Pro všechny ty pravicové levičáky diskutující na tomto serveru, kteří se neustále navážejí do Mirka Topolánka a vyčítají mu, že nesplnil nic ze svých slibů, mám špatnou zprávu. Přinejmenším jeden splnil, jak opakovaně potvrdil nejeden levicový poslanec včerejšího jednání o rozpočtu. „ Atak na daňovou kvótu byl tak masivní, že způsobil dramatický pokles příjmů.“, řval dokonce soudruh Filip. Slyšíte pánové? Mně byste pochopitelně nevěřili, že Topolánkova vláda snížila daňovou zátěž, ale když to říkají i vaši, tak byste snad mohli být shovívavější.


Projednávání Janotova balíčku probíhalo vskutku reprezentativně a státotvorně. Jiří Paroubek, pravděpodobně aby nevybočil ze své destruktivní trajektorie, opět popřel vše, co den předtím slíbil. Rath se tak vžil do role obhájce chudých lékařů, učitelů a důchodců, že člověk doslova trnul obavou, aby mu nepovolil svěrač a nepotřísnil si svůj oblek od Armaniho. Zahanbit se nedal ani fešák Urban. I když slibům, co vše pořídí pro chudinu ze zisků ČEZu, se raději obloukem vyhnul /proč někoho pouštět do vlastní spíže, že /, nezapomněl zdůraznit, že pro ně /čímž myslel je, socialisty a komunisty/ není nepřítelem číslo jedna deficit státního rozpočtu, jako u těch zvrhlých pravičáků. Ale to my přece všichni víme! Dokázal to už jejich exministr financí Bohuslav Sobotka, který bude zapsán do historie jako jediný ministr financí, který rekordně zadlužil zemi v době rekordního hospodářského růstu. A pokud k tomu přičteme, že nejen Paroubek, ale všichni socialisté trpí stejným přesvědčením, že dluhy se neplatí, měli bychom jasno i bez Urbanova krátkého řečnického vstupu. „V tom je rozdílné vidění našeho světa.“ , zvolal na závěr Urban vyčerpaně a šel si dát skotskou bez ledu.

Ne, že by ve sněmovně nebyly i světlé okamžiky. ODS a TOP 09, vědomi si situace v níž se nachází státní finance, nebombardovali Janotu dalšími a dalšími pozměňovacími návrhy a rozhodli se jeho balíček podpořit podle dohod. Apel nejpohotovějšího řečníka sněmovny Miroslava Kalouska na rudé bratrstvo, aby učinili totéž, sice vyzněl naprázdno, ale člověk se alespoň zasmál. Nazvat sněmovnu „rukojmím zbytnělého ega z kolotočářsko-veksláckého prostředí ...“ , to je skutečně trefný popis současné reality. Snad právě ta nahá pravdivost Kalouskovy argumentace vytočila poslance Ratha až do té míry, že nejen Kalouska, ale i „ne úplně orientovaného knížete“ a TOP 09 pozurážel do mrtě. Bez vtipu a s pěnou u úst odkázal Kalouska do místních náleven, kde údajně čerpá svá moudra. Nebyl by to Kalousek, kdyby nezvedl vhozenou rukavici a tak se lid obecný může ještě nyní bavit odpovědí, která získá pravděpodobně stejnou popularitu, jako pověstný Mackův lepanec :

„K onomu vzájemnému napadání, které beru sportovně, pane kolego, jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat. „ , řekl Kalousek s milým úsměvem Rathovi.Musím se přiznat, že současna vláda rozhodně není mým šálkem čaje. Ale když jsem viděla tu hrůzu v očích jejich představitelů /a rozhodně nepocházela z obavy ze ztráty koryt/, tak mi jich bylo upřímně líto. Domnívám se, že každý kdo sledoval včerejší přenos ze sněmovny, musel jasně pochopit, proč se Mirek Topolánek vzdal poslaneckého mandátu. V poslanecké sněmovně by byl zbytečný a jen by ho jeho „fanoušci“ dusili za každé slůvko, větičku. Jistě by se našli i takoví, kteří by mu rádi omleli o hlavu, že tam sedí kvůli penězům, aby měl na hypotéku, alimenty.

Toho všeho bude Mirek Topolánek ušetřen a všechen ten marný čas, jenž by trávil naprosto neplodnými hádkami ve sněmovně, může mnohem lépe využít k setkávání s občany, vysvětlování, ke konsolidaci ODS, k upevnění velmi rozvolněné stranické disciplíny /ke které značnou měrou přispěl prezident Václav Klaus a jeho sirotci/, a k přípravě na řádné volby. Volby, které snad nikdy nebyly tak důležité, jako dnes, 20 let po pádu komunismu.Jana Dědečková
Bývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů
 
  Přístupy: 92752 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA