Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Nestudovala náhodou v Plzni?

Jana Dědečková

Tu otázku si musí položit každý, kdo četl v Lidových novinách o manželce bývalého učitele plzeňské fakulty Pipkové, která dle LN přispěchala se svědectvím proti Ivaně Řápkové. Pominu, že se vydala do skutečně povolaných rukou (novinářka Hana Čápová v roce 2000 docela poutavě popsala i zasedání Rady ČT, které se vůbec nekonalo), a budu vycházet z předpokladu, že pravdivé jsou alespoň základní informace:

1. .., že paní Pipková je skutečně manželkou zemřelého učitele Pipka, který měl zkoušet Řápkovou
2. …, že Pipková je soudkyní
3. …, že vlastní deníček zemřelého manžela

Ani fotografie, na níž paní soudkyně Pipková pro LN pózuje, totiž nemusí být jasným důkazem, že hodlá svědčit proti Řápkové, jak hlásá titulek článku. Fotografie může docela dobře zachycovat hrdou hospodyňku Pipkovou, chlubící se sešitem vybraných kuchařských receptů. Tuny lží, okořeněných špetičkou zlomyslností a kapičkou lidských emocí, konzumujeme nakonec každodenně.

Pokud ovšem Čápová (pro tentokrát) vycházela ve svém textu skutečně z informací a postojů paní soudkyně Pipkové, bylo by vhodné požádat komisi pro prověření studia absolventů, zda by své prověřování nemohla rozšířit o paní soudkyni Pipkovou, neboť z jejich vyjádření vzniká důvodné podezření, zda ona sama není absolventkou zrychleného studia práv a zda rigorosní zkoušky neskládala ve zvláštním režimu při přípravě večeře. Jen s obtížemi si totiž může člověk připustit, že normální soudkyně by byla schopna pustit do světa, a dokonce považovat za relevantní důkaz, deníkové zápisky zemřelého manžela. Právní vědomí je u nás sice na mizerné úrovní, a česká justice ještě o třídu horší, ale jen dítě (a možná ještě novinářka Čápová) by mohlo považovat zápis čítající tři písmena a jednu číslovku, za usvědčující důkaz proti Řápkové.

Článek Hany Čápové, který disponuje nulovou informační hodnotou pro objasnění případu paní Řápkové, vypovídá pouze o bulvárnosti seriózně se tvářících novin a o paní soudkyní Pipkové, která pro krátký okamžik mediálního zájmu, prokázala tristní ukázku neúcty k zemřelému manželovi, jehož soukromé zápisky odhalující jeho osobní a povahové vlastností, vystavila veřejnosti a poznámkám některých frustrovaných jedinců internetu. To již vůbec nehovořím o přímo demonstrativní ukázce smutného stavu naší justice, kterou paní soudkyně, pravděpodobně okouzlená sama sebou, tak radostně poskytla.Jana Dědečková
Bývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů
 
  Přístupy: 93076 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA