Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually
Úvodní stránka
Reklama
Redakce
 
Politika
Média
Společnost
Kultura
Recenze
Technologie a digitalizace
Domácí politika
Zahraniční politika
Evropská unie

Archiv vydání:


Přihlaste se k odběru novinek
Vepište e-mail:Marek Šnajdr
Adresát: David Rath, dočasný gubernátor Středočeského kraje
Dostál jste své pověsti – jste, diplomaticky řečeno, skutečně "netypický", chcete-li lidově, magor. Vaše chorobná nenávist, ctižádostivost a nepochybně i vnitřní zakomplexovanost vás ženou jako motor vpřed.
Politika

 
Petr Štěpánek
Politická korupce v přímém přenosu
Spočítá někdo, kolikrát už se televize Prima pokoušela o tzv. očištění od regionálního vysílání, tedy od povinnosti přímo vyplývající z její vysílací licence (licence byla udělena jako centrální program pro lokální a regionální televizní vysílání) a stvrzené dokonce soudním rozhodnutím? A je to tady zas! ČSSD v Poslanecké sněmovně aktuálně usiluje o vrácení zákona o audiovizi zpátky do druhého čtení.
Média | Politika

 
Tomáš Munzi
Lidská práva a společenská prosperita
Dvacet let po pádu komunismu se v naší zemi napříč společností stále liší názory na to, co je zdrojem ekonomické prosperity a společenské spravedlnosti. S pojmem spravedlnosti se manipuluje už odpradávna a to kupodivu mnohem více v dobách, které jsou všeobecně vnímané za totalitní. Velké společenské změny musely mít vždy nějakou nosnou ideu, díky níž se nová "sociální spravedlnost" vymezila proti starým pořádkům.
Politika

 
Josef Havránek
To máte za Paroubka, blbouni!
V minulých dnech projednávala Krajská rada Karlovarského kraje 128 návrhů kulturní komise na přidělení grantů. Jediným odmítnutým projektem byl recesistický festival v Sokolově, kde v loni vyhlásili papalášem roku Jirku Paroubka.
Přes všechny ty následné komentáře, lze jen obtížně předpokládat, že šlo o pozoruhodnou náhodu, trapnou shodu okolností a nikoliv o exemplární trest.
Glosy

 
Petr Paulczynski
Mladí komunisté jsou legalizováni. Však se taky blíží únor...
Vláda se vší vehemencí usiluje o zrušení Dělnické strany. Přitom Komunistický svaz mládeže usilující o návrat socialismu může dál oficiálně fungovat. Pražský soud zrušil čtyři roky staré rozhodnutí ministerstva vnitra o jeho rozpuštění. Úřad podle soudu neprokázal, že mladí komunisté představují reálnou hrozbu pro demokracii.
Glosy

 
RUEDIGER SCHACHE: Tajemství sedmi závojů
Kdo hledá pravdu, najde smysl života a lásku! Zažijte fascinující objevnou expedici za tajemstvím svého života. Cesta k pravdě vede skrze sedm iluzí. Jsou jako závoje, jež nám zahalují podstatu.
Knižní klub

 
Jan Ziegler
Bandera vrahem a Žižka hrdinou?
Ukrajinský prezident Viktor Juščenko vyznamenal Stepana Andrijoviče Banderu titulem Hrdina Ukrajiny. Je jasné, že tento jeho krok nemohl nevyvolat emoce. Ovšem na místě nejsou zjednodušené soudy bez znalostí složité ukrajinské historie. Ukrajina si v historii své státnosti moc neužila a nejčastěji ji vládli sousedé - Rusko a Polsko.
Glosy

 
Jaroslav Míl: Za dotace EU vychováme nezaměstnané
České firmy chystají další vlnu propouštění. Krize sice končí, ale v příštích letech ekonomika poroste jen velmi pomalu. „Proto podnikatelé budou muset propustit i řadu těch, které zatím i za cenu ztrát drželi,“ říká v rozhovoru pro LN prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl.
Rozhovory

 
Martin Kupka
Uplynulý týden v médiích
Minulý týden jsme na tiskové konferenci představili návrhy ODS, jak snížit schodek státního rozpočtu a jak nastartovat další ekonomický růst. Mediální odpověď byla v tomto případě docela příznivá. Druhý den noviny psaly o návrhu zákona o rozpočtové kázni a odpovědnosti, který by měl být účinným bičem na neodpovědné politiky.
Média | Politika

 
Petr Nečas
ČSSD jen povídá, my jsme šetřili
Rozhodují reálné činy, ne slova. Obě strany za sebou mají vládní zkušenost, proto lze měřit fakta, ne domněnky. A ta hovoří jednoznačně. Budování neúnosně drahého a byrokratického "sociálního státu" za vlády ČSSD bylo nahrazeno rozpočtově uměřenou politikou ODS.
Politika

 
Veronika Vrecionová
Ekonomický plán ČSSD vede do pekel
Na čtvrteční „odborné“ ekonomické konferenci představil slavnostně Jiří Paroubek svou vizi, jak spasit Českou republiku a vytáhnout ji z ekonomické krize. Šéf sociální demokracie přišel s prohlášením, že „platí, že svět chce slyšet dobré zprávy“ a tak „dobrými“ zprávami jen hýřil, až se by se mohlo zdát, že se stal Mesiášem, který vyvede národ z bídy a utrpení. Mně osobně se spíš při poslechu jeho projevu dělalo mírně mdlo.
Glosy

 
Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA


Média

Rozhovory

Otázka pro

Evropská Unie

Knihy

Kultura

Glosy

Pravidelné sloupky

Technologie a digitalizace

Politika

Přepisy diskusních pořadů