Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Klaus? Jen o krůček za Topolánkem

Jana Dědečková

Nad přehledem bombastických novinových titulků roku 2009 bychom uplynulý rok sice mohli označit rokem zásadního ideového rozkolu mezi ODS a otcem zakladatelem, ale do skutečně historických análů se dostanou pouze souhrnná fakta. A ty jsou jednoznačná. V roce 2009 byla ratifikována Lisabonská smlouva a schválen rekordní deficitní rozpočet České republiky. Kdyby jedno nebo druhé odmítnul prezident republiky a otec zakladatel ODS podepsat, mohli bychom i tento rok pokračovat v "plodné" diskusi o ideovém střetu nebo vyzývat k návratu ke kořenům. Nestalo se tak. Pan prezident se v obou případech nakonec zachoval velmi pragmaticky, protože realitu začal vnímat o malinko později než Topolánek. Je tedy zbytečné nadále vést spory o ideje, které jsou totožné, a je zbytečné vysilovat se před rozhodujícími volbami. Celou tu loňskou eskapádu je možné velkoryse uzavřít s tím, že Klaus není ideovým soupeřem ODS, pouze se o jeden krůček zpožďuje za Topolánkem.

Ideového soupeře máme stále ještě v ČSSD a KSČM, tedy ve stranách s téměř 100% zastoupením současných a bývalých komunistů, ale především s přetrvávající bolševickou mentalitou. Že velká koalice, ani žádná obdoba opoziční smlouvy, není možná, v OVM dokazoval celkem zdatně Mirek Topolánek. Hodně práce mu to však tentokrát nedalo, protože Jiří Paroubek, nepřekonatelně vyvolávající dojem okresního tajemníka, se sice s podporou Václava Moravce zmohl sem tam na nějakou repliku, ale jeho blahosklonné chovaní doslova provokovalo otázku, zda ho Dimun těsně před vysíláním nezdrogoval informací, že počet jeho mladých příznivců na Facebooku dosáhl 80tisíc. Je to kampaň namířená proti ČSSD, prohlásil Dimun, když v podvečer vyšla najevo pravda s podvodně získanými fanoušky Jirky Paroubka. (Tisíce lidí lákali na výhru, pak z nich na Facebooku udělali fanoušky Paroubka ) Já osobně bych se sice přikláněla k názoru, že tento podvod je zcela typickou ukázkou praktik ČSSD, ale pochopitelně se mohu mýlit. Ne vždy výjimka potvrzuje pravidlo. V každém případě se však mýlí Dimun. Pravidlo Cui bono nám jasně říká, že motivace tohoto podvodu nespočívá ani tak proti někomu jako pro něco.
Kdo si umí představit tu horentní sumu, kterou agentura STEM vydělá na léčení Paroubkova absťáku, když nám dvakrát týdně bude muset dokazovat, že Jirka je skutečně king, ten ví o čem mluvím.

Uvidíte, jak bude Paroubek milován!--------------------------
Milí čtenáři,
ke své dnešní glose přidám i informaci o diskusích pod články, které jsem slíbila obnovit po Novém roce. Problém s registraci diskutujících / tím nemám na mysli pouze jednoduchou formu registrace na emailovou adresu, ale bezpečnější systém/ je poněkud složitější, než jsem předpokládala a bude vyžadovat celkovou změnu redakčního systému. Rozhodli jsme se proto s Tomášem Chudomelem přepracovat celou strukturu webu a v současné chvíli pracujeme na zcela nové podobě Virtually, disponující nejen širším obsahem, ale především příjemnějším uživatelským prostředím a vzhledem. Tato přeměna je náročná nejen finančně, ale především časově, takže prosím o strpení.

Omlouvám se, ale do té doby zůstane můj web bez diskusí. Diskuse, které jste pod články vedli před jejich zrušením, jakož i celý archiv zůstane zachován. Pokud máte zájem přečíst si diskuse pod některými články publikovanými před 16.12. 2009, použijte tlačítko „stáhnout“, kde je vedená diskuse součástí souboru.

Přeji Vám všem hodně štěstí v roce 2010Jana Dědečková
Bývalá členka Rady ČT v období tzv. televizní krize. Šéfredaktorka Virtually a místopředsedkyně a mluvčí Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů
 
  Přístupy: 10318 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA