Virtually - titulní stránka Fotolab Virtually


Mladí komunisté jsou legalizováni. Však se taky blíží únor...

Petr Paulczynski

Vláda se vší vehemencí usiluje o zrušení Dělnické strany. Přitom Komunistický svaz mládeže usilující o návrat socialismu může dál oficiálně fungovat. Pražský soud zrušil čtyři roky staré rozhodnutí ministerstva vnitra o jeho rozpuštění.

Úřad podle soudu neprokázal, že mladí komunisté představují reálnou hrozbu pro demokracii. Proti nynějšímu rozsudku je možné podat kasační stížnost k NSS, což by ale rozhodnutí neodložilo. Další variantou je nový pokus o zrušení sdružení. Tolik zpravodajství.

Připadne mi, že ten, kdo takto rozhodl musel být asi absolventem plzeňských práv. Ponechme stranou učené právní filipiky, které toto rozhodnutí provázejí a zkusme použít zdravý selský rozum.

Přijde vám normální například toto jejich krédo? “Svaz mladých komunistů Československa (SMKČ) si je vědom, že úspěchy Sovětského svazu, jeho komunistické strany a celého světového komunistického hnutí v období, kdy v čele KSSS stál Josef Vissarionovič Stalin, zásadně převažují nad chybami a nedostatky.”

A jinde: “Naším bojem za alternativu je tudíž jedině boj proti kapitalistickému systému, který se nezhroutí automaticky, a proto musí být svržen.”

Zatýkáme správně nacisty. Proč ne komunisty, když na oba platí stejný zákon? Za tričko s haknkrajcem jdeš do kriminálu. Mladí komunisti s hvězdami, srpy a kladivy zpívají vítězně Internacionálu.

Jak je možné, že při akcích těchto exotů vlají rudé prapory s podobiznami revolucionáře Che Guevary nebo lstivého syfilitického ploskolebého Asiata Vladimíra Uljanova??

Jak je možné že KSM ve svém programu uvádí, že bude usilovat o odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společenským. To je v rozporu s ústavou i listinou základních práv a svobod.

Jak je možné že rudí i narudlí kapitáni našeho průmyslu a další šíbři v policii, soudech, školství se nám tiše posmívají?

A tak se ptám. Jsou-li obě hnutí zákonem postavena na stejnou úroveň, jakým že metrem měří naše soudy?

A únor se blíží. Čtěte pořádně. Jestli Vám nenaskočila husí kůže, tak buď patříte k nim, nebo vraťte školné.

Na závěr si dovolím jako zhodnocení nastalé situace známou parafrázi na Erbenovu "šla Nanynka do zelí" v provedení Majakovkého:

Kdo je tu pánem, kdo tady velí, komisař rudý rozkročen v zelí.

Nebo se mýlím?Petr Paulczynski
Ing Petr Paulczynski
Osobní stránky
 
  Přístupy: 15092 Komentář Stáhnout Tisk E-mail
 

Vybrali jsme z tisku
křepelka šmok


ODS
REKLAMA


Hrad
REKLAMA


TOP články
REKLAMA